Łochów Mekką Cheerleadingu

W dniach 31 marca - 2 kwietni 2017 r. Łochów stał się gospodarzem XX Jubileuszowych Mistrzostw Polski Cheerleaders rozgrywanych w Hali Sportowej im. Mariana Dzięcioła Burmistrza Łochowa. Cheerleading to sport łączący piękno muzyki, piękno tańca, piękno zawodniczek i zawodników.

To również ciężka praca trenerów, choreografów i sportowców. To prowadzenie i upowszechnianie formy tanecznej prezentowanej przez zespoły cheerleaders, to propagowanie i rozwijanie efektownej formy tanecznej wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie ich sprawności ruchowej i kultury tańca, jak również organizowanie współzawodnictwa sportowego wśród zespołów cheerleaders. W związku z tym, że w poprzednich latach łochowskie zespoły zasłynęły sukcesami we współzawodnictwie cheerleaders, to Polskiemu Stowarzyszeniu Cheerleaders łatwiej było powierzyć Łochowowi jubileuszowe Mistrzostwa.

 

Oficjalnego otwarcia dokonano w piątek, po godz. 17-ej lecz już na dwie godziny wcześniej wystartował pierwszy blok. Było ich w sumie cztery, łącznie 45 konkurencji, gdyż zawody rozgrywane są w trzech niezależnych dywizjach: 1) cheer dance (tanecznej) - konkurencje freestyle pom, jazz, hip hop (duety i zespoły), 2) pom dance (przeznaczonej dla początkujących zespołów) – konkurencje elite i premier (duety i zespoły) i 3) cheer – konkurencje cheer (allgirl i mix), groupstunt (allgirl i mix) i partner stunt. Obowiązują trzy kategorie wiekowe, w których rozgrywane jest współzawodnictwo sportowe:  junior młodszy (poniżej 13 lat), junior (14-16 lat) i senior (powyżej 16 lat). W turnieju uczestniczyły duety, grupy, zespoły: kobiece i mieszane (kobieco-męskie). Składa się na niego runda finałowa poprzedzona rundą eliminacyjną. Obowiązuje zasada, zgodnie, z którą do rundy finałowej przechodzi 6 podmiotów spośród startujących w turnieju w danej kategorii wiekowej. Z uwagi na rozmach Mistrzostw Gala przeciągnęła się do godzin wieczornych w niedzielę (2.04).

Do Mistrzostw zgłoszono ponad 130 zespołów, ponad 50 duetów, łącznie ponad 1600 osobo-startów.

XX Mistrzostwa Polski Cheerleaders dla łochowskich duetów i zespołów zakończyły się kilkoma medalami. Dla Iskry Łochów w kategorii duet pom dance premier - Aneta i Emilia - I miejsce, cheercoed - II miejsce, groupstuntcoed senior - II i V miejsce, a partner stunt - Joanna i Maciek - miejsce III. Wesołe Trójeczki  (z SP 3) w kategorii pom dance elite zdobyły złoto, a Olimpia Łochów w kategorii cheercoed junior - I miejsce. Również I miejsce przypadło duetowi seniorek Anecie Szyszko i Emilii Wesołowskiej w kategorii cheer hip hop. Gratulujemy. Również gratulacje należą się organizatorom Mistrzostw, chociażby w temacie zakwaterowania i aprowizacji.

                R

 
Michal Krupa