Archiwum

Dni Łochowa 2019

Już za nami kolejna edycja wydarzenia pn. Dni Łochowa 2019, wyjątkowego  wydarzenia  artystycznego, o wymiarze jakiego do tej pory nie było, a to ze względu na Jubileusz 50-lecia uzyskania Praw Miejskich przez Łochów oraz koncert legendarnej polskiej grupy rockowej Dżem, gwaranta bardzo dużego zainteresowania zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i regionu - Wschodniego Mazowsza.

Czytaj więcej...

Uzależnieni od unihokeja!

Wakacje trwają w najlepsze. Jako drużyna chcieliśmy sobie zrobić przerwę od gry, a ja od napisania artykułu. Ale po prostu nie da się! Musimy chociaż raz w tygodniu, nawet w okrojonym składzie spotkać się, by pograć, a ja muszę raz w miesiącu dla Państwa coś napisać. Obie te rzeczy są dla mnie ogromną przyjemnością.

Chcę po raz kolejny pochwalić moich młodszych kolegów. Robię to częściowo oczywiście z kompleksów i żalu, że nie udało mi się osiągnąć w młodym wieku tyle, co oni. Ale chociaż przyznaję to otwarcie, a my wszyscy gramy przecież dla jednego klubu i to się liczy. Juniorzy młodsi obronili tytuł Mistrza Polski, wygrali drugi raz z rzędu. To ogromny sukces, który pokazuje, jak ważne jest szkolenie młodzieży już od najmłodszych lat.

Czytaj więcej...

Sukces to nie przypadek

Po bardzo udanym sezonie w wykonaniu chłopców z rocznika 2004, III miejsce w Lidze Wojewódzkiej, udaliśmy się do Wrocławia na największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży Wrocław Trophy. Turniej rozgrywany był w dniach 04-07.07.2019, był historycznym dla naszych chłopaków, dla rodziców, dla trenerów, dla osób interesujących się piłką nożną w naszej okolicy. W czwartek udaliśmy się do Wrocławia aby po raz trzeci spróbować sił w największym turnieju piłki młodzieżowej w Polsce Wrocław Trophy. Impreza olbrzymia ponad 200 drużyn z 20 krajów, wśród nich MY. Obiekty bardzo dobrze nam znane, wiemy o co chodzi. Wspaniałe otwarcie na Placu Solnym we Wrocławiu i w końcu gramy. Rozgrywamy bardzo ciężkie spotkania przeciwko drużynom ze Słowacji, Polski, toczymy prawdziwe wojny z drużynami z Ukrainy, z Wołynia i Kowna, gdzie zawodnicy do każdego spotkania podchodzą jak do walki o życie.

Czytaj więcej...

Wieści gminne

• Promesy na ponad 3 miliony złotych przekazano 25 lipca Powiatowi Węgrowskiemu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Wystosowało je Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji a dotyczą przebudowy i remontów czterech dróg w ramach środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Jedną z nich jest 1,5 km odcinek drogi powiatowej nr 4210W Kamionna - Baczki – Stoczek położony między miejscowościami Baczki - Wieliczna. Uroczystego przekazania promes, w obecności Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc oraz Posła na Sejm RP Daniela Milewskiego, dokonał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowała Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot

Czytaj więcej...

Żółta wyruszyła

1 sierpnia br., bezpośrednio po Mszy inaugurującej o godz. 8.00, wyruszyła na Jasną Górę łochowska grupa żółta. Przed pątnikami tego dnia było do pokonania 348 km a wszystko to w 13 dni, z których najdłuższe odcinki przypadają na 7 i 9 sierpnia - po 34 km, pierwszy Promna-Klwów a drugi Dzielna-Aleksandrów.

Czytaj więcej...

