Wydarzenia

Retrospektywa!

Kino Łochów

Łochowska Scena Teatralna

Trzy kroki do Kultury

„Trzy kroki do Kultury” to bezpłatny wyjazd edukacyjny uczestników Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Warszawskiej Opery Kameralnej zaplanowany na 17 listopada br. m.in. na spektakl Stanisława Moniuszki „Nocleg w Apeninach” i „Die Schweitzerhutte” (Szwajcarska Chatka) – dzień wcześniej odbędzie się światowa prapremiera nieznanej opery Moniuszki odnalezionej przez dr. Grzegorza Zieziulę.

Wycieczka jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na turniej!

Koncert PULS NIEPODLEGŁOŚCI - Orkiestra Wielkich Bębnów

14 października o godz.18.00 w niedzielę w Kościele Parafialnym w Łochowie odbędzie się koncert PULS NIEPODLEGŁOŚCI - Orkiestra Wielkich Bębnów. Jest to projekt muzyczny realizowany w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Gościnnie wystąpią Parafialna Schola Młodzieżowa, Schola Dziecięca i Zespół Gwizdalanki.

Projekt został rozpoczęty w czerwcu badaniami terenowymi prowadzonymi na Podlasiu, w celu zebrania melodii i pieśni ludowych.

Opracowane przez muzyków utwory były już prezentowane w formie otwartych warsztatów bębniarskich Puls Niepodległości 24.06.18, 27.07.18 w Łochowie oraz 26.08.2018 w Węgrowie.

W projekcie uczestniczy 20 artystów, muzykologów, a kompozycje bębniarskie są autorstwa Tomira Sówki.

 

Szlachetna Paczka!

 Zostań lokalnym Herosem!

 Wolontariusz Szlachetnej Paczki to LOKALNY HEROS! Dlaczego? Bo to on dzięki swojemu zaangażowaniu w pomaganie realnie zmienia historie rodzin w potrzebie. Tylko w 2017 r. do projektu włączyliśmy ich ponad 20 tys., a wartość materialna pomocy przekazanej im w ramach Paczki wyniosła prawie 54 mln zł! Nie byłoby to możliwe bez pracy i energii drużyny SuperW. Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może zmienić się dzięki Tobie!

  

 

Czytaj więcej...

Chór!

Koncert Stulecia

 
Michal Krupa