Archiwum

Podwójne zwycięstwo


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy-wstęp

 

 

       Data 13 stycznia br. okazała się szczęśliwa dla Łochowa. To nie tylko ze względu na zebraną sumę pieniędzy, która jest dwukrotnie większa niż w roku ubiegłym, ale także dlatego, iż przyciągnęła niewiarygodne tłumy.

 

 

Czytaj więcej...

Zatrzymany pijany kierowca "gimbusa"

       We wtorek (8.01) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Łochowie otrzymał informację o "gimbusie", który w miejscowości Drgicz wjechał do przydrożnego rowu. Przybyli na miejsce policjanci wewnątrz autobusu nie znaleźli żadnych osób. Jechał dopiero po młodzież. Nie było też kierowcy. Szybko ustalili, że kierował nim 48-letni mieszkaniec gm. Stoczek. Chwilę później z mężczyzną wykonywano już policyjne czynności. Jak ustalono, w momencie badania miał on ponad trzy promile alkoholu we krwi. Kierowca został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Borzychach

       Dnia 23. stycznia ok. godz. 8.00 w Borzychach na drodze krajowej 62 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierująca Fordem nie dostosowała prędkości do warunków na drodze w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu. Następnie zderzyła się z Mercedesem Vito. 22. letnia kierująca Fordem doznała obrażeń ciała i w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala w Węgrowie. 

O uroczystości w Trójce jeszcze raz

Poświęcenie sali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 3

       Dnia 19 stycznia 2013 roku odbyło się uroczyste przekazanie społeczności szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie sali gimnastycznej oraz zespołu boisk „Orlik”. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele parafialnym, którą odprawił J.E. ksiądz biskup drohiczyński Antoni Dydycz. Na uroczystość  przybyło wielu gości (Przyp. Red.: zob. Uroczystego otwarcia dokonano).

 

Czytaj więcej...

Nietrzeźwi na drogach

       W weekend (z 18 na 20 stycznia) na drogach powiatu węgrowskiego zatrzymano dwie osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz jedną w stanie po użyciu, m.in. na terenie Łochowa. 39 letni mieszkaniec pow. węgrowskiego kierował Renault będąc w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz zabezpieczono pojazd. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Obchody 150 rocznicy bitwy pod Węgrowem

       Obchody rocznicy bitwy pod Węgrowem,  w tym roku ze względu na okrągłą rocznicę, miały bogaty program. Trwały trzy dni, w dniach 1-3 lutego.

Dowiedz się jak wyglądały w tym roku...

Zatrzymani za handel narkotykami

       W piątek (18.01) w godzinach nocnych węgrowscy policjanci zatrzymali w Stoczku do kontroli drogowej VW Golfa. W czasie kontroli u pasażera znaleziono 8 torebek z amfetaminą i 2 z marihuaną. 21 letniego mężczyznę zatrzymano. Po kontroli policjanci dotarli do Budzisk, gdzie zatrzymali kolejne trzy osoby, które posiadały i handlowały narkotykami. Przy jednej z nich znaleziono 20 gr. amfetaminy. 21 i 23 letni bracia zajmowali się handlem narkotyków od jesieni 2012 r. Tego wieczoru zatrzymano piątą osobę. Był to 19 letni mieszkaniec gm. Łochów, który pośredniczył przy dystrybucji środków odurzających. Sąd zastosował wobec braci areszt tymczasowy a wobec 2 kolejnych zatrzymanych dozór policyjny.

Mały bunt

       Nie macie czasem ochoty na mały bunt? A tak przeciwko ignorowaniu nas przez urzędników we wszelakich urzędach. Przeciwko narzucaniu nam trendów, na przykład na szczupłą sylwetkę. Mówię do męża, że zetnę włosy, tak w imię buntu. W imię nie ulegania trendom i nie upodabniania się do innych kobiet. Chociaż z drugiej strony, powiedziała mi kiedyś pewna wiekowa znajoma widząc mnie z długimi włosami, że wyglądam jak małolata. Więc może nie warto…?

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie w powiecie węgrowskim

       W związku z feriami węgrowska Policja podjęła działania mające wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci docierali do szkół podstawowych na terenie powiatu, by rozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii. Przypominano dzieciom jak również dorosłym podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ferii, podczas podróży.

Jasełka naszą domeną

       Mali artyści z entuzjazmem i scenicznym powodzeniem wystąpili na dużej scenie Węgrowskiego Ośrodka Kultury biorąc udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się 10 stycznia b. r. „Kolędników z Gwiazdą” pięciolatki z grupy „Biedronek” przedstawiły na przedszkolnej scenie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów, również dla najdroższych babć i dziadków oraz  najukochańszych rodziców.

Czytaj więcej...

Podsumowanie „Złotej Jesieni” w 2012 roku

       Na spotkania organizacyjne przychodzi średnio około 15-u osób, a na uroczyste od 30- 50 osób. Jednym z ulubionych punktów programu Klubu są zabawy taneczne, które zostały zorganizowane w lutym, kwietniu, październiku i listopadzie i były uświetnione występami zespołu wokalnego z Urli. Frekwencja na zabawach wynosi około 65 osób. Na październikowej zabawie obchodzono Dzień Seniora.

Czytaj więcej...

Holocaust zaprzeczeniem człowieczeństwa

       17 grudnia 2012r. w naszym liceum odbył się wykład pt. „Holocaust zaprzeczeniem człowieczeństwa”, który poprowadził p. Wojciech Laskowski na prośbę młodzieży pracującej nad projektem „Kulthurra!”. Projekt koordynuje p. Małgorzata Szeja - polonistka LO w Łochowie.

Czytaj więcej...

