Wiadukt zamiast tunelu

W „ Głosie Węgrowa i Okolic” przeczytałam, że w ciągu DK 62 (ulica Wyszkowska i Węgrowska), zamiast planowanego tunelu, ma powstać wiadukt. Wiadukt ten ma być pełnowymiarowy, aby mogły się nim poruszać również samochody ciężarowe.

Nikt nie zaprzecza, że obecny stan rzeczy (przejazd kolejowy) bardzo utrudnia  komunikację w naszym mieście. Logiczne byłoby wybudowanie chociaż fragmentu obwodnicy, która wyprowadziłaby ruch Tirów również z Budzisk i Gwizdał, a w ciągu DK 62 zbudowanie tunelu dla ruchu lokalnego samochodów osobowych.

Czytaj więcej...

Turniej stop dopalaczom

Trzecia edycja łochowskiego turnieju piłkarskiego dla dzieci Stop dopalaczom Akademii piłkarskiej tym razem odbyła się na boisku ŁKS Łochów. Udział w turnieju wzięło ponad 150 zawodników z naszego regionu.

Dzieci oprócz rywalizacji sportowej mogły dowiedzieć się wiele na temat szkodliwości środków odurzających. W super atmosferze i przy znakomitej pogodzie turniej wygrała drużyna z Radzymina wygrywając minimalnie z drużyną AP Sokołów Podlaski. Nasze łochowskie drużyny zajęły odpowiednio: rocznik 2005 - 5 miejsce i rocznik 2006 - 6 miejsce. Pamiątkowe medale oraz nagrody wręczył Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski, z którym wspólnym zdjęciem zakończyliśmy imprezę. Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

A o tych zamachach media milczą

Na naszych oczach odbywa się rzeź chrześcijan. Ale ona nas nie obchodzi. Bo odbywa się dalej niż leży Londyn, Berlin i Paryż. Nie dotyka przypadkowych ludzi, ale starannie wybranych przez oprawców. Ludzi, którzy mogli przeżyć, jeśli tylko wypowiedzieliby jedno zdanie! Ale z jakiegoś powodu odmawiają.

Paryż. Atak pod Luwrem. Czerwone paski wszystkich telewizji, przerywane programy radiowe, portale internetowe zalewają teksty o terrorystach, o załamanych krewnych ofiar, o stanie zdrowia rannych.

Czytaj więcej...

Seniorze nie daj się oszukać

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, policjantów czy pracowników różnych organizacji. Podarujmy im wiedzę o tym jak chronić się przed oszustami, uwrażliwiajmy ich i ostrzegajmy. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

 

Do policjantów wciąż docierają nowe zgłoszenia o oszustwach lub próbach oszukania starszych osób. Kiedy starsza osoba odbiera telefon od osoby podającej się za policjanta z prośbą o pomoc w akcji przeciwko oszustom, często traci oszczędności całego życia. Podobnie bywa w sytuacji, gdy chce pomóc „krewnemu", który uczestniczył np. w wypadku drogowym.

Czytaj więcej...

Konkurs Fotograficzny „Oblicza Maryi”

Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Heleny i Ignacego Jana Paderewskich w Kaliskach

ogłasza i zachęca do wzięcia udziału

w Rodzinnym Konkursie Fotograficznym pod hasłem„Oblicza Maryi”

I. Cel konkursu

Celem konkursu jest poznanie ciekawych miejsc oraz ich historii związanych z kultem Matki Bożej.

II. Uczestnicy

Konkurs skierowany jest wszystkich rodzin zamieszkujących teren gminy Łochów oraz gmin sąsiadujących.

Czytaj więcej...

OSP rywalizują

18 czerwca w Budziskach przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP o Puchar Burmistrza Łochowa. W zawodach udział wzięło 10 jednostek, w tym jedna kobieca.

Przeprowadzono je w dwóch konkurencjach. Były to: sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenia bojowe, z których liczył się łączny czas ich wykonania. Dlatego każdej z drużyn zależało ukończyć każdą z dwóch konkurencji w jak najkrótszym czasie. Komisji sędziowskiej przewodniczył bryg. Zbigniew Domański z PSP w Węgrowie.

Czytaj więcej...

Luka w ZUS-ie

W 2016 r. osoby pracujące wpłaciły do ZUS ok. 153,2 mld zł. Z kolei koszty świadczeń finansowanych z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, w tym głównie rent i emerytur, były znacznie wyższe i wyniosły 201,6 mld zł. Tym samym deficyt FUS wynikający z podstawowej jego działalności wyniósł 48,4 mld zł.

W tym roku - jak wynika z planu finansowego Funduszu - wpływy ze składek mają wynieść 161,1 mld zł, a koszty transferów dla ludności 211,5 mld zł. Lukę między przychodami a wydatkami zaplanowano na 50,4 mld zł, choć na koniec roku może być niższa.

Czytaj więcej...

 
Michal Krupa