Archiwum

Dzień Dziecka 2019 w Łochowie

Jak co roku, tak i w bieżącym Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie zorganizował uroczystość Dnia Dziecka dla naszych najmłodszych mieszkańców gminy i nie tylko. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się przemówieniem, życzeniami Ministra Cyfryzacji Marka Zagórskiego, Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego i Dyrektora MiGOK Artura Lisa.

Czytaj więcej...

Dżem w Łochowie

Zbliża się lato, a to znak że Dni Łochowa tuż, tuż. Za każdym razem nasz Dom kultury stara się wzbogacić program imprezy koncertami gwiazd i plenerami artystycznymi. W tym roku, jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie występ zespołu Dżem, legendy polskiej sceny blusowej, kultowego zespołu mającego od wielu lat wiernych i oddanych fanów. Zespół powstał w 1973 roku i jest wielką niekwestionowaną gwiazdą polskiej muzyki, m.in. za sprawą przebojów: Skazany na bluesa, Czerwony jak cegła, Whisky, List do m, Sen o Wiktorii, czy już z nowym wokalistą po śmierci Ryśka - Do kołyski.

Podczas imprezy zaprezentują się również lokalne zespoły, m.in. Tulipany, Wysokie Stężenie Bluesa, Bum Bum Orchestra, a wszystko to już 13 lipca na targowisku miejskim „Mój Rynek” w Łochowie. Zapraszamy.

               R

Czytaj więcej...

Ciężka praca procentuje!

Unihokejowy sezon za nami. Był intensywny i momentami zaskakujący, ale przede wszystkim sprawił, że zrobiliśmy kolejny krok do przodu…

Przemawia przeze mnie próżność i zawsze na początek opisuję sytuację w seniorach Olimpii Łochów (z racji wieku, żeby grać zostaje mi już tylko ta kategoria). Tym razem też tak miało być, ale po prostu nie wypada. To chyba z zazdrości, bo nigdy nie osiągnąłem tego, co moi koledzy, ale mogę powiedzieć z całą mocą: JUNIORZY MŁODSI OLIMPII ŁOCHÓW ZOSTALI MISTRZAMI POLSKI. Obronili tytuł z poprzedniego roku!

Czytaj więcej...

Sześć kontraktów

W związku z realizacją projektu „Uzupełnienie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łochów w ramach priorytetu II - Ochrona Środowiska - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska na lata 2014-2020 w Urzędzie Miejskim w Łochowie podpisano 6 umów na wybudowanie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami na łączną kwotę prawie 3 milionów zł.

Czytaj więcej...

Sesja z 22 maja

Ósma zwyczajna sesja obecnej kadencji Rady Miejskiej w Łochowie, jaka odbyła się w dniu 22 maja 2019 roku w sali konferencyjnej Dworca w Łochowie będzie głównie zapamiętana zajętym stanowiskiem przez radnych popierającym działania Burmistrza Łochowa, dotyczące  budowy bezkolizyjnego skrzyżowania drogi krajowej DK 62 i DK 50 z linią kolejową E-75 poprzez budowę wiaduktu drogowego. Tym samym wątek tunelu w tym miejscu blednie niczym świt w letnie przesilenie. Jednak zwolennicy tunelu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ale po kolei.

Czytaj więcej...

Wieści gminne

• 24 maja w Urzędzie Miejskim w Łochowie, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Łochów Marii Komuda podpisały z Wykonawcą umowę na kwotę 882.345 zł. Przedmiotem umowy są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Chopina w Łochowie wraz z odwodnieniem do kanalizacji deszczowej, w km od 0+400 do km 0+705, odcinek dł. 305 m.b. (od ulicy M. Sadzewicz do ulicy M. Downarowicza), co odbywać się będzie w ramach zadania zapisanego w budżecie naszej Gminy pn. „Zwiększenie bezpieczeństwa i dostępności Łochowa poprzez przebudowę i budowę ul. Chopina”. Wykonawcą zadania jest  Paweł Jaczewski prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: P&K Jaczewscy Jaczewski Paweł, z miejscowości Bednarze k/Korytnicy. Przebudowa trzeciego już odcinka ul. Chopina ma być zrealizowana do końca września br.

