Wydarzenia

Cyrk Korona w Łochowie

Cyrk Korona - największy cyrk w Polsce - zaprasza na "Wielki Jubileusz" - 25 lat z Wami!

W programie m.in.: brawurowe skoki na trampolinie, latająca kula, groteska akrobatyczna, Quick Change, 13-letnia mistrzyni ekwilibrystyki, zabawa z niesfornym psem, swing trapez, akrobatyczna żonglerka z hulla-hoop.

Nie zabraknie również Waszych czworonożnych ulubieńców, a wśród nich: konie arabskie, coby, dromadery, zebry afrykańskie, lamy, kozy, kucyki szetlandzkie, wielbłądy, koguty oraz wyjątkowy pokaz grupy 9-ciu Border Collie.

Bawić będą Państwa mistrzowie humoru z Włoch, Białorusi i Ukrainy.

Przyjdź, oderwij się od codziennych spraw i świętuj razem z Koroną!

Do zobaczenia pod namiotem Waszego Cyrku Korona!

Łochów
Targowisko, ul. Sikorskiego - Leśna
20.03.2017 - poniedziałek - godz.: 17:00

Koncert w MiGOK

Tropem Wilczym

Wilczym  Tropem  2017

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i środowisk 3 lutego 2011 r. Sejm RP uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 26 lutego br., na godz. 11.30, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie po raz drugi zaprasza na bieg lokalny Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na trasie ul. Sikorskiego - ul. 10-lecia Łochowa - ul. Leśna - Al. Pokoju - ul. Armii Krajowej (dystans: 1000 m - dzieci do lat 12, 1963 m - młodzież i dorośli), aby uczcić pamięć Bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-1963. Po biegu będzie można obejrzeć wystawę „portret: SKAZANA Lidia Lwow”, wziąć udział w projekcji filmowej „Cztery życia Lidii Lwow” oraz w spotkaniu z reżyserem Rafałem Mierzejewskim. Organizatorem ogólnopolskim Biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, pomysłodawca oraz właściciel wszelkich praw do koncepcji projektu. Zgłoszenie uczestnictwa w biurze MiGOK w Łochowie (ul. 1 maja 22), e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 512 100 354. 

Spektakl Koronki i Kordonki

WOŚP - Zapraszamy!

Gala Zimowa 2017

Stany świadomości

Stany świadomości

- to tytuł, motyw kolejnej wystawy w MiGOK w Łochowie, tym razem Ewy Krawczyk, którą rozpocznie wernisaż muzyczno-poetycki dn. 9 grudnia br. Potrwa ona do 13 stycznia przyszłego roku. Zapraszamy.

Ligawkowe warsztaty

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Festiwal Zbliżenia Kultur - XV Mazowiecki Konkurs Gry na Ligawce Melodie Bożych Trąb” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w dniach 25-27 listopada przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.

To trwające trzy dni wydarzenie obfitować będzie w liczne atrakcje. Zaplanowane są m.in.: ogólnopolski konkurs gry na ligawkach, wystawa poświęcona ligawkom i innym instrumentom dętym, konferencja naukowa, jarmark bożonarodzeniowy, liczne warsztaty i cykl koncertów takich wykonawców i zespołów, jak Apolonia Nowak, Adam Strug i Kapela Huculska, Robert Lipka i Kapela Lipy, Kapela Hałasów. W projekcie wezmą udział również znawcy tematu: Piotr Dahlig, Piotr Dorosz, Andrzej Kajzerowicz, Iwona Kopiwoda, Roman Kryst, Wanda Księżopolska, Krzysztof Trebunia-Tutka.

Głównym celem projektu jest kultywowanie i popularyzacja tradycji gry na ligawkach, tańców i pieśni ludowych. Zostanie też nagrana płyta z muzyką oraz wydany folder pofestiwalowy. Działania projektowe adresowane są do szerokiego grona odbiorców.

Zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych działaniach.

Uroczysko vol.17

W dniu 16.09.2016 w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbędzie się koncert w ramach Łochowskiej Sceny Alternatywnej, Uroczysko vol.17. Gwiazdą wieczoru będzie Mamadou& Sama Yoon. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Piknik Ekologiczny "Zakończenie Wakacji"

Jerzyska 2016

Pożegnanie Lata w Ostrówku

Lato w Mieście

Dni Łochowa

Anioły w Łochowie

 
Michal Krupa