Chłopaki lubią brąz …

OLIMPIA ŁOCHÓW brązowym medalistą Mistrzostw Polski w unihokeju, kategorii juniorzy starsi - to fakt. Cztery najlepsze drużyny unihokejowe w Polsce: UKS Fenomen Babimost (woj. lubuskie), UKS Wiatr Ludźmierz (woj. małopolskie), UKS Absolwent Siedlec (woj. wielkopolskie) oraz ULKS Olimpia Łochów (woj. mazowieckie), spotkały się w dn. 18-19 marca 2017 r. w Łochowie, aby rywalizować o medale Mistrzostw Polski w kat. juniorzy starsi. 

Turniej finałowy został rozegrany w formule FinalFour. W meczu otwarcia UKS Wiatr Ludźmierz bez problemu pokonał UKS Absolwent Siedlec 15:4 (3-1,5-0,7-3).W drugim spotkaniu Olimpia Łochów przy fantastycznym dopingu kibiców, uległa ubiegłorocznemu Mistrzowi Polski UKS Fenomen Babimost 4:7 (1-3,3-3,0-1).

 

W niedzielny poranek w meczu o 3 miejsce Olimpia Łochów rozbiła drużynę Absolwenta Siedlec 5:18 (3-8,1-6,1-4). W meczu finałowym spotkali się uczestnicy ubiegłorocznego finału UKS Wiatr Ludźmierz i UKS Fenomen Babimost. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku górą byli zawodnicy spod Tatr 3:2 (1-1,2-0,0-1).

Michał Skura kapitan drużyny i MVP turnieju, podsumowując występ podkreślił, że „brązowy medal mistrzostw Polski to bardzo dobry wynik, ale pozostaje niedosyt. W sobotnim meczu z drużyną z Babimostu zabrakło doświadczenia oraz konsekwencji w obronie. W niedzielę bez większych problemów poradziliśmy sobie z drużyną z Siedlca. Dla mnie medal Mistrzostw Polski był szczególnie ważny, ponieważ był to mój ostatni sezon w tej kategorii wiekowej. Bardzo się cieszę i jestem dumny z moich kolegów z drużyny, że dali z siebie wszystko. Spoglądając na to wszystko teraz po turnieju z chłodną głową mogę śmiało powiedzieć że był to dobry turniej w naszym wykonaniu. Chciałbym bardzo podziękować kolegom z drużyny, trenerom oraz wszystkim kibicom na trybunach bo często dodawało nam to skrzydeł i bez nich z pewnością bardzo ciężko byłoby nam coś osiągnąć”.

Klasyfikacja Mistrzostw Polski w unihokeju, kat. juniorzy starsi. Łochów, 18-19.03.2017:

 

 Drużyna

1

 UKS Wiatr Ludźmierz

2

 UKS FenomenBabimost

3

 ULKS OlimpiaŁochów

4

 UKS Absolwent Siedlec

All Star Finału Mistrzostw Polski

Bramkarz: Sebastian Gąsiorek (Olimpia Łochów), Obrońcy: Dawid Połomka i Dawid Szefner (Fenomen Babimost), napastnicy: Karol Perczarski, Jakub Słowakiewicz i Rafał  Zacher (Wiatr Ludźmierz).

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) zotał Michał Skura (Olimpia Łochów).

Szczególne podziękowania dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, która przyczyniła się w sposób szczególny w organizację Mistrzostw.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa kibiców, którzy od pierwszego gwizdka turnieju do samego końca głośno śpiewali, klaskali i bawili się na trybunach. Dopingowali nie tylko Olimpię, ale również zawodnikom z innych zespołów, doceniając trud i zaangażowanie jaki wkładają w grę.  Brawo. Tak trzymać!

Przedsięwzięcie realizowane ze środków Gminy Łochów i Powiatu Węgrowskiego.

Janusz Sternicki

 
Michal Krupa