Rewolucja Balonowa

       19 grudnia beneficjenci Pełnego Spektrum wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Jednym z głównych celów podróży było obejrzenie spektaklu w Teatrze Powszechnym – Rewolucji balonowej. To bardzo złożona i barwna historia. Akcja częściowo rozgrywa się w czasach PRL – u, a w mniejszym stopniu współcześnie. Autorzy określają ją, jako opowieść o polskiej transformacji ustrojowej (…) widzianej oczami małej dziewczynki. To jednak bardzo skąpy opis, który wymaga uzupełnienia…

Czytaj więcej...

Komentuje Marek Górniaczyk - luty 2013

       Często z ust samorządowców szczebla gminnego, miejskiego, powiatowego da się słyszeć: - Nie róbmy, tu na dole polityki, zróbmy coś razem dla wspólnego dobra. Jak to pięknie brzmi. Szczebel wyżej województwo, to już miejsce jak najbardziej odpowiednie do uprawiania polityki. Można by zapytać dlaczego? A no dlatego, bo tam są dzielone pieniądze, od których jak wiadomo bardzo wiele zależy.  Z poziomu rządowego,  Premier Tusk z bilbordów nawoływał: - Nie róbmy polityki, budujmy mosty, drogi, stadiony itd.  Pytam się więc, po co wójtowie, burmistrzowie, starostowie, wojewodowie, Pan, Panie premierze zapisaliście się do partii, która każda ze swej natury jest polityczna. Wyobraźmy sobie piekarnie na której widnieje hasło: Nie jedzmy chleba, uprawiajmy ogórki  lub na szpitalu: Nie leczmy, malujmy obrazy, to drugie może nawet by się spodobało ministrowi zdrowia, Panu Arłukowiczowi.

Czytaj więcej...

Udane ferie w MiGOK

       Nie wszyscy młodzi Łochowianie wyjechali na zimowe szaleństwo w góry - Ci którzy zostali w rodzinnym mieście także mogli aktywnie i twórczo spędzić czas. Na wysokości zadania stanął Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, gdzie po raz kolejny zorganizowano zimową Akcję Ferie, trwającą pełne dwa tygodnie.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Klubu GP

       5 stycznia w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr.1 im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej odbyło się coroczne  spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Łochowskiego Klubu Gazety Polskiej. Po krótkim powitaniu gości ksiądz kan. Ryszard Nicpoń, proboszcz parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie odczytał fragment Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa. Następnie po krótkiej modlitwie wszyscy, zgodnie ze staropolską tradycją przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia na dopiero co rozpoczęty nowy rok.

Czytaj więcej...

Kolejowe projekty

       Dnia 24 stycznia 2013 roku w Urzędzie Miejskim w Łochowie odbyło się spotkanie Burmistrza Łochowa z przedstawicielami inwestora i wykonawcy inwestycji „Modernizacja linii kolejowej E75 Raił Baltica Warszawa - Białystok - granica z Litwą, etap I. Odcinek Warszawa Rembertów - Zielonka - Tłuszcz (Sadowne)", będącej elementem krajowego Wieloletniego programu inwestycji kolejowych do roku 2013 z perspektywą do roku 2015.

Czytaj więcej...

Był Pan Mistrzem

       W styczniu br. minęło dokładnie dwa lata od śmierci wybitnego, znanego nam wszystkim aktora i reżysera – Krzysztofa Kolbergera. Aktor teatralny i filmowy, niekwestionowany autorytet w środowisku artystycznym, odznaczony wieloma prestiżowymi nagrodami. Zmarł na raka nerki, 7 stycznia 2011 roku.

Czytaj więcej...

Na zdrowie!

       Zgodnie z zasadą myśl globalnie, działaj lokalnie, pięcioosobowy, licealny  zespół, pod „dowództwem” pani Justyny Ciecióry, rozpoczął działania na terenie gminy Łochów. W planach mamy: prelekcje w szkołach gimnazjalnych, przedszkolu oraz na terenie ośrodka zdrowia (przy Urzędzie Gminy), happening z transparentami na ulicach Łochowa oraz Dzień Hakowicza.

Czytaj więcej...

XII edycja Konkursu za nami

Nagrodzone gimnazjalistki 

 

       17 stycznia 2013 roku laureaci wraz z opiekunami przybyli do Publicznego Gimnazjum w Łochowie. Tutaj odbyła się uroczysta gala finałowa, nastąpiło rozdanie nagród i wyróżnień, wszyscy uczestnicy otrzymali pokłosia pokonkursowe. Wysłuchali także montażu słowno - muzycznego.

 

 

 

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie w Trójce


Przecięcie wstęgi podczas otwarcia hali sportowej przy szkole podstawowej nr 3 w Łochowie

       Uroczystość z 19 stycznia br. to finał kilkunastoletnich zmagań. Trzeba zatem sięgnąć początków budowy szkoły wraz z salą sportową, czyli 1996 roku, kiedy to Gmina otrzymała pozwolenie na budowę. Jej część dydaktyczna została uruchomiona w 2000 roku. Następnie na dokończenie inwestycji poprzez budowę sali sportowej szkoła czekała 8 lat.

Czytaj więcej...

Wieści Gminne - Luty 2013

Przegląd różnych informacji.

Czytaj więcej...

Niczego nie żałuje

       Niczego nie żałuje. Uważa, że wszystko w życiu ma swój sens, czegoś nas uczy. Rozwój duchowy jest dla niej kluczem do szczęścia. Dlatego wierzy w reinkarnację. Jej zdaniem nie jesteśmy w stanie w pełni  rozwinąć się duchowo w trakcie jednego życia. Jest kobietą sukcesu, chociaż sama tak nie uważa. Lekarz, przedsiębiorca, matka. Co daje Pani Beacie Bartnik siłę w życiu?

Czytaj więcej...