Archiwum

Przykład idzie z góry!

Zbliżamy się już do fazy play-off Ekstraligi Seniorów. Jednak na początku lutego wszystkie unihokejowe spojrzenia zwrócone były na Eliminacje Mistrzostw Świata Mężczyzn 2020, które odbyły się w Danii.

Co raz częściej zdarza mi się grać na tzw. pozycji „posuń się”, czyli po prostu siedzę na ławce rezerwowych. Można zobaczyć z boku, jak wygląda gra obu drużyn, ustawienie, taktyka. Mówi się wtedy często „ja bym zagrał szybciej, inaczej, dokładniej”. Jak się wchodzi na boisko to już tak kolorowo nie jest. Reprezentację Polski seniorów w unihokeju oglądaliśmy w zdecydowanej większości na portalu YouTube poprzez transmisję udostępnioną przez organizatorów.

Czytaj więcej...

Należy dać większą swobodę gminom

- Podwyżki opłaty za odpady to nie wina rządu. Samorządy mają wieloletnie zaniedbania - mówi podsekretarz stanu w rządzie Mateusza Morawieckiego. Ośmielam się z tym nie zgodzić. To rząd nie wspiera samorządu w nierównej walce z przedsiębiorcami tej branży.

Pamiętacie Państwo, jak przez wiele lat gospodarką odpadami komunalnymi zajmował się ZGK w Łochowie. Komu to przeszkadzało, chciałoby się zapytać.

Czytaj więcej...

Wieści gminne

Styczniowe i lutowych co nieco:

•   16 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Łochowie miało miejsce przekazanie przez PKP PLK S.A. terenu pod budowę dla wykonawcy wiaduktu drogowego nad linią kolejową Łochów/Jasiorówka w kierunku na Brzuzę, linii kolejowej nr 6 dla zadania: „Zaprojektowanie i wykonanie skrzyżowań dwupoziomowych w Łochowie  i Toporze” w ramach projektu CEF pn. „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne - Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów - Sadowne”.

Czytaj więcej...

Gala Noworoczna 2020

Czy mógłby istnieć świat bez muzyki ? Raczej tak, jednak byłby on zdecydowanie smutniejszym miejscem. Muzyka to niezwykle ważny element w życiu wielu ludzi. Jest nie tylko prostą rozrywką, lecz również nośnikiem wyższych emocji i sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością.

Jej wpływ na wygląd współczesnej kultury jest niezwykle istotny lecz często niedoceniany, ale nie dla naszych uczniów sekcji muzycznej i kół zainteresowań z MiGOK w Łochowie!

Czytaj więcej...

Z cyklu: Ludzie listy piszą

Spełnione sny

Opowiemy Wam sen...

Jest 4. maja 2017 r. W asyście ówczesnej Marszałek Senatu, Marii Koc, i burmistrza Łochowa, Roberta Gołaszewskiego, zostaje podpisana umowa na tunel w ciągu ul. Wyszkowskiej. W umowie tej pada termin realizacji budowy na koniec listopada 2019 r. Miesiąc później burmistrz wysyła zaproszenia imiennie do wszystkich mieszkańców ul. Wyszkowskiej, zwracając się z prośbą o udział w konsultacjach społecznych oraz podjęciu bardzo istotnej decyzji dla miasta i gminy Łochów o budowie skrzyżowania dwupoziomowego na przejeździe kolejowym w formie tunelu.

Czytaj więcej...

XX Zwyczajna

Na 29 stycznia 2020 r. godz. 1000 w sali konferencyjnej Dworca w Łochowie zwołana została XX w tej kadencji Zwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Łochowie, podczas której radni przyjęli 11 uchwał:

- uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Łochów na lata 2020-2038;

Czytaj więcej...

Policyjne info

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

• 21 stycznia w m. Węgrów ul. Strażacka mieszkanka pow. węgrowskiego kierując pojazdem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Chevrolet doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Nikt nie doznał obrażeń.

Czytaj więcej...

Twój dzielnicowy w naszej Gminie

Uwaga! Podane adresy mailowe dzielnicowych ułatwią Ci kontakt z nimi, ale nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby. W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112 lub 25 792 12 00.

Rejon służbowy nr 12 - Łochów Miasto (bez ul. Fabrycznej i ul. Przemysłowej).

sierż. szt. Marzena Wójcik, tel. (25) 6756512 lub 506 903 541 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Pieniądze dla strażaków

Specjalistyczne samochody, sprzęt do ratownictwa medycznego i drogowego czy remonty strażnic – to inwestycje, które po raz kolejny będą możliwe dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Właśnie rusza nabór wniosków na realizację zadań w ramach programów „OSP – 2020” oraz „MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP 2020”. Do rozdysponowania jest w sumie 11 mln zł. Nabór od 3 lutego br.

Czytaj więcej...

Zima - zmienne warunki na drogach

BĘDĄC PIESZYM PAMIĘTAJ:

Piesi wchodzący na jezdnię muszą przewidywać zachowanie pojazdów na śliskiej, lub oblodzonej czy zaśnieżonej jezdni. Nie zapominaj o tym, że droga zatrzymania pojazdu w złych warunkach atmosferycznych ulega wydłużeniu i to o kilkanaście, czy kilkadziesiąt metrów. Zaskoczenie kierowcy przez roztargnionego pieszego bardzo łatwo może doprowadzić do niekontrolowanego poślizgu i tragedii na drodze.

Czytaj więcej...