W miniony weekend doszło do zatrzymania 17-letniego mężczyzny, który został przyłapany na usiłowaniu kradzieży z włamaniem. Młodzieniec próbował sforsować samochód dostawczy, jednak na widok policjantów zdecydował się na ucieczkę. Jak się okazało, oprócz próby kradzieży w jego plecaku oraz skarpetkach znaleziono również narkotyki. Obecnie chłopak będzie odpowiadał przed sądem, a grozi mu surowa kara.
Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy, gdy dyżurny policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie dotyczące niepokojących działań na ulicy Chopina. Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który próbował przeciąć plandekę samochodu dostawczego, wykorzystując do tego nóż. Na widok policjantów postanowił uciekać, jednak szybko został schwytany po krótkim pościgu.
Podczas interwencji ustalono, że 17-latek był pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile. W trakcie przeszukania policjanci odkryli również, że młody mężczyzna posiadał narkotyki, w tym mefedron i marihuanę. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji odurzających. Teraz jego sprawa trafi do sądu, gdzie może zostać ukarany nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: Policja Wyszków
Oceń: 17-latek zatrzymany za usiłowanie kradzieży z włamaniem i posiadanie narkotyków
Zobacz Także