2017 Rok Rzeki Wisły

22 marca w Światowy Dzień Wody w  Publicznym Gimnazjum w Łochowie obchodzono Rok Rzeki Wisły. Inspiracją tej idei było upamiętnienie 550 rocznicy pierwszego wodnego flisu na Wiśle. Przedsięwzięciu towarzyszyły liczne działania