Wydarzenia

„Melodie Bożych Trąb”

Blues Session!

Kolejny rok ŁUTW!

PIKNIK RODZINNY „SERDECZNE MAZOWSZE” W SIEDLCACH

Atrakcje i zabawa na Mazowszu trwają także po wakacjach. Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do Siedlec na piknik „Serdeczne Mazowsze”. Spotkajmy się w sobotę 14 września na skwerze Tadeusza Kościuszki.

 

– Piknik „Serdeczne Mazowsze” będzie okazją do zabawy w rodzinnej atmosferze i bliższego poznania regionu. Spotkajmy się w Siedlcach! – zaprasza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin. Na stoiskach mazowieckich instytucji kultury będzie można wziąć udział w warsztatach, pokazach, konkursach i quizach związanych z regionem. W strefie aktywności znajdą się gigantyczne gry plenerowe, takie jak gigabierki czy megajenga, warsztaty tematyczne oraz zabawy z animatorami, wielkie bańki mydlane, malowanie buziek czy kolorowanki dla dzieci. Na tym nie koniec – przez cały czas trwania pikniku dostępne będą strefa wypoczynku oraz gastronomiczna z food truckami, popcornem i saturatorem. O godzinie 19.00 zaplanowano pokaz filmu w kinie plenerowym.

 

Piknik rozpocznie się 14 września o godzinie 13.00 na skwerze Tadeusza Kościuszki (plac za Muzeum Regionalnym, od strony ulicy Floriańskiej). Wszystkie gry i atrakcje będą dostępne dla uczestników do godz. 20.00.

 

– Turystyka na Mazowszu rozwija się coraz szybciej. Przybywa miejsc wartych odwiedzenia, poszerza się też oferta mazowieckich instytucji kultury. Na pikniku będzie można się o tym przekonać – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

We wrześniu odbywa się łącznie pięć pikników rodzinnych zorganizowanych przez samorząd województwa. „Serdeczne Mazowsze” zawita także do Radomia, Płocka, Ciechanowa i Ostrołęki.

 

Król Lew - Premiera w Polsce i u nas!

Repertuar Kina Łochów - Lipiec

Dni Łochowa 2019 - Coraz Bliżej!

Dni Łochowa 2019

Czytaj więcej...

Zaproszenie na Letnią Galę.

19 czerwca Dyrektor Miejskiego i Gminnego  Ośrodka Kultury – pan Artur Lis zaprasza wszystkich mieszkańców naszej gminy, dzieci i rodziców na Letnią Galę, która odbędzie się 19 czerwca o godzinie 18:00 w Sali kinowo - widowiskowej im. J. Paderewskiego w Łochowie.

W repertuarze przewidzieliśmy występy i wystawy naszych podopiecznych a w tym: gra na fortepianie, skrzypcach, gitarze, akordeonie, perkusji,  śpiew, wystawa prac plastycznych i wystawa prac ceramicznych. Będzie to dorobek całorocznej, nierzadko ciężkiej pracy dzieci i młodzieży, którzy dzielnie co tydzień mierzyli się ze swoimi słabościami. Dlatego tym bardziej będzie nam miło gościć Państwa na Gali,  wspierając swoją obecnością wychowanków i instruktorów zaangażowanych w to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy!

Monster Truck!

Witek Muzyk Ulicy

Wszystkich słuchaczy dobrej muzyki zapraszamy na wspaniały koncert Witka Muzyka Ulicy, który odbędzie się w Miejskim i Gminnym Ośrodku kultury w Łochowie dnia 7 czerwca br.  w sali widowiskowo-kinowej o godzinie 19:00. Cena biletu 90 zł. (w dniu koncertu 100 zł). https://biletyna.pl/koncert/Witek-Muzyk-Ulicy-2/Lochow


Kim jest Witek Muzyk Ulicy? 

Artysta, który niedawno zadebiutował albumem Gram Dla Was sfinansowanym przez fanów za pomocą crowdfundingu. Jego historia jest niesamowita i urzekająca. Fani naprawdę mogą się z nim utożsamiać, bo mówi o problemach, które znają. Jest prawdziwy, szczery, pisze proste i bardzo zaraźliwe piosenki i zyskuje sympatyków z każdym dniem. 

 

Witek wpisuje się w długą tradycję miejskich bardów. Ma za sobą wiele trudnych doświadczeń mimo to wzbudza jednoznaczną sympatię, bo po prostu sprawia wrażenie człowieka, który wyzwolił się z korporacyjnego świata i z akordeonem w rękach walczy o swoją wolność.

 

Muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków. Komponuje, aranżuje i pisze słowa do piosenek. Jako jedyny artysta w Polsce zagrał na Stadionie Narodowym bez nagłośnienia.

Wydał 2 płyty w stylu Folko - Rocko - Punko - Polo.

Umiejętnie łączy nuty z literami. Jego marzeniem jest nie śpiewać coverów w Opolu.

Dużo grania, śpiewania, klaskania i tupania, no i wiele opowieści różnej treści z życia muzycznego ulicznika.

 

Zapraszamy !!!

 

Już w marcu Gala Osobowości i Sukcesy 2019!

Zbliża się gala w otoczeniu największych Osobowości, firm i ludzi sukcesu 2019 roku. Już 30marca 2019 roku w Hotelu Pałac i Folwark Łochów w Łochowieodbędzie się VIII edycja Gali „Osobowości i Sukcesy 2019”. To jedyne takie prestiżowe wydarzenie, które gromadzi wyjątkowych ludzi z różnych środowisk.

