Archiwum

Trafiliśmy do Finału

W dniach 22-23 marca w hali sportowej w Łochowie odbyły się półfinały Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii junior starszy z udziałem UKS Orionka Ogorzeliny (woj. pomorskie), MUKS Zielonka, UKS Aligatora Chwarzno Gdynia (woj. pomorskie) oraz ULKS Olimpii Łochów. Zdecydowanym faworytem była Zielonka oraz zwycięzca grupy „północnej” Orionek. Piękno sportu polega jednak na tym, że każdy ma takie same szanse i wszystko zdarzyć się może dopóki piłka w grze. Półfinały zapowiadały się więc bardzo interesująco.

Czytaj więcej...

XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders

 

W dniach 9-10 marca odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Z wielką przyjemnością pragniemy zakomunikować, że dziewczęta reprezentujące Ziemię Łochowską zajęły II miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii: cheer dance senior ulegając jedynie grupie z Płocka.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Teatru

 

Kilkudziesięcioosobowa grupa młodych ludzi z Łochowa i okolic wzięła udział 27 marca w zorganizowanym w MiGOK z inicjatywy dyrektora MiGOK Artura Lisa z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru seminarium poświęconym teatrowi pantomimy oraz jego twórcy, Henrykowi Tomaszewskiemu.

Czytaj więcej...

Krajowe Mistrzostwa w Łochowie

Krajowi działacze sportowi nietypowej dyscypliny sportowej, jaką jest unihokej dostrzegli i docenili kilkuletnie ambitne starania łochowskiego Stowarzyszenia „Olimpia” w popularyzowaniu tej dyscypliny sportu. Łochowscy, młodzi unihokeiści zarówno w kategorii juniorów młodszych jak i starszych zaliczani są do krajowej czołówki.

Czytaj więcej...

Mit pancernej brzozy

Choć upływa już 3 lata od tragedii smoleńskiej to jej przebieg do dziś nie jest wyjaśniony. Mijają kolejne miesiące a pytań w tej sprawie pojawia się coraz więcej. 5 lutego miałem okazję uczestniczyć w konferencji  organizowanej na UKSW przez Stowarzyszenie „Doktoranci dla Rzeczypospolitej”, której gośćmi byli naukowcy: prof. Wiesław Binienda, prof. Kazimierz Nowaczyk, dr. inż. Wacław Berczyński i dr. Grzegorz Szuladziński. Jej celem było skonfrontowanie wyników badań ekspertów Zespołu Parlamentarnego z tezami ogłoszonymi w  raporcie Komisji J. Millera.

Czytaj więcej...

Spotkanie z podróżnikiem

 

Dnia 13 marca br. Biblioteka Publiczna w Łochowie gościła w swoich progach znanego podróżnika Romana Pankiewicza. Pan Pankiewicz przybył na spotkanie z Klubem Seniora.

 

 

Czytaj więcej...

Pamiętaliśmy

 

 

 Tak, pamiętaliśmy również w tym roku - w ósmą rocznicę - dzień odejścia do Domu Ojca, Jana Pawła II. Kilkadziesiąt osób 2 kwietnia 2013 roku, przed godz. 21:37, zebrało się przy Jego pomniku by się pomodlić, zapalić znicz i w ten sposób uczcić pamięć o proroku naszych czasów.

 

Czytaj więcej...

Komentuje Marek Górniaczyk - Kwiecień 2013

2 000 000 Polek i Polaków - ich własne Państwo wypędziło z Ojczyzny. Tak, wypędziło, bo nie ma dla nich pracy, a jeśli jest, to za głodowe pensje, które nie pozwalają zapewnić bytu materialnego im i ich rodzinom. Wskaźnik dzietności - 1,3 -  jeden z najniższych w świecie - spowoduje to, że za kilkanaście lat będzie nas o 10 milionów mniej.

Czytaj więcej...

Policyjne info nr 187

Wielkanocny weekend
W związku ze Świętami Wielkanocnymi, węgrowscy policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczny Weekend”.

III Przegląd Spektakli Profilaktycznych
W III Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych przeprowadzonym kwietnia w sali widowiskowej WOK wystąpili gimnazjaliści z Gwizdał, Łochowa i Gminy Liw.

Zatrzymani z narkotykami
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo, w którym podróżowało trzech mężczyzn. W trakcie kontroli jeden z pasażerów zaczął uciekać.

Agresywny pięćdziesięciolatek
Łochowscy policjanci zatrzymali 20.03 w Sadownem awanturującego się mężczyznę.

Czytaj więcej...

Wieści gminne - Kwiecień 2013

Oto informacje, które zaprezentowaliśmy w 187 nr GŁ w rubryce wieści gminnych.

Czytaj więcej...

Nieoczekiwana zmiana

Wchodząc w związek wielu ludzi zakłada, że zmieni w partnerze to, czego nie akceptuje. Znamy takie historie.  Przez jakiś czas toczy się walka, a w końcowych napisach brak „haapyandu”. Dlaczego wiążą się z kimś, kto nie odpowiada ich oczekiwaniom? Może ze strachu przed samotnością? A może własne kompleksy chcą przykryć idealnym, według własnego kryterium, partnerem? Nie wiem czy wiecie, ale istnieje też proces odwrotny. Chociaż nie zakładamy, że kogoś zmienimy, partnerskie studium i tak się dokonuje.

Czytaj więcej...

Jej wielki - mały świat

Ma wiele pasji, chociaż właściwie chyba jedną. Olbrzymią pasję życia. Jej wielki świat - to fryzjerstwo, mały - rodzina. Uwielbia piękne kobiety, one są dla niej inspiracją. O sile w życiu i spełnionych marzeniach rozmawiam z Moniką Dobosz.

Czytaj więcej...

Strażacy już na sygnale

Większość z nas z utęsknieniem czeka zakończenia zimy i powrotu słonecznych wiosennych dni. Gdy tylko temperatura powietrza wzrośnie do przyjemnych, dodatnich temperatur, a pierwsze promienie słońca wyjdą zza chmur, chętniej wybieramy się na spacer, obserwujemy naturę i cieszymy się, powrotem kolorów w otaczającym nas szarym pozimowym świecie.

Jednak jest grupa ludzi, którzy na powrót wiosny patrzą zupełnie inaczej...

Czytaj więcej...