Archiwum

Muzyczne trele

Dnia 28. maja w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 59 uczestników z następujących placówek oświatowych: Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Łochowie, Szkoła Podstawowa w Kalinowcu, Punkt Przedszkolny ”Przedszkole Wojtka Strażaka” z Gwizdał, Gminne Przedszkole w Grębkowie, Gminne Przedszkole w Stoczku, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego AK w Łochowie, Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa „Julin” w Kaliskach.

Czytaj więcej...

Mazovia Goes Baroque w Pałacu

Dnia 24. maja w Pałacu w Łochowie odbyła się kolejna odsłona projektu Mazovia Goes Barogue 2013. Znakomity projekt muzyki barokowej zrobiony przez program drugi polskiego radia. Organizatorami koncertu są Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Pałac Łochów. Patronat nad projektem objął Starosta Węgrowski i Burmistrz Łochowa. Mecenat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskie Radio PR 2.

Czytaj więcej...

Nasza cząstka

...przodkowie są częścią nas. Widuję pewnych staruszków. Mają syna, który zapomina, że ma rodziców. Żyją samotnie, choć on żyje dzięki nim. Czy na miłość i szacunek trzeba zasłużyć? Czy wystarczy być rodzicem? Jak traktować rodzica, który dał nam życie, a następnie oddał światu nie zaspakajając żadnych potrzeb poza fizjologiczno-materialnymi? Dlaczego dzieci często odwracają się od swoich przodków? Czy relacja dziecko - rodzic jest odbiciem lustrzanym wcześniejszej rodzic - dziecko? Często stosunki z naszymi przodkami okazują się bardzo trudne, jesteśmy jednak ich częścią, czy nam się to podoba, czy nie.

Czytaj więcej...

Maj spełnionych marzeń

Maj to kolejny miesiąc ważnych wydarzeń i wytężonej pracy w naszej szkole. Tradycyjnie  ostatniego kwietnia zawiesiliśmy flagi państwowe wokół szkoły, a rodzice w naszych miejscowościach: w Kaliskach i Pogorzelcu. Pragnęliśmy  w ten sposób godnie obchodzić święta narodowe i kościelne. Poprzez przykład  uczymy właściwej postawy naszych uczniów, rodziców i mieszkańców.

Czytaj więcej...

Górniaczyk komentuje - Czerwiec 2013

70 000 przepisów wytworzyli eurokraci Unii Europejskiej. Przepisy te bardzo często się wykluczają bądź, w najlepszym razie, są ze sobą sprzeczne. Szczytem osiągnięć tychże eurokratów jest określenie, jaką krzywiznę powinien mieć ogórek, aby spełniać urzędnicze wymogi lub zakwalifikowanie ślimaka do  ryb.

Czytaj więcej...

Przepędziliśmy deszczowe chmury

Wyjątkowo udana impreza w tym wyjątkowym dniu, jakim jest Międzynarodowy Dzień Dziecka, została zorganizowana przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, na placu z boku budynku. Impreza zaczęła się o godzinie 11.00 od spektaklu teatralnego dla dzieci pt: Zaczarowany Ołówek w wykonaniu Teatru Duet. Na przedstawienie przybyły liczne tłumy dzieci wraz z rodzicami, które bawiły się znakomicie podczas występu, było widać na ich twarzy radość i zadowolenie. O godzinie 12.00 na naszej scenie zaprezentowały się dwie grupy wokalne: BIEDRONKI i SMERFY z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Łochowie w swoich popisowych przebojach.

Czytaj więcej...

O modernizacji linii kolejowej jeszcze

Rada Miejska w Łochowie zajęła stanowisko w związku z modernizacją linii kolejowej E75 Rail Baltica Warszawa Białystok - granica z Litwą etap l, odcinek Warszawa Rembertów - Zielonka – Tłuszcz (Sadowne), które wysłano do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Centrum Realizacji Inwestycji, Zespół d/s Modernizacji Linii Kolejowej 875  oraz do wiadomości wykonawcy: T0RPOL S.A Grupa Polimex Mostostal, Biuro Budowy E 75 w Zielonce. W piśmie Rada Miejska prosi o uwzględnienie w ww. projekcie przebudowy ulicy Dolnej w Łochowie o następujących parametrach:

Czytaj więcej...

