Archiwum

Wściekły Łoś - wyrusza

                Mam świetną wiadomość dla wszystkich miłośników jednośladów oraz tych którzy lubią bawić się w ich towarzystwie – 8 i 9 maja w  Koszelance odbędzie się trzynasty zlot motocyklowy Wściekłe Party.

                Nazwa i miejsce zlotu nie są przypadkowe, ponieważ impreza ta jest organizowana przez Łochowski Klub Motocyklowy Wściekły Łoś w miejscu, które szczególnie upodobały sobie łosie - największe zwierzęta naszych lasów, czyli jak zwykle polana koło Ośrodka Wypoczynkowego „Koszelanka”. Oczywiście impreza kierowana jest głównie do właścicieli i użytkowników jednośladów, ale nie tylko.

Czytaj więcej...

Alternatywne Uroczysko

Dnia 28. marca br. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie, w ramach Łochowskiej Sceny Alternatywnej odbył się 15 już koncert z cyklicznej serii - Uroczysko. Organizatora tego przedsięwzięcia - Ernesta Madlińskiego, wspierał MiGOK w Łochowie. Tego wieczoru odbyły się koncerty trzech zespołów: Grey Smoke (Rock), Wparkustraszy (Alternative rock) i Cheap Tobacco (Rock&Blues).

Impreza bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Każdy zespół zaprezentował się fantastycznie. Grey Smoke z Długosiodła, pomimo że jest zespołem istniejącym tylko pół roku, został przyjęty gorącymi brawami.

Czytaj więcej...

Konwencja przemocowa – zagrożenia.

                Pod takim tytułem 14 marca w Zespole Szkół im. Orła Białego w Ostrówku odbyło się spotkanie z parlamentarzystkami Prawa i Sprawiedliwości: poseł Krystyną Pawłowicz i senator Marią Koc. Temat  ten dotyczy bardzo niebezpiecznej dla nas  „Konwencji Rady Europy ws. przemocy wobec kobiet” przed którą już w 2012 roku przestrzegali biskupi w komunikacie z Konferencji Episkopatu Polski.  Zwracali oni uwagę na to, że w  dokumencie tym pod mylącym tytułem, tylnymi drzwiami chce się przeprowadzić w Polsce rewolucję kulturową, której celem ma być wykorzenienie wartości i tradycji chrześcijańskich opartych na tradycyjnym modelu rodziny.

Czytaj więcej...

Policyjne info

Weekendowe działania  „Pirat Stop”

Weekend 27-29 marca minął z działaniami „Pirat Stop”. Głównym zadaniem policjantów w tych dniach było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Skontrolowano blisko 113 pojazdów. Zatrzymywano kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości – 60 kontroli. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 3 wykroczenia. Na kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli 59 mandatów i sporządzili 3 wnioski do sądu. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Zatrzymano dwa dowody rejestracyjne oraz dwa prawa jazdy.

Czytaj więcej...

Rok JP II – a gdzie czyny?

Sejm RP uchwalił w grudniu ubiegłego roku, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata”. Jak pięknie, prawda? Mija kilka miesięcy tegoż roku i cóż się dzieje. A, no ten sam Sejm RP, głosami posłów koalicji PO-PSL serwuje narodowi projekt ustawy

Czytaj więcej...

Wieści gminne

Marcowe decyzje i informacje Burmistrza:

• Wypracowano wspólne stanowisko kolejarzy i drogowców w sprawie budowy 7 km nowego śladu DK 62 i wiaduktu nad torami kolejowymi oraz tunelu na przejściu przy ul. Wyszkowskiej. Inwestycja musi się jednak znaleźć w Krajowym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad, który w czerwcu ma zatwierdzić Rada Ministrów.

• 12. marca w Jadowie odbyło się spotkanie władz Gminy Łochów, Jadów i Wyszków w sprawie ewentualnego porozumienia w wypracowaniu wspólnej strategii zagospodarowania turystycznego rzeki Liwiec.

Czytaj więcej...

Gala OZPN

14 marca br. (sobota) odbyła się 10 Piłkarska gala OZPN Siedlce. Podczas Gali zostały wręczone wyróżnienia w 14 kategoriach. Wyróżnienia dotyczyły sezonu 2013/2014 i były przyznawane za: Działalność na rzecz sportu, Samorząd Gminny, Samorząd Miejski, Sponsor, Szkoleniowiec Seniorów, Szkoleniowiec Pracujący z Młodzieżą, Sędzia, Nadzieja Piłkarska, Zawodnik I ligi, III ligi, ligi Okręgowej Klasy A i Klasy B. Dużo uwagi było skupionej podczas przyznawania kategorii Samorząd Gminy, Samorząd Miejski i Sponsor. Wszystkie te instytucje mają duży wpływ na rozwój sportu w danym regionie.

Czytaj więcej...

Laureatka z łochowskiego LO

W dniach 20-21 marca br. w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał I Konkursu Wiedzy o Mediach. Do zawodów przystąpiło 144 uczestników z całego kraju.

Pierwszego dnia uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się z dziennikarzem RMF FM oraz TVN24 Konradem Piaseckim, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza.

Czytaj więcej...