Archiwum

Nie sprzedać duszy

Nawiasem mówiąc…

felietonowy cykl Katarzyny Szkarpetowskiej

Czytaj więcej...

Policyjne info

Bezpiecznie nad wodą
W związku z rozpoczynającym się sezonem letnim i dużym zainteresowaniem wypoczynkiem nad wodą policja włączyła się w działania propagujące i podnoszące świadomość społeczną w zakresie bezpiecznego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

Ogólnopolska Noc Profilaktyki
22 czerwca zorganizowano Ogólnopolską Noc Profilaktyki, będącą krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanym przez społeczność programu „Profilaktyka a Ty”.

Wypadek w Zieleńcu
Dnia 12 czerwca (Zieleniec, Gm. Sadowne) na drodze K50 kierujący daewoo tico 71-letni mieszkaniec pow.  wołomińskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Areszt za rozbój
Łochowscy policjanci zatrzymali 16 czerwca mężczyznę, którzy dokonał rozboju na jedenastoletnim chłopcu.

Pierwszy weekend wakacji bez wypadków
Na drogach powiatu węgrowskiego nad bezpieczeństwem podróżujących czuwała zwiększona ilości patroli. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Samochód ciężarowy w rowie
3. lipca do późnych godzin wieczornych zablokowana była droga K 62 z powodu kolizji drogowej. Samochód ciężarowy przewożący trzodę chlewną wjechał do rowu.

Czytaj więcej...

Wieści gminne - Lipiec 2013

Decyzje burmistrza, z sesji rady oraz pozostałe informacje gminne.

Czytaj więcej...

Dobrze mieć sąsiada

Środowisko Klubów Gazety Polskiej to setki tysięcy sympatyków oraz dziesiątki tysięcy członków zrzeszonych w 360 Klubach funkcjonujących w całym kraju i za granicą. Pierwsze powstały już w 2005 roku, ale prawdziwa ich eksplozja nastąpiła po tragedii smoleńskiej. Na początku pojawiły się w dużych miastach, później w powiatowych, a teraz powstają już w bardzo małych miejscowościach.

Czytaj więcej...

Gdzie jest Pinokio, a gdzie Pippi

Podczas wakacji trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza całą Polskę. W kolejnych miejscowościach artyści rozbijają namiot i zapraszają mieszkańców do Cyrku Ogniojada na spektakl o Pinokiu - bohaterze powieści Carla Collodiego. Pewnego dnia aktor grający główną rolę buntuje się i robi wszystko, by kolejne przedstawienie już się nie odbyło. Jak zareaguje reszta grupy? Znana wszystkim historia drewnianego chłopca nabiera zupełnie nowego wymiaru. Okazuje się, że w życiu Pinokia i zespołu aktorskiego kryje się wiele rodzinnych tajemnic. Tego  wszystkiego doznasz to wszystko możesz obejrzeć 1 i 2 sierpnia br. w Ostrówku,  spektakl: boisko przy Szkole Podstawowej, ul. Szkolna 2, natomiast zapisy na warsztaty, bo i takie będą: Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, gdyż projekt artystyczny „Gdzie jest Pinokio?” składa się ze spektaklu granego w namiocie cyrkowym, parady, gry miejskiej oraz warsztatów skierowanych do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów.

Czytaj więcej...

Górniaczyk komentuje - Lipiec 2013

Podobno, jak na razie, nie wymyślono lepszego systemu, jak system demokratyczny i chyba należy się z tym zgodzić. Jednak kiedy demokracja jest źle pojmowana, to zamienia się w dyktaturę. Najjaskrawszym tego przykładem jest dojście do władzy na drodze demokratycznych wyborów Adolfa Hitlera, jednego z trzech największych tyranów współczesnego świata, pozostali to Stalin i Mao Tse-tung.

Czytaj więcej...

Para-Buch. Pociąg do projektowania.

Beneficjenci projektu ,,Pełne spektrum” Równać Szanse 2012 realizowanego przez Łochowskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk „CD” (uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie) wzięli udział w wyprawie do ,,Para-Buch” - małego studia graficznego mieszącego się przy ulicy Poznańskiej w Warszawie. O niezwykłej wizycie, która miała miejsce 5 czerwca br. w tym niezwykłym miejscu, opowiada w artykule jeden z beneficjentów projektu, absolwent LO Łochów - Jarosław Szeja.

Czytaj więcej...

Laureaci „Mistrza Pięknej Mowy 2013”

Samorządowe Przedszkole nr 1 w Łochowie 14 czerwca b.r. zorganizowało Gminny Przedszkolny Konkurs Logopedyczny o tytuł „Mistrza Pięknej Mowy 2013”. Koordynatorem przedsięwzięcia była dyrektor przedszkola p. Hanna Wójcik, natomiast pomysłodawcą konkursu i prowadzącą jego przebieg p. Dominika Martoń-Jaroszewska, logopeda w naszej placówce.

Czytaj więcej...

Opiekun medyczny – zawód poszukiwany

Dnia 18 czerwca br. odbyło się zakończenie roku szkolnego Policealnej Szkoły Medycznej dla Dorosłych, która ma siedzibę w Samorządowym Domu Pomocy Społecznej „Pogodnej Starości” w Ostrówku. Szkołę prowadzi Towarzystwo Wiedzy Powszechnej Oddziału Regionalnego w Siedlcach.

Czytaj więcej...

Festiwal filmowy „Kocham Łochów”

Dnia 10 czerwca 2013 r. w sali widowiskowej Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie odbył się festiwal filmowy „ Kocham Łochów”, którego organizatorem było „Partnerstwo na rzecz rozwoju promocji Gminy Łochów”.

W programie festiwalu znalazły się warsztaty filmowe dla młodzieży, prezentacja filmów konkursowych „Kocham Łochów” , ogłoszenie wyników konkursu oraz film dokumentalny „Kwatera Ł”.

Czytaj więcej...

„Lato w Mieście” - Łochów 2013

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież oraz rodziców  na cykl imprez i zabaw które odbędą się w ramach projektu „Lato w Mieście” w Łochowie. W tym roku dla naszych kochanych najmłodszych oraz osób starszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji na cały okres wakacji. Cykl imprez które będą się odbywały na pewno przypadnie Państwu do gustu, a każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie zarówno dzieci jak i dorośli.

Czytaj więcej...

Jedyny taki!

czyli bezalkoholowy Piknik Rodzinny „Anioły w Łochowie”     

Dlaczego jedyny? Z kilku powodów. Po pierwsze, bez stoisk z piwem czy jakimkolwiek innym alkoholem, po drugie promujący chrześcijańskie wartości, między innymi w formie finałowych koncertów ewangelizacyjnych. W tym roku był to koncert zespołu „La Pallotina”.

Czytaj więcej...

Varsovia Brass Quintet & Friends

Takiego koncertu w Łochowie jeszcze nie było. Nieco kameralnie i z klasą. 28 czerwca w godzinach wieczornych (ach te komary) na dziedzińcu Wozowni Pałacu Łochów odbył się koncert pt. "Varsovia Brass Quintet & Friends".

Czytaj więcej...