Kampania społeczna #zaginioneNIEzapomniane, zorganizowana przez Policję oraz Fundację ITAKA, ma na celu przypomnienie o dzieciach, które zaginęły przez ostatnie lata. Inicjatywa ta jest związana z nadchodzącym Międzynarodowym Dniem Dziecka Zaginionego, obchodzonym 25 maja. W trakcie jej trwania rodziny zaginionych mają szansę, aby ich historie zostały usłyszane, a społeczeństwo, aby zaangażowało się w pomoc w poszukiwaniach. Kampania nie tylko przywraca pamięć o zaginionych, ale także edukuje społeczeństwo w zakresie bezpieczeństwa dzieci.
W ramach kampanii, która potrwa od 12 do 25 maja, społeczeństwo jest zachęcane do refleksji nad losem zaginionych dzieci oraz ich rodzin. Przygotowane materiały mają na celu nie tylko przypomnienie o konkretnej historii, ale także zachęcenie świadków do zgłaszania informacji, które mogłyby pomóc w odnalezieniu zaginionych. Policja podkreśla, że każde zgłoszenie traktowane jest jako priorytet, a ich analizy i badania prowadzone są nawet wiele lat po zaginięciu. W działaniach biorą udział także rodziny, które dzielą się swoimi wspomnieniami o zaginionych, co dodatkowo podkreśla emocjonalny ładunek tej całej inicjatywy.
W szkoleniach i materiałach edukacyjnych pojawią się również informacje dotyczące procedur postępowania w przypadku zaginięcia dziecka oraz wymogów systemu Child Alert. Kampania #zaginioneNIEzapomniane stała się platformą, która nie tylko przypomina o zaginionych, ale również przynosi wsparcie, wiedzę i świadomość społeczną. Kulminacyjnym punktem kampanii będzie dzień 25 maja, w trakcie którego wiele znaczących budynków w Polsce zostanie podświetlonych na niebiesko. Mieszkańcy Łochowa są zaproszeni do aktywnego udziału w tej wyjątkowej inicjatywie i wspierania akcji poprzez publikowanie zdjęć związanych z kampanią oraz używanie hashtagu #zaginioneNIEzapomniane w mediach społecznościowych.
Źródło: Policja Wyszków
Oceń: Kampania #zaginioneNIEzapomniane – walka o pamięć zaginionych dzieci
Zobacz Także