Policyjne info

Terroryzujący przestępca aresztowany

30 lipca br. w godzinach popołudniowych dyżurny KPP w Węgrowie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju w Starejwsi. Wysłani na miejsce dzielnicowi szybko ustalili personalia sprawcy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci Rewiru Dzielnicowych podjęli pościg za podejrzanym, którego zatrzymali w tej samej miejscowości. Jak się okazało miał we krwi blisko 2 promile alkoholu. 30-letni mieszkaniec gm. Liw jest dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ już wcześniej zatrzymywany był w związku z licznymi kradzieżami, groźbami, zastraszaniem mieszkańców oraz czynną napaścią na policjantów. Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Węgrowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 30-latkowi grozi 12 lat kary pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

„Bioróżnorodność nad Liwcem”

Pod takim tytułem Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”, ogłosiło konkurs fotograficzny, którego jest jednocześnie organizatorem. Konkurs ma celu wzrost świadomości mieszkańców w zakresie bioróżnorodności i roli pszczół, promowanie młodych talentów w sztuce fotografii, rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności, zachęcanie uczestników do dostrzegania piękna najbliższej okolicy i jest on adresowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych obszaru LGD „Bądźmy Razem” (gminy z terenu powiatu węgrowskiego i gm. Bielany w pow. sokołowskim).

Czytaj więcej...

„Mam i ja”

Pamiętacie reklamę gumy do żucia „mamba”? Skojarzyła mi się ta reklama jak powiedziałam do sąsiadów stojąc na nowej ulicy „mamy i my” (w reklamie „mam i ja”).  Trzy lata budowy ulicy Chopina w Łochowie. Odcinek po odcinku, rok po roku, ale jest. Sąsiad powiedział do mnie, że pięćdziesiąt lat czekał na twardą drogę. Faktycznie, w metalowe zawijasy dekorujące bramę tej posesji wkomponowany jest rok 1968. Widać było radość sąsiadów, nawet jak przez dwa tygodnie samochód stał na sąsiedniej ulicy. Wychodziliśmy wieczorem i podziwialiśmy postęp robót. Potem  przegarnialiśmy piasek na chodniku, aby dokładnie we wszystkie szczeliny wypełnił, choć nikt nas o to nie prosił. Cieszymy się jak dzieci z nowej zabawki. Poznałam radość z inwestycji nie tylko jako radna, ale też jako mieszkanka.

Czytaj więcej...

Ludzie listy piszą

Władza podnosi ciśnienie mieszkańcom

31 stycznia 2018 r. na sesji Rady Miejskiej w Łochowie mieszkańcy ul. Wyszkowskiej zadali burmistrzowi Łochowa pytania, dotyczące budowy wiaduktu. Chcielibyśmy obecnie podzielić się z Państwem wiedzą, jaka wynika z odpowiedzi na te pytania, gdyż do tej pory nie zostały one upublicznione, a zawarte w nich informacje mogą rzucić nowe światło na sprawę „podmiany” tunelu na wiadukt. Drugim celem naszego artykułu jest pokazanie Państwu odczuć, towarzyszących osobom, które w przypadku powstania wiaduktu miałyby go o kilka metrów od swoich okien. Dominującym uczuciem jest u nich strach, niepewność odnośnie dalszych losów i silny stres. Sami Państwo przyznają, że oglądając reportaże telewizyjne w programach typu „Interwencja” takie sprawy wzbudzają duże emocje u widzów, którzy starają się wczuć w sytuację pokrzywdzonych ludzi. Mamy nadzieję, że Państwo również wczujecie się w położenie nasze oraz wszystkich osób dotkniętych tą inwestycją i wykażecie empatię.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo nad wodą

Pamiętajmy, że nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży, szczególnie w letnie upały. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęły już 92 osoby. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

Czytaj więcej...

Czas na drugą nitkę

Co dwa mosty to nie jeden. Na Rail Baltica, obok nowego mostu na Bugu, budowana jest bliźniacza konstrukcja dla drugiego toru. Trwa montaż podpór i przyczółków nowej przeprawy. Dzięki budowie nowego mostu i toru możliwy będzie przejazd większej liczby pociągów z Warszawy do Białegostoku. Inwestycja realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach prac na odcinku Sadowne-Czyżew za 569 mln zł.

Czytaj więcej...