Wydarzenia

Krajowe mistrzostwa unihokeja w Łochowie

Logo OlimpiiKrajowi działacze sportowi nietypowej dyscypliny sportowej, jaką jest unihokej dostrzegli i docenili kilkuletnie ambitne starania łochowskiego Stowarzyszenia „Olimpia” w popularyzowaniu tej dyscypliny sportu.

Łochowscy, młodzi unihokeiści zarówno w kategorii juniorów młodszych jak i starszych zaliczani są do krajowej czołówki. I tak w dniach 12-14 kwietnia br. w hali sportowej przy ulicy Wyspiańskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w unihokeju, w kategorii juniorów starszych.

Mistrzostwa trwać będą trzy dni i będą idealną okazją nie tylko promowania zdrowego stylu życia, postaw w duchu fair play, ale również doskonałą okazją do promocji Gminy Łochów i Powiatu Węgrowskiego w kraju. Wszystkie spotkania (mecze) będą transmitowane w telewizji internetowej.

Unihokej to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych, bardzo popularna w wielu krajach, szczególnie skandynawskich. Idealnie nadaje się do wyrównania szans edukacyjnych młodzieży, wpływa na poprawę ogólnego rozwoju fizycznego, rozwija motorykę oraz zdyscyplinowanie. Kształtując również u zawodników umiejętność opanowania przeżyć i stanów emocjonalnych, rozwija inwencję zawodnika oraz możliwość improwizacji. Uczy również szlachetnej i nieustępliwej walki, podejmowania szybkich decyzji i poczucia odpowiedzialności.
Przedsięwzięcie „Olimpii” jest częścią strategii, która zakłada systematyczną i długoletnią pracę z łochowską młodzieżą w kierunku rozwijania ich talentu oraz kształtowanie aktywnych postaw młodzieży wobec rzeczywistości. Zostało ono zapoczątkowane pod koniec 2007 roku, kiedy to obecni zawodnicy ULKS Olimpia uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie „Unihoc - graj razem z nami” realizowanym przez Stowarzyszenie „Przyjazna szkoła” z Mysłowic.

Jak widać podjęte wtedy w projekcie zadania są nie tylko kontynuowane ale i doceniane, a po 5 latach pracy zawodnicy ULKS Olimpia Łochów stają przed szansą zdobycia medalu w Mistrzostwach Polski.

R
Mistrzostwa Polski w Unihokeja

 
Michal Krupa