Czytaj więcej...

Kornela Makuszyńskiego eliminacje

21 maja 2019 r. odbył się po raz XXXVI Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego o zasięgu gminnym. W imieniu Dyrektora Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie przybyłych na uroczystość gości przywitała p. Aleksandra Sęczyk. Recytatorom życzyła powodzenia, a wszystkim słuchaczom radości z obcowania z poezją gdyż jak sam Jan Twardowski poeta powiedział „Poezja to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka”.

Czytaj więcej...

19 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich

 Za nami 19 Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich, który miał miejsce 15 i 16 maja w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie. Podobnie jak w latach poprzednich także i w tym roku Festiwal odbył się dwuetapowo. Organizatorem wydarzenia był Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie a współorganizatorem Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.

Czytaj więcej...

IV Bieg Ignacego

Jak co roku, Dyrektor Małgorzata Siuchta, Rada Pedagogiczna, uczniowie i rodzice Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej „Julin” w Kaliskach spotykają się na corocznym festynie wieńczącym rok szkolny i rozpoczynającym wakacje, a Bieg Ignacego Jana Paderewskiego jest jedną z atrakcji wpisanych w program tego spotkania. Tegoroczny festyn i bieg odbędzie się już 23 czerwca! Oto jego plan:

Czytaj więcej...

Witek Muzyk Ulicy

Słuchacze dobrej muzyki mieli okazję obejrzeć wspaniały koncert Witka Muzyka Ulicy, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie dnia 7 czerwca br.  o godzinie 19:00. Koncert ten to dużo grania, śpiewania, klaskania i tupania, no i wiele opowieści różnej treści z życia muzycznego ulicznika.

Kim jest Witek Muzyk Ulicy? 

Czytaj więcej...

Policyjne info

Fałszywe strony

Policja ostrzega przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez Internet. Jeśli podejrzewasz, że jesteś ofiarą internetowego oszustwa, zgłoś to jak najszybciej do swojego banku, a następnie zespołowi reagowania na incydenty CERT.PL (pod adresem https://incydent.cert.pl/) oraz najbliższej jednostce Policji.

Czytaj więcej...

A miał być cud

15. maja o godz. 19:00 w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się spektakl pt. „A miał być cud” w reżyserii Jana Szurmieja. W rolach głównych wystąpili Halina Rowicka i Jacek Kawalec oraz aranżacja muzyczna w wykonaniu Mikołaja Hartela. Tematem przewodnim było zapytanie: Co się stało z naszą miłością? Pytali siebie Anna i Franciszek - bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego -  spektaklu poetycko-muzycznego, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej, która jak

Czytaj więcej...

WITOSY 2019

24 maja w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele parafialnym w Gwizdałach, następnie o godzinie 11:00 część artystyczna w szkole. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Katarzyny Borowskiej, która przywitała zaproszonych gości w tym Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego. Po krótkim aczkolwiek treściwym przemówieniu pani Dyrektor zaprosiła na część artystyczną.

Czytaj więcej...

Zamek w Liwie

Zamek Książąt Mazowieckich w Liwie przeszedł gruntowną przebudowę i modernizację, a na jego terenie powstał Park Kulturowo-Historyczny. Inwestycja kosztowała blisko 4,8 mln zł, a środki w całości pochodziły z budżetu województwa mazowieckiego. W sobotę 11 maja odrestaurowane obiekty zostały udostępnione turystom. Tego dnia czekało na nich wiele atrakcji: koncert zespołów „Sokołowianie”, „Żemerwa” oraz „Stara Kuźnia”, konkursy z nagrodami, pokazy walk rycerskich i pokazy konne. 

Czytaj więcej...