W Bibliotece Łochowskiej po raz kolejny odbyły się zajęcia z bajkoterapii, skierowane do grupy czterolatków z Samorządowego Przedszkola. Tematem dzisiejszych zajęć był wiersz „Zły humorek” autorstwa Doroty Gellner, który wprowadził dzieci w świat emocji. Mali uczestnicy z dużym zaangażowaniem słuchały utworu i brały aktywny udział w różnych formach ekspresji.
Podczas spotkania przedszkolaki nie tylko wysłuchały wiersza, ale także przystąpiły do kreatywnego zadania polegającego na rysowaniu złośnika, czyli złego humorku, który odwiedził bohaterkę utworu. Końcowym etapem zajęć było wspólne umieszczenie “niesfornej emocji” w wielkim pudle, co stanowiło symboliczne zamknięcie negatywnych odczuć. Tego rodzaju aktywności mają na celu nie tylko rozwój kreatywności, ale również pomoc dzieciom w zrozumieniu i zarządzaniu swoimi emocjami.
Uczestnicy zajęć mieli również okazję do dzielenia się swoimi osobistymi sposobami na poprawę humoru, co wzbogaciło ich doświadczenia i umiejętności społeczne. Ruchowe zabawy, które towarzyszyły spotkaniu, pozwoliły dzieciom wyrazić radość oraz wprowadziły elementy relaksu. Zajęcia bajkoterapii stają się cennym narzędziem w rozwijaniu emocjonalnej inteligencji najmłodszych, a ich popularność wśród przedszkolaków świadczy o potrzebie takich aktywności w lokalnej społeczności.
Źródło: Biblioteka Publiczna w Łochowie
Oceń: Bajkoterapia w Bibliotece Łochowskiej: Relacja z zajęć dla przedszkolaków
Zobacz Także