Archiwum

Kolory Życia

Za nami uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Jedne z piękniejszych, bardziej refleksyjnych, dni w roku kalendarzowym. Jesienny, otulony zadumą, czas. Odwiedzając groby krewnych, przyjaciół, bliższych i dalszych  znajomych, przywołujemy wspomnienia  spędzonych z nimi chwil.

Czytaj więcej...

Przedszkolni aktorzy

Już od najmłodszych lat przedszkolaki z Kolejowej próbują aktorskiego kunsztu i tak we wtorek 30 października 2013 r. dla całej społeczności przedszkolnej odbyła się premiera spektaklu pt. ,,Rzepka” stanowiącego adaptację wiersza Juliana Tuwima. Obsadę aktorską stanowili Rodzice dzieci trzyletnich z grupy II - „Motylki”, funkcja narratora przypadła pani dyrektor Hannie Wójcik, natomiast reżyserią i scenografią przedstawienia zajęły się nauczycielki: Elżbieta Fabisiak, Emilia Urbankowska i Jolanta Abramczyk. Tego dnia przedszkolna sala gimnastyczna zamieniła się w

Czytaj więcej...

Retrospektywa

W ubiegły piątek w MiGOK Łochów odbyło się spotkanie, które z pewnością przejdzie do historii, głównie z powodu poruszenia bardzo ważnego i historycznego tematu – Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie było Retrospektywą Festiwalu NNW, który odbywa się w Gdyni. Wszyscy zgromadzili się, aby uczcić pamięć o  żołnierzach, którzy nigdy nie zaakceptowali sowieckiej okupacji.

Czytaj więcej...

Piękno oczywiste

Siedzę z moją drugą połową w poczekalni  u lekarza. Wchodzi ładna dziewczyna. Ładna chyba nie do końca pięknem naturalnym. Z pewnością wachluje sztucznymi rzęsami i usta ma zbyt idealne. Moje kochanie zawiesza na niej wzrok, chociaż nie za długo. Innego dnia stoję w kolejce do kasy, przede mną jest bardzo młoda dziewczyna.

Czytaj więcej...

Zjazd w Licheniu

Czteroosobowa delegacja Łochowskiego Klubu Gazety Polskiej brała udział w dniach 4-6 października w Zjeździe Klubów GP, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Ponad 350 osób z kraju i z zagranicy spotkało się w tym wyjątkowym miejscu, aby rozmawiać o problemach i zadaniach przed jakimi obecnie stoi nasze środowisko.

Czytaj więcej...

Wieczór z Czechowem

Projekt „Łochowska Jesień Teatralna” zachowuje dobrą formę i nieprzerwanie zapewnia nam udane piątkowe wieczory, tym razem w doborowym towarzystwie A. Czechowa! W związku z projektem w MiGOK  Łochów odbył się spektakl teatralny „Oświadczyny” na podstawie utworów Antona Pawłowicza Czechowa w wykonaniu trzech aktorów: Anna Mika – w roli Natalii, Piotr Świtalski – w roli Łomowa i Paweł Ptaszkiewicz – w roli Czubukowa.

Czytaj więcej...

Górniaczyk komentuje w listopadzie

RZECZPOSPOLITA POLSKA - niepodległa, suwerenna - ale czy na pewno?

11 listopada to dzień skłaniający do refleksji nad stanem naszej umiłowanej Ojczyzny, naszej państwowości, naszego narodu.  BÓG, HONOR, OJCZYZNA, czy te trzy słowa - klucze dziś jeszcze coś znaczą? BÓG i wiara w Niego. Kiedy ktoś z Państwa słyszał wypowiedź któregoś z rządzących aktualnie polityków na temat jego relacji z Bogiem, jego praktyk religijnych?

Czytaj więcej...

Policyjne informacje

„Akcja Znicz” w powiecie węgrowskim

W związku z dniem Wszystkich Świętych, węgrowscy policjanci przeprowadzili działania Znicz 2013. Podczas akcji, trwającej od 31 października od godz. 14.00 do 3 listopada doszło do 9 kolizji i zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących, kierowali ruchem w miejscach wzmożonego ruchu, kontrolowali również prędkość i trzeźwość kierujących na trasach wjazdowych i wyjazdowych. Do działań policji dołączyli strażnicy Straży Miejskiej w Węgrowie i w Łochowie oraz harcerze z ZHP „Doliny Liwca”.

