Wydarzenia

Nowa trasa triathlonu

W wersji elektronicznej Gazety Łochowskiej informowaliśmy, że nadbużański triathlon będzie miał finał przy Pałacu w Łochowie dnia 22 lipca. Organizator triathlonu zmodyfikował zarówno trasę, jak i termin - szczytny cel pozostał ten sam.

Trasa biegu i spływu kajakowego – pozostają bez zmian. Natomiast wyścig rowerowy, zaraz po spływie, uczestnicy udadzą się w drogę powrotną, przez Korczew, do Zamku w Janowie. Finał i meta w tym samym miejscu.

Nowy termin to 2 września 2018 r.

Czytaj więcej...

Dni Łochowa 2018

Organizatorem tegorocznych Dni Łochowa, jak i z lat minionych, jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury. To impreza cykliczna, mająca charakter otwartej i prestiżowej artystycznej imprezy plenerowej, stanowiąca istotną reklamę, m.in. zasobów kulturalnych i turystycznych naszego rejonu. Jest to największa i jedyna tego typu impreza gromadząca publiczność, dochodzącą do 2000 widzów! Tegoroczna edycja obchodów Dni Łochowa odbędzie się 21 lipca.

Czytaj więcej...

Triathlon charytatywny Kraina Bugu

Triathlon charytatywny Kraina Bugu

czyli pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu.

Charytatywny Triathlon drużynowy Kraina Bugu pod patronatem Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jakuba Tokarza, przebiegał będzie malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie 3 województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego i odbędzie się 22 lipca br. Jest to rywalizacja sportowa dla rodzin oraz firm. W jednej drużynie może znaleźć się 3-4 osób. Bieg – 1 osoba, Spływ Kajakowy – kajak jedno - lub dwuosobowy, wyścig rowerowy – 1 osoba. Nagroda główna to 20 000 zł!

 

Czytaj więcej...

Biesiadowanie w noc świętojańską

Organizatorem IV Biesiady Twórczości Seniorów - Noc Świętojańska na Błoniach Pałacu Łochów jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Jest to impreza muzyczno-taneczna podtrzymująca charakter ludowo-folklorystyczny. Na tegoroczną edycję zapraszamy  w niedzielę 24. czerwca br. już od godziny 18-ej.

Czytaj więcej...

Ważna informacja!

Budowa obwodnicy Łochowa – konsultacje

W związku z planowaną budową obwodnicy Łochowa, która będzie przebiegać nowym śladem DK 62, władze Gminy Łochów zwróciły się z prośbą o składanie uwag do przedstawionych przez Biuro Projektowe TRAKT wariantów przebiegu obwodnicy.

Wszystkie warianty przebiegu obwodnicy do pobrania na http://www.trakt.pl/obwodnica-lochowa/

Formularze uwag do projektu dostępne są na stronie internetowej www.gminalochow.pl w zakładce:

news/konsultacje_dotyczace_budowy_obwodnicy_formularze-828

lub  w Biurze Obsługi Mieszkańca (parter) w Urzędzie Miejskim w Łochowie.

TERMIN SKŁADANIA UWAG 28 lutego 2018 r.

GDDKiA po analizie uwag planuje zorganizować spotkanie z mieszkańcami w celu przedstawienia nowych wersji wariantów przebiegu obwodnicy Łochowa. W kolejnej turze konsultacji (prawdopodobnie w kwietniu) inwestor przewiduje również składanie uwag przez mieszkańców.

Kluczowa dla regionu inwestycja

Kilkuletnia, kluczowa dla naszego regionu inwestycja, właśnie dobiegła końca. SIME Polska zakończyło budowę nitki gazociągu na odcinku Dobre-Jadów-Strachówka-Łochów, a gazociąg został uruchomiony i napełniony gazem. Podłączony też został już pierwszy łochowski Klient - Pałac i Folwark Łochów, w którym odbędzie się cała uroczystość podsumowująca tę inwestycję. 

Uroczystość uruchomienia gazociągu Dobre-Jadów-Strachówka-Łochów odbędzie się 23 lutego br. (pt.), początek godz. 12:00 w Pałacu Łochów. To dobry moment na podsumowanie inwestycji. Przewidziano też atrakcje, w tym tradycyjną dla branży uroczystość zapalenia znicza gazowego. 

Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla SIME Polska, ale i dla całego regionu i jego mieszkańców. 

 
Michal Krupa