Archiwum

Dni Łochowa

Jak co roku w lipcu w Łochowie ma miejsce Festiwal Zbliżenia Kultur w ramach Dni Łochowa organizowany przez łochowski MiGOK. Tak będzie i w tym roku. To poważne i prestiżowe dla Łochowa wydarzenie artystyczne, będące sposobem na skuteczną promocję i reklamę kultury naszego rejonu oraz walorów turystycznych. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w sobotę 23 lipca i tak jak w roku ubiegłym na terenie targowiska „Mój Rynek”. Impreza ma charakter otwarty.

Czytaj więcej...

W 75. Rocznicę

W 75. Rocznicę śmierci Ignacego Jana Paderewskiego dnia 22 czerwca b.r. w Łochowie odbyły się uroczyste obchody z nią związane. W uroczystościach uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. przedstawicie Parlamentu RP Marszałek - Stanisław Karczewski i Wicemarszałek - Maria Koc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego - Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski - Krzysztof Fedorczyk, burmistrzowie i wójtowie sąsiadujących z gm. Łochów samorządów, przedstawiciele samorządu terytorialnego poszczególnych szczebli, naczelnicy i strażacy OSP, komendanci i przedstawiciele policji, mieszkańcy naszej gminy.

Czytaj więcej...

Łochowskie Anioły 2016

Jeśli druga połowa czerwca to wiadomo - w Łochowie lądują Anioły. Tak było i tym razem – wylądowały w niedzielę 19 czerwca na miejskim targowisku w Łochowie w ramach cyklicznej, bezalkoholowej imprezy chrześcijańskiej „Anioły w Łochowie”.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą i przemarszem „Dla życia i rodziny”. Następnie rozpoczęły się występy dziecięcych lokalnych grup artystycznych oraz artystów z krajowej półki. Swoją twórczość zaprezentowało OE Nonime, Game Over. Podczas trwania imprezy można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.  Można też było skorzystać z wielu innych atrakcji, szczególnie dzieci, ale można też było spróbować swoich sił w drużynowych rozgrywkach sportowych, np. plażowej piłce siatkowej.

Czytaj więcej...

ŁUTW już na wakacjach

Słuchacze Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli wakacje! Podczas roku szkolnego Seniorzy mogli uczęszczać na wykłady otwarte, warsztaty z kompetencji społecznych, kurs komputerowy, nordic walking, brydża, warsztaty poetyckie, aerobik, zajęcia malarskie, seminarium historyczne, lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego, spotkania z filmem, brać udział w wyjazdach na basen. Odbywały się również kursy sporządzania stroików świątecznych, bombek, nauka makijażu kosmetykami Mary Kay czy kurs wyplatania palm wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Baw się razem z nami

Blisko 400 zawodników z 27 drużyn uczestniczyło w rozgrywkach Pucharu Polski dzieci w unihokeju przeprowadzonego w dniach 18-19 czerwca 2016 r. w Łochowie, który po raz kolejny stał się centrum unihokeja w Polsce. Nad dwóch łochowskich halach sportowych po raz trzeci rozegrano emocjonujące zawody. Młodzi unihokeiści rywalizowali dwóch  kategoriach wiekowych: chłopcy 2004 i młodsi oraz chłopcy 2006 i młodsi. 

Czytaj więcej...

Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoim blaskiem. Tak było również 18 czerwca 2016r w Łochowie. W sobotnie przedpołudnie  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie pary małżeńskiego z terenu naszej gminy świętowały swój jubileusz. 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

- Halina i Leon Wójcikowie - zam. Brzuza

- Teresa i Stanisław Kujawowie - zam. Laski

Czytaj więcej...

Filharmonia Lwowska w Łochowie

Chcąc uczcić pamięć wielkiego Polaka dnia 15 czerwca w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie odbył się niezwykły koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Lwowskiej, która jest częścią Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej INSO. Ksiądz Arkadiusz powitał artystów, dyrygenta a zarazem Dyrektora Obwodowej Filharmonii Lwowskiej Pana Wołodymyra Sywochipa, który od wielu lat uczestniczy we współtworzeniu „Międzynarodowego Festiwalu - Odkrywamy Paderewskiego” we Lwowie, Pana Adama Bala, Burmistrza Łochowa Pana Roberta Gołaszewskiego, Dyrektora Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury oraz licznie przybyłych gości.

Czytaj więcej...

Wieści gminne - Lipiec 2016

Czerwcowe decyzje i informacje Burmistrza Łochowa

• Zawarta została umowa pomiędzy Gminą Łochów reprezentowaną przez Burmistrza Łochowa a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Węgrowie, reprezentowanym przez Dyrektora – Artura Jerzego Skórę. Na podstawie umowy Gmina Łochów udziela dotacji w kwocie 30 000 zł na dofinansowanie zakupu zestawu endoskopowego.

