Ludzie listy piszą:

Obwodnica

Po przeczytaniu artykułu dotyczącego planowanej obwodnicy Łochowa dostałam wstrząsu, który przeszedł w złość. Obwodnica bardzo jest potrzebna, co do tego nie ma najmniejszej dyskusji, ale wyznaczona lokalizacja woła o pomstę do nieba.

Chodzi o drugi etap budowy obwodnicy, która ma przebiegać wzdłuż Liwca  ul. Myśliwską koło szkółki, ogródków działkowych, pałacu i łączyć się z trasą 62 (Al. Węgrowska). Jest to teren rekreacyjny z którego korzystają goście odpoczywający w pałacu, działkowicze i mieszkańcy Łochowa.

To co Łochów ma najpiękniejsze to  właśnie nieuregulowany Liwiec z jego otuliną  a biegnąca obwodnica ul. Myśliwską nieodwracalnie zniszczy to co najpiękniejsze - dziką przyrodę. Może najwyższy czas pomyśleć co jest dla obecnych mieszkańców i ich dzieci i ich przyszłości ważniejsze, budowanie obwodnicy, która nie omija tak naprawdę miasta tylko wykorzysta następną wewnętrzną drogę i zniszczy ekosystem. Trzeba wziąć pod uwagę że miasto rozbudowuje się z roku na rok i przybywa mieszkańców, planowany objazd samochodów ciężarowych niedość że nieodwracalnie zniszczy przyrodę (czy jest to teraz taka moda?) to nadal będzie dużym problemem mieszkańców innej części Łochowa. Wykorzystajmy nasze naturalne bogactwo jakim jest Liwiec do rozwoju i promowania turystyki na naszym terenie będzie to z pożytkiem dla zdrowia dla nas wszystkich a obwodnicę budujmy poza granicami  miasta nie dewastując przyrody. Przypuszczam, że zaproponowana trasa obwodnicy (przez Łochów) jest rozwiązaniem najprostszym ale w tym przypadku nie należy iść na łatwiznę. Bardzo proszę o podawanie dokładnych informacji dotyczących przebiegu obwodnicy z mapkami terenu. 

 
Michal Krupa