Archiwum

Nie jestem sam, książkę mam

„Nie jestem sam, książkę mam” - „Z Hanią Humorek przez świat”. Pod takim hasłem, dnia 26. Kwietnia b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Baonu ”Nadbużańskiego” Armii Krajowej w Łochowie, odbył się gminny konkurs czytelniczy pod patronatem Burmistrza Łochowa.

Uczniowie z klas 4-6 mieli do przeczytania trzy lektury z serii „Hania Humorek”. Laureaci etapów szkolnych wzięli udział w etapie gminnym. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych: Łochów, Ostrówek,  Kamionna, Gwizdały i Kaliska.

 

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10.00. Pani dyrektor Magdalena Sobiczewska serdecznie powitała gości, następnie uczniowie zmagali się z testem zawierającym 40 bardzo szczegółowych pytań sprawdzających znajomość lektur. Podczas pracy jury, mogli w miłej atmosferze, przy herbacie i słodkościach, podzielić się wrażeniami z opiekunami i kolegami z innych szkół. Po wspólnym obiedzie, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu uczniów koła teatralnego działającego w naszej szkole. Na szkolnej scenie, w karczmie Rzym, biesiadowali Twardowski z Mefistofelesem, bo młodzi aktorzy przygotowali „Panią Twardowską”. Widownię zachwyciły czarownice, rozśmieszył szlachcic Jan, przestraszył Mefisto. Aktorzy zebrali gromkie brawa, więc występ był udany.

Po przedstawieniu nadszedł kulminacyjny moment konkursu - prezentacja wyników i nagrodzenie laureatów. Okazało się, że uczestnicy świetnie się przygotowali i wykazali się szczegółową znajomością lektur, gdyż przyznano 2 wyróżnienia, 4 równorzędne trzecie miejsca, 4 równorzędne drugie miejsca i jedno pierwsze. A oto laureaci:

I miejsce:  Julia Gajewska- SP GWIZDAŁY

II miejsce:Gabriela Allen - SP  NR 1 ŁOCHÓW,Marta Marcheluk -   SP  GWIZDAŁY, Oliwia Jankowska i Aleksandra MierzejewskazSP  KAMIONNA.

III miejsce:Małgorzata Szpigiel - SP OSTRÓWEK, Bartłomiej Denis - SP NR 3 ŁOCHÓW, Aleksandra Owsianko iAngelika BeugezSP KALISKA

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Podgórska - SP  NR 1 ŁOCHÓW i Jakub Gąsiorek - SP OSTRÓWEK.

Już dziś zapraszamy wszystkich laureatów do kolejnej edycji konkursu, którą planujemy na przyszły rok szkolny. Bardzo cieszymy się tak wysokim poziomem wiedzy uczestników. Nasz cel został osiągnięty, młodzież sięga po książki i chętnie je czyta przenosząc się we wspaniały świat wyobraźni.

                Pragniemy też podziękować wszystkim nauczycielom, którzy potrafili zmotywować uczniów do wysiłku, rozwinąć ich pasję czytelniczą. Jak napisał Janusz Korczak:

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami,

Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”

Za życzliwość i wsparcie dziękujemy również Burmistrzowi Łochowa p. Robertowi Gołaszewskiemu, który otoczył konkurs honorowym patronatem.

SP 1