Sukces Roku – jedyna nagroda tego typu oraz jedyna statuetka, wręczana firmom, produktom i usługom na całym świecie. Osobowość Roku – jedyna nagroda tego typu, skierowana do wybitnych osób świata biznesu, sportu, nauki, kultury i mediów.

W luksusowym hotelu Folwark Łochów w Łochowie przez cały weekend odbywać się będą spotkania z naszymi laureatami nagrody „Osobowości Roku 2019”. Ponadto będzie możliwość zapoznania się z firmami czy produktami, które otrzymują tytuł „Sukces Roku 2019”! Zwieńczeniem tego niezapomnianego weekendu, będzie przyznanie statuetek podczas uroczystej Gali w sobotę 30 marca. W ubiegłym roku nagrodę odebrali m.in.: Otylia Jędrzejczak, Viola Piekut, Edyta Herbuś, Katarzyna Figura, Julia Wieniawa, Piotr Kupicha, Rafał Brzozowski, Beata Tadla, Bożena Dykiel, CLEO, Agnieszka Kaczorowska, Magda Gessler, Dawid Kwiatkowski oraz Katarzyna Skrzynecka.

A kto otrzyma nagrodę w tym roku? Laureatów poznamy już niebawem.

Przez te kilka dni będzie można zaprezentować swoją firmę, usługi czy produkty, nawiązać cenne kontakty z pozostałymi uczestnikami Gali oraz gośćmi wydarzenia - ludźmi ze świata show-biznesu i mediów.

To będzie wyjątkowy wieczór i niepowtarzalna okazja do wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów towarzyskich.

Już teraz wejdź na www.osobowosciisukcesy.pl i zgłoś się do nas! Weź udział w największym biznesowym i towarzyskim wydarzeniu tego roku.

Zdj. z ubiegłorocznej Gali

Dzień kobiet 2019

Serdecznie zapraszamy wszytkie Panie na reczital :)

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Miejski i Gminy Ośrodek Kultury w Łochowie serdecznie zaprasza na VII edycję „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” dnia 3 marca 2019 roku na godz. 11:30 

Celem imprezy jest kultywowanie pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
Podczas imprezy odbędzie się bieg dla dzieci do lat 12 na dystansie 1000 m oraz bieg dla młodzieży i osób dorosłych na dystansie 1963 m. Po biegu około godziny 13:00 odbędzie się wręczenie medali a tuż po wręczeniu wszystkich uczestników zapraszamy na ciepły posiłek. O godz.14:00 w Kinie Łochów odbędzie się prezentacja filmu „Gurgacz – Kapelan Wyklętych”, koszt biletu 12 zł. O godz. 15:20 odbędzie się spotkanie autorskie pana Roberta Radzika, pisarza, autora książek o żołnierzach niezłomnych pod hasłem „Przywrócić historię skazaną na zapomnienie”. O godz. 18:00 w Kinie Łochów zostanie wyświetlony film pod tytułem „Wyklęty” - bilety 14 zł i 16 zł.
Wszystkich chętnych zapraszamy do Łochowa zapisy w biurze MiGOK Łochów i pod numerem telefonu 512 100 354 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. osoba do kontaktu: Aleksandra Sęczyk.

Zima 2019 w MiGOK Łochów

Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, zaprasza na wydarzenia kulturalne w styczniu i lutym. Przez całe ferie zimowe w dniach 23.01.2019 - 10.02.2019 na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji.

Zaczynamy 23.01 Galą Noworoczną, czyli podsumowaniem półrocznego działania ognisk muzycznych i kół zainteresowań.

Z okazji ferii w Domu Kultury, Kino Łochów przygotowało „Bajkowe poranki dla dzieci” w ramach których w dniach od 24 stycznia do 10 lutego, o godzinie 10:00, najmłodsi będą mogli zobaczyć specjalne pokazy w promocyjnej cenie - 12zł za bilet. Do każdego biletu dołączony będzie zestaw, popcorn i napój gratis. Po seansie czekają kolejne zajęcia, m. in. zajęcia plastyczne, gry planszowe, zajęcia ceramiczne oraz teatralne. Finałem zajęć teatralnych będzie występ 1 lutego w piątek o godzinie 16:00.

Oprócz zajęć, w samo południe, wszyscy zgromadzeni będą mieli możliwość spożyć ciepły posiłek.

W drugim tygodniu od 4 lutego, dzieci oraz młodzież będą mogli skorzystać z zajęć tanecznych ekipy Next Level. 8 lutego MiGOK Łochów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Balu Karnawałowym, który odbędzie się w sali bankietowej w godzinach 15:00-17:30. Naturalnie stroje karnawałowe są mile widziane.

Z kolei w sobotę 9 lutego Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, wraz z Grodziskim Klubem Szaradzistów „Edyp” organizują VI Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa. Impreza odbędzie się o godzinie 11:00 w odnowionym budynku łochowskiego dworca kolejowego. Obecnie prowadzony jest nabór uczestników, którzy chcieliby zmierzyć się z przysłowiową „Jolką”, czyli zbiorem krzyżówek i łamigłówek.  Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem telefonu 512-100-354 lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Zapisy trwają do 1 lutego.

Łochowskie kino zaprasza także dzieci i starszych w ramach regularnych seansów od piątku do niedzieli. Aktualny repertuar jest dostępny w kinie, na stronie www.lochow.naszgok.pl, a także na profilu Facebook’owym - Kino Łochów. Serdecznie zapraszamy na spędzenie okresu ferii w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie.

       Daniel Strąk

 

 
Michal Krupa