Wydarzenia

Jerzyska 2017

Turnieje w Łochowie

Festiwal Optymizmu w Łochowie

Już po raz drugi w historii, tym razem w malowniczej Dolinie Dolnego Bugu nad rzeką Liwiec na terenie „Pałacu Łochów” i „Folwarku Łochów” w Łochowie odbędzie się Światowy Festiwal Optymizmu. To właśnie 20. sierpnia br. natężenie optymistów na metr kwadratowy będzie najwyższe w skali roku – wszystko właśnie za sprawą Światowego Festiwalu Optymizmu 2017, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, którego nadrzędnym celem jest przekazywanie i wywołanie pozytywnych emocji wśród gości. Kulminacyjnym punktem Festiwalu będzie również oficjalne wręczenie stypendiów uhonorowanych przez Fundację „Jestem Optymistą”, które zostaną przekazane młodym i utalentowanym Optymistom.

Czytaj więcej...

Festiwal w Dni Łochowa

Festiwal Zbliżenia Kultur w ramach Dni Łochowa to impreza cykliczna, mająca charakter imprezy plenerowej. Jest to największa i jedyna tego typu impreza organizowana przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, która gromadzi dużą publiczność, dochodzącą do 1000 widzów!

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia w tym roku będzie występ znanego polskiego zespołu muzycznego: grupy pop-rockowej De Mono, gwiazdy polskiej muzyki popularnej. Ponadto na scenie zaprezentuje się zespół muzyki disco polo - Bobi, a także zespoły Tulipany, WSB oraz grupy folklorystyczne związane z Ośrodkiem Kultury w Łochowie - Łochowianie, Gwizdalanki i Kapela Łochowska.

Dodatkowo wydarzeniu towarzyszą stoiska rękodzielnicze i handlowe oraz wesołe miasteczko.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA NA BŁONIACH

Próbując ocalić od zapomnienia stare obrzędy polskie, powstał projekt “Noc Kupały”, współorganizowany przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, Miasto Łochów oraz Grupę Archę. Widowsko odbędzie się pod rozgwieżdżonym niebem w dolinie Liwca na terenie Pałacu Łochów już 24 czerwca 2017 roku.

 

 

W rozwinięciu program...

Czytaj więcej...

Wernisaż Madonna

Przyszedł Mężczyzna

Wystawa! Zapraszamy!

Wystawa

Cyrk Korona w Łochowie

Cyrk Korona - największy cyrk w Polsce - zaprasza na "Wielki Jubileusz" - 25 lat z Wami!

W programie m.in.: brawurowe skoki na trampolinie, latająca kula, groteska akrobatyczna, Quick Change, 13-letnia mistrzyni ekwilibrystyki, zabawa z niesfornym psem, swing trapez, akrobatyczna żonglerka z hulla-hoop.

Nie zabraknie również Waszych czworonożnych ulubieńców, a wśród nich: konie arabskie, coby, dromadery, zebry afrykańskie, lamy, kozy, kucyki szetlandzkie, wielbłądy, koguty oraz wyjątkowy pokaz grupy 9-ciu Border Collie.

Bawić będą Państwa mistrzowie humoru z Włoch, Białorusi i Ukrainy.

Przyjdź, oderwij się od codziennych spraw i świętuj razem z Koroną!

Do zobaczenia pod namiotem Waszego Cyrku Korona!

Łochów
Targowisko, ul. Sikorskiego - Leśna
20.03.2017 - poniedziałek - godz.: 17:00

Koncert w MiGOK

Tropem Wilczym

Wilczym  Tropem  2017

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i środowisk 3 lutego 2011 r. Sejm RP uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 26 lutego br., na godz. 11.30, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie po raz drugi zaprasza na bieg lokalny Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na trasie ul. Sikorskiego - ul. 10-lecia Łochowa - ul. Leśna - Al. Pokoju - ul. Armii Krajowej (dystans: 1000 m - dzieci do lat 12, 1963 m - młodzież i dorośli), aby uczcić pamięć Bohaterów polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-1963. Po biegu będzie można obejrzeć wystawę „portret: SKAZANA Lidia Lwow”, wziąć udział w projekcji filmowej „Cztery życia Lidii Lwow” oraz w spotkaniu z reżyserem Rafałem Mierzejewskim. Organizatorem ogólnopolskim Biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, pomysłodawca oraz właściciel wszelkich praw do koncepcji projektu. Zgłoszenie uczestnictwa w biurze MiGOK w Łochowie (ul. 1 maja 22), e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub pod nr tel. 512 100 354. 

Spektakl Koronki i Kordonki

WOŚP - Zapraszamy!

Gala Zimowa 2017

 
Michal Krupa