Wydarzenia

Koncert Witek muzyk ulicy.

W Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie dnia 07.06.2019 w Sali widowiskowo – kinowej im. J. Paderewskiego odbył się koncert Witka muzyka ulicy, który przyjechał z zespołem. Artysta ten dość niedawno zadebiutował albumem Gram Dla Was sfinansowanym przez fanów za pomocą crowdfundingu. Jego historia jest niesamowita i urzekająca, fani naprawdę mogą się z nim utożsamiać, bo mówi o problemach, które znają.

Artysta wykonał wspaniały koncert trafiając publiczności do serc, Jego charyzma i osobisty wdzięk za każdym razem wprawiał słuchaczy w osłupienie i nostalgię. Pomimo rytmicznych kawałków artysta przemycał teksty dotyczące problemów z życia codziennego i tym samym dawał dowód na to, że jest prawdziwy.

Koncert przedłużał się z minuty na minutę, Witek bawił na scenie  dobre 2,5 godziny rozpalając publiczność do czerwoności.

Po koncercie najwierniejsi fani czekali na artystę, by móc z nim zrobić zdjęcie, wziąć autograf . Witek pomimo zmęczenia z entuzjazmem pozował do zdjęć, rozdawał nie tylko autografy ale uśmiech i serdeczność.

Reasumując  to wydarzenie jesteśmy przekonaniu, że występ Witka wpisał si ę w niezapomniane przeżycie i wrażenia niejednego odbiorcy z naszej Gminy i nie tylko. Dziękujemy.  Red. A. Sęczyk

Czytaj więcej...

Festyn Integracyjny „Otwórz Oczy II”

2 września (niedziela) o godz. 14.00 na Targowisku Miejskim w Łochowie rozpocznie się Festyn Integracyjny „Otwórz Oczy II”, organizowany przez Stowarzyszenie „Jacy? Tacy?”. W programie występy zespołów m.in. WSB, Bachus Next Level. Mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci oraz specjalistyczne kramiki. Zapraszamy.

Jerzyska 2018

Również i w tym roku obchodzić będziemy kolejną już rocznicę boju w lesie pod Jerzyskami, stoczonego w połowie sierpnia 1944 roku. Obchody te przypadną na 19 sierpnia już przy nowym pomniku upamiętniającym heroizm żołnierzy 1 kompanii 32 pułku piechoty Armii Krajowej „Rajski Ptak” i Narodowych Sił Zbrojnych z Wołomina, którzy w dniach 13-15 sierpnia 1944 roku, w lasach Puszczy Kamienieckiej, w czworokącie: Jerzyska - Burakowskie - Gwizdały - Łazy stoczyli nierówną walkę z przeważającymi siłami niemieckiej 7 Dywizji Piechoty. Początek obchodów godz. 11.20. po czym polową Mszę św. poprowadzi JE ks. bp Tadeusz Pikus. Tradycyjnie już: Apel Poległych, składanie wieńców pod pomnikiem, spotkanie na polanie „Pod Dębami” we wsi Jerzyska (pod lasem), z tradycyjną grochówką, koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu Sonanto z okazji Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości oraz nowa atrakcja - gry i zabawy terenowe dla dzieci i młodzieży.

SPRAWNY JA – SZCZĘŚCIE MA

 

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU POWIATU WĘGROWSKIEGO

oraz POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W WĘGROWIE

 

zapraszają

SENIORÓW z Gminy Łochów

do udziału w projekcie

„SPRAWNY JA – SZCZĘŚCIE MA”

 

 

 

W ramach projektu:

spotkanie z dietetykiem

spotkanie z fizjoterapeutą

ćwiczenia usprawniające pod okiem trenera

 

TERMINY SPOTKAŃ ZE SPECJALISTAMI

 

Spotkanie z DIETETYKIEM

23.07.2018r., godz. 10 – 14(sala ZSP w Łochowie)

 

Spotkanie z FIZJOTERAPEUTĄ

27.07.2018r., godz. 9 – 11(sala ZSP w Łochowie)

 

ĆWICZENIA USPRAWNIAJĄCE Z TRENEREM

od 1.08.2018 do 14.08.2018 w godz. 16,15 – 18,15(Sala ZSP w Łochowie)

 

WSZYSTKIE DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU SĄ BEZPŁATNEI OTWARTE DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

Warsztaty dla dzieci i młodzierzy

Koncert Piekarczyka

Kamienne Sympozjum

Nowa trasa triathlonu

W wersji elektronicznej Gazety Łochowskiej informowaliśmy, że nadbużański triathlon będzie miał finał przy Pałacu w Łochowie dnia 22 lipca. Organizator triathlonu zmodyfikował zarówno trasę, jak i termin - szczytny cel pozostał ten sam.

Trasa biegu i spływu kajakowego – pozostają bez zmian. Natomiast wyścig rowerowy, zaraz po spływie, uczestnicy udadzą się w drogę powrotną, przez Korczew, do Zamku w Janowie. Finał i meta w tym samym miejscu.

Nowy termin to 2 września 2018 r.

