Wydarzenia

Łochowski Klub Konfederacji

Akcja tworzenia w całym kraju Klubów Konfederacji została rozpoczęta 11 sierpnia 2020 r. Powstają one również za granicą. Już po czterech dniach było już ponad 600 Klubów w całej Polsce, do których zapisało się... 15 tysięcy osób! To rzecz niebywała, jak szybko rozrastają się struktury tej formacji politycznej. To grupy sympatyków koalicji narodowców, konserwatystów i wolnościowców.
 
15 sierpnia br. zainicjowano również powstanie łochowskiego Klubu Konfederacji. Liderem Klubu jest Dominik Owsianka. Wszystkich członków zarejestrowanych na stronie klubu, Klub zachęca do dołączenia do oficjalnego kanału komunikacji - grupy Klubu Konfederacji Łochów.
 
Kluby Konfederacji tworzą się również w małych miejscowościach, czego przykładem jest Łochów.
 
Na dzień 21 września br. Konfederaci  i sympatycy Konfederatów powołali w Polsce już prawie 900 takich klubów. Dla porównania - klubów "Gazety Polskiej", związanych z PiS i działających od ładnych „nastu” lat jest około 500 a członków łącznie ponad 10 tysięcy.

Wygląda na to, że poprzez swoje Kluby Konfederacja staje się największą otwartą społeczno-polityczną strukturą w Polsce, skupiająca przeważnie ludzi młodych. To pokazuje również jak duży potencjał tkwi w środowisku ideowej prawicy, jak wielu młodych ludzi chce działać na rzecz zmian systemowych w naszym kraju.
 
Pamiętajmy, że za 3 lata (jeśli nie rozpiszą wcześniejszych) dojdzie do wyborów parlamentarnych i samorządowych. Powstające jak grzyby po deszczu Kluby mają wyłonić prawdziwych liderów, działaczy, polityków, uczciwych i pracowitych ludzi dążących do prawdziwej zmiany politycznej, do wywrócenia okrągłostołowego ładu i naprawy państwa. Zacząć trzeba jednak od rzeczy małych ale jakże istotnych. I tak 23 sierpnia br. (niedziela) przedstawiciele Klubu Konfederacji Łochów wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 76 rocznicę Bitwy pod Jerzyskami, podczas których złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym te wydarzenia. 1 września br. w rocznicę napaści hitlerowców na Polskę nawiedzili mogiły żołnierzy września 1939 roku.
 
Wcześniej, bo 24 sierpnia br. wystosowali na fb krótki apel: Jesteś zawiedziony partiami, które z patriotycznymi i chrześcijańskimi hasłami na ustach działają ewidentnie jak lewica? Masz dość propagandy której ulegają Twoi najbliżsi? Dołącz do lokalnego klubu konfederacji i miej realny wpływ na to co się dzieje na Polskiej scenie politycznej.
 
Na 24 września br. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Dworca Kolejowego w Łochowie zaplanowane jest otwarte spotkanie łochowskiego Klubu Konfederacji. Gościem specjalnym spotkania będzie Poseł na Sejm RP, Prezes Ruchu Narodowego - Robert Winnicki.