Zawód - dziennikarz śledczy

gmyz

17 maja na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Łochowie gościł redaktor Cezary Gmyz. Spotkanie było zorganizowane w ramach promocji najnowszej książki wydawnictwa Fronda pt. „Zawód dziennikarz śledczy”. Głównego aktora tego wieczoru przedstawiać nie trzeba bo od czasu napisania przez niego w Rzeczpospolitej słynnego tekstu Trotyl na wraku tupolewa stał się on osobą bardzo znaną, a sam artykuł  spowodował  w mediach istne trzęsienie ziemi i gorącą dyskusję.


Czytaj więcej...

Policyjne info - Czerwiec 2013

Ćwiczenia obronne "Liwiec 2013"
Węgrowska Policja wzięła udział w dwudniowych ćwiczeniach obronnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

Weekend na drogach
Do pierwszego wypadku doszło środę (29 maja) w Węgrowie na skrzyżowaniu ulicy Traugutta i Zwycięstwa.

Po raz kolejny uratował życie dziecka
Po raz kolejny Dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie uratował życie dziecka.

Zmiana na stanowisku Komendanta
Do czasu powołania nowego komendanta obowiązki szefa węgrowskich policjantów pełnił będzie dotychczasowy zastępca kom. Mirosław Olszewski.

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę
11. maja dyżurny Komisariatu w Łochowie przyjął zgłoszenie od mieszkańca gm. Sadowne, który prosił o interwencję.

3 x Bądź
Policjanci chcą dotrzeć do jak największej liczby osób z apelem o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, będą również rozdawać ulotki oraz odblaski pieszym i rowerzystom.

Czytaj więcej...

Mój Las 2013

logo lasów państwowychPod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligi Ochrony Przyrody odbyło się podsumowanie powiatowego etapu XXVI edycji konkursu dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Mój Las”. W konkursie tym wzięło udział  123. uczniów, którzy nadesłali łącznie 73 prace.

Czytaj więcej...

Wieści gminne - Czerwiec 2013

Decyzje i informacje Burmistrza Łochowa

decyzje i uchwały z sesji absolutoryjnej Rady Miejskiej w Łochowie dn. 29 maja 2013 r.:

oraz pozostałe informacje gminne

Czytaj więcej...

Na tropie energii odnawialnej w Łochowie

Licealni dziennikarze przy wywiadzieCzy gmina Łochów dobrze gospodaruje energią odnawialną? Czy takowa jest w ogóle wykorzystywana w naszej okolicy? Tego typu pytania zadawali 24 oraz 27 kwietnia (środa i sobota) beneficjenci projektu „Pełne spektrum”, wtedy bowiem miały miejsce warsztaty dziennikarstwa radiowego prowadzone przez panią Hannę Bogoryję-Zakrzewską, dziennikarkę Polskiego Radia, specjalistkę od reportażu i dokumentu.

Czytaj więcej...

Rajd Norwidowski

W roku bieżącym będzie to już dwunasta edycja i odbędzie się on w niedzielę 16 czerwca br. Jest to otwarty rajd rowerowy połączony z komentarzem turystyczno-krajoznawczym przewodników. W tym roku uczestnicy rowerowego rajdu odwiedzą Jadów, Rezerwat Śliże, Urle i kolekcję kaktusów w Barchowie - łącznie odcinek ok. 20 km. Początek rajdu na placu przy fontannie w Łochowie – start o 10:30, powrót o 14:00.

Czytaj więcej...

Akademia Młodego Piłkarza

Celem Akademii jest kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej u dziecka, tak aby stymulować jego prawidłowy rozwój, propagowanie sportowego stylu życia, zabawowa nauka gry w piłkę nożną, wywołanie uśmiechu, chęci i radości z uprawiania sportu a także wpajanie zasady "Fair Play".

Czytaj więcej...

Piknik Rodzinny - Anioły w Łochowie

Niedziela - 23 czerwca 2013 roku - od godz. 14, a jego finałem będzie koncert ewangelizacyjny zespołu La Palloptina. W tym roku wyjątkowo na terenie Szkoły Podstawowej nr 3. Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i tej trochę starszej młodzieży. Więcej informacji znajdziecie Państwo na plakatach. Zapraszamy.

Czytaj więcej...

Zagrali po mistrzowsku

W dniach 8-12 maja 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Świata w unihokeju w Hamburgu. Wzięli w nich udział dwaj reprezentanci łochowskiej Olimpii: Dawid Skura i Emil Filipowicz.

Czytaj więcej...