• Burmistrz Łochowa wyraził zgodę na:

- na zakup przez OSP Jasiorówka dwóch akumulatorów do małego samochodu pożarniczego Ford Transit;

Czytaj więcej...

Policyjne info - Lipiec 2016

Zderzenie z dzikami

Do zdarzenia doszło 1 lipca na terenie gm. Sadowne. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letnia kierująca skodą, aby uniknąć zderzenia z dzikami, które wtargnęły na jezdnię, zjechała na pobocze, a następnie dachowała. Kierującą wraz z 11-miesięcznym dzieckiem przewieziono do szpitala. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Czytaj więcej...

Wielka Gala Letnia

16 czerwca br. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się Wielka Gala Letnia Ogniska Muzycznego oraz kół zainteresowań MiGOK w Łochowie – koła ceramicznego, plastycznego, modelarskiego oraz sekcji kolażu, baletu, tańca nowoczesnego, hip-hopu i zajęć sztuk walki MMA. Koncert poprowadził Piotr Kamiński, a wystąpiło w nim 23 wychowanków OM. W repertuarze znalazły się zarówno utwory dla dzieci, klasyczne, rozrywkowe, jak i ludowe.

Czytaj więcej...

Wakacje z wędką

Zaczęły się wakacje. Upragnione przez młodzież. Pasjonaci wędkarstwa i przyrody wyruszają na łowy. Jedni z wędką, inni  z aparatem (ja też !), gdyż na zbiorniku  przylegającym do Łopianki zwanym "Bagnem Łopiańskim" oraz odległym od niego zaledwie o 200-300 metrów zbiorniku zwanym "Bagnem Baczkowskim" (nazwy zbiornikow utrwalone przez pokolenia zaczyna brać lin i ładny karaś. Cisza, spokój. mnogość zwierząt które można zaobserwować łączą przyjemne z pożytecznym, bo nie każdy widział czarnego bociana, bobra, czy czaplę siwą lub rzadką i wyjątkową czaplę białą.

Czytaj więcej...

Kolonie w Pałacu

W poniedziałek, 27 czerwca 2016 roku w Pałacu Łochowie rozpoczął się pierwszy turnus Kolonii Artystycznych w ramach polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży, organizowanej przez Fundację Leny Grochowskiej. Kolonie potrwają 10 dni. Fundacja wspierając rozwój kontaktów między naszymi krajami oraz promując kulturę polską stworzyła projekt, w którym bierze udział 28 dzieci wieku 10-19 lat z Ukrainy oraz z gminy Łochów. Do wzięcia udziału w koloniach została zaproszona młodzież uzdolniona plastycznie, muzycznie i aktorsko.

Czytaj więcej...

Biesiada Seniorów

Na Błoniach Pałacu Łochów 29 maja odbyła się „II Łochowska Biesiada Twórczości Seniorów” zorganizowana przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Na scenie zagrały lokalne zespoły ludowe, jak i goście z całego Mazowsza. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Łochowianie, który wprowadził biesiadników w imprezowy nastrój. Następnie wystąpili finaliści programu Must be the Music „Cała Praga śpiewa”, zespół składający się z młodych pasjonatów dawnej muzyki warszawskiej i licznej grupy seniorów.

Czytaj więcej...

Bajki znane i lubiane

Jednym ze środków oddziaływań wychowawczych jest literatura. To dzięki książkom nauczyciel może kształtować osobowość dziecka, szczególnie w zakresie problematyki moralnej i wzorców osobowych. Literatura wzbudza zainteresowanie dziecka zjawiskami i przedmiotami otaczającego nas świata. Czytane utwory dostarczają  dziecku wiadomości o życiu ludzi, o pięknym i fascynującym świecie przyrody, o ciekawych przygodach, w których dziecko chciałoby uczestniczyć.  

Czytaj więcej...

Kajakiem rzeką Liwiec

Dolina rzeki Liwiec stanowi prawdziwą kopalnię wrażeń przyrodniczych dla wędkarzy, miłośników wędrówek pieszych, rowerowych i spływów kajakowych Niezapomniane wrażenia pozostawia wyprawa kajakiem rzeką Liwiec, gdzie podziwiać można niemal dziewiczą przyrodę. Spływ kajakowy to wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu na łonie natury.

Organizator - Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy „Koszelanka” nadzorowany przez ZOSS w Łochowie - zapewnia:

- możliwość skorzystania z 10 dwuosobowych kajaków wraz z kapokami i wiosłami, 

- możliwość skorzystania z jednego 3-osobowego kanu,

Czytaj więcej...