Czytaj więcej...

Wieści gminne

Decyzje i informacje Burmistrza Łochowa:

 Rozstrzygnięto  postępowanie prowadzone w trybie zapytania cenowego:

Czytaj więcej...

Nominowani do medalu

Jak co roku, tak i w bieżącym, w związku z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości wręczane są medale Kapituły Medalu Heleny i Ignacego Jana Paderewskich. W tym roku w poszczególnych kategoriach nominowani do tak zacnego wyróżnienia zostali:

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka w Łochowie

Udało nam się skompletować Drużynę Wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Łochowie (jest nas w sumie 9 osób). Teraz mamy jeszcze większe wyzwanie. Wolontariusze są już po szkoleniach i ruszają w odwiedziny do potrzebujących rodzin aby zbadać jaka jest sytuacja życiowa tych ludzi i poznać ich potrzeby.

Pragnę przypomnieć, że Szlachetna Paczka pomaga takim osobom, co do których ma nadzieję, że paczka będzie dla nich impulsem do zmiany. Pomaga tym rodzinom, które chcą wziąć odpowiedzialność za swoje życie. NIE POMAGA OSOBOM ROSZCZENIOWYM, które chcą utrzymywać się ze swojej biedy.

Czytaj więcej...

Maski

Pamiętam lekcję polskiego z liceum, podczas której rozmawialiśmy o nas, o tym jacy naprawdę jesteśmy. O tym, że nie jesteśmy takimi jakimi się sobie wydajemy, ale takimi jakimi postrzegają nas inni. Powiem więcej - każdy znajomy widzi nas nieco odmiennie niż pozostali. Fakt, że każdy patrzy na nas innymi oczyma, z perspektywy innych doświadczeń jest niezaprzeczalny. Ale jest też niezależny od zdolności  do określonych zachowań wobec określonych osób. Sama przyłapuję się nieraz na tym, że w obecności jednej koleżanki automatycznie wychodzi ze mnie, znany już i mi i jej schemat moich zachowań.

Czytaj więcej...

Będzie kontynuacja

4. listopada br. odbyło się uroczyste zakończenie funkcjonowania Punktu Przedszkolnego „Wesołe Przedszkolaki”, który został utworzony w wyniku realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL, działanie 9.1. Podczas uroczystości przedszkolaki przedstawiły część artystyczną, były wiersze, piosenki i taniec, a rodzice z dziećmi wręczyli kwiaty i dyplom „PRZYJACIEL DZIECI” zaproszonym gościom i pani dyrektor Dobrzańskiej.

Czytaj więcej...

Upłynął jeden wiek

14. października br. Szkoła Podstawowa w Ostrówku świętowała 100 - lecie działalności. Jubileusz rozpoczęła Eucharystia celebrowana w kościele parafialnym przez ks. inf. Jana Sobechowicza - delegata biskupa drohiczyńskiego Antoniego Pacyfika Dydycza.

Następnie ks. inf. dokonał aktu pobłogosławienia pamiątkowej tablicy zamieszczonej na frontowej ścianie budynku szkoły i odsłoniętej przez przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Napis na tablicy brzmi „Na pamiątkę Jubileuszu 100 - lecia Szkoły Podstawowej w Ostrówku na chwałę byłych i obecnych uczniów, nauczycieli, pracowników, absolwentów. 1913 – 2013”. Dyrektor szkoły, Marzenna Dobrzańska stwierdziła, że trudno uwierzyć, iż minął wiek od kiedy dzieci z Ostrówka (miejscowości powstałej zaledwie 29 lat przed powołaniem w 1913 r. tej szkoły) stawiały niepewnie pierwsze w niej kroki.

Czytaj więcej...

Drugi łochowski mini maraton

Organizatorzy - Szkoła Podstawowej nr 1 w Łochowie - pierwszego (sprzed roku) łochowskiego mini maratonu niepodległości dopięli swego i tak jak wtedy obiecali, że spotkamy się na trasie biegu za rok - zrealizowali. Również i w tym roku organizatorom i uczestnikom biegu pogoda sprzyjała, co w listopadzie zdarza się niezwykle rzadko. I tak w godzinach południowych, w słonecznej aurze odbył się kolejny (drugi) Niepodległościowy Mini Maraton Łochowski. Trasa

Czytaj więcej...