Czytaj więcej...

Dni Łochowa 2018

Organizatorem tegorocznych Dni Łochowa, jak i z lat minionych, jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury. To impreza cykliczna, mająca charakter otwartej i prestiżowej artystycznej imprezy plenerowej, stanowiąca istotną reklamę, m.in. zasobów kulturalnych i turystycznych naszego rejonu. Jest to największa i jedyna tego typu impreza gromadząca publiczność, dochodzącą do 2000 widzów! Tegoroczna edycja obchodów Dni Łochowa odbędzie się 21 lipca.

Czytaj więcej...

Triathlon charytatywny Kraina Bugu

Triathlon charytatywny Kraina Bugu

czyli pobiegniemy, popłyniemy, dojedziemy do celu.

Charytatywny Triathlon drużynowy Kraina Bugu pod patronatem Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jakuba Tokarza, przebiegał będzie malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie 3 województw: lubelskiego, podlaskiego, mazowieckiego i odbędzie się 22 lipca br. Jest to rywalizacja sportowa dla rodzin oraz firm. W jednej drużynie może znaleźć się 3-4 osób. Bieg – 1 osoba, Spływ Kajakowy – kajak jedno - lub dwuosobowy, wyścig rowerowy – 1 osoba. Nagroda główna to 20 000 zł!

 

Czytaj więcej...

Biesiadowanie w noc świętojańską

Organizatorem IV Biesiady Twórczości Seniorów - Noc Świętojańska na Błoniach Pałacu Łochów jest Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Jest to impreza muzyczno-taneczna podtrzymująca charakter ludowo-folklorystyczny. Na tegoroczną edycję zapraszamy  w niedzielę 24. czerwca br. już od godziny 18-ej.

Czytaj więcej...

Ważna informacja!

Budowa obwodnicy Łochowa – konsultacje

W związku z planowaną budową obwodnicy Łochowa, która będzie przebiegać nowym śladem DK 62, władze Gminy Łochów zwróciły się z prośbą o składanie uwag do przedstawionych przez Biuro Projektowe TRAKT wariantów przebiegu obwodnicy.

Wszystkie warianty przebiegu obwodnicy do pobrania na http://www.trakt.pl/obwodnica-lochowa/

Formularze uwag do projektu dostępne są na stronie internetowej www.gminalochow.pl w zakładce:

news/konsultacje_dotyczace_budowy_obwodnicy_formularze-828

lub  w Biurze Obsługi Mieszkańca (parter) w Urzędzie Miejskim w Łochowie.

TERMIN SKŁADANIA UWAG 28 lutego 2018 r.

GDDKiA po analizie uwag planuje zorganizować spotkanie z mieszkańcami w celu przedstawienia nowych wersji wariantów przebiegu obwodnicy Łochowa. W kolejnej turze konsultacji (prawdopodobnie w kwietniu) inwestor przewiduje również składanie uwag przez mieszkańców.

Kluczowa dla regionu inwestycja

Kilkuletnia, kluczowa dla naszego regionu inwestycja, właśnie dobiegła końca. SIME Polska zakończyło budowę nitki gazociągu na odcinku Dobre-Jadów-Strachówka-Łochów, a gazociąg został uruchomiony i napełniony gazem. Podłączony też został już pierwszy łochowski Klient - Pałac i Folwark Łochów, w którym odbędzie się cała uroczystość podsumowująca tę inwestycję. 

Uroczystość uruchomienia gazociągu Dobre-Jadów-Strachówka-Łochów odbędzie się 23 lutego br. (pt.), początek godz. 12:00 w Pałacu Łochów. To dobry moment na podsumowanie inwestycji. Przewidziano też atrakcje, w tym tradycyjną dla branży uroczystość zapalenia znicza gazowego. 

Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla SIME Polska, ale i dla całego regionu i jego mieszkańców. 

WOŚP w Łochowie

Post z facebooka

Sztab WOŚP w Łochowie dodał(a) wydarzenie.

27 grudnia o 01:13 · 

Już za niewiele ponad dwa tygodnie odbędzie się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków Nasz Sztab gorąco zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tym dniu. Cel jest szlachetny, dlatego zrobimy wszystko, by każdy z Was dołożył do tego swoją cegiełkę. W ramach podziękowania, przygotowujemy dla Was dzień pełen atrakcji - począwszy od pokazu iluzjonisty, poprzez jazdę konną, a na wystrzałowej dyskotece kończąc. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! Miejscem świętowania standardowo będzie Miejski i Gminny Ośrodek Kultury. Gwiazdami wieczoru będą zespoły DOLLZ oraz RUNIKA. Finał zakończy szalona zabawa, którą poprowadzi DJ Gofer. Bądźcie tam razem z nami! Rozerwijcie się, bawcie się dobrze, ale przede wszystkim pomóżmy maluchom, dając im szansę na normalne życie. Liczymy na WAS! :)

PS Na bieżąco będzie aktualizowany program. Śledźcie wydarzenie, aby żadna informacja Wam nie umknęła :)

 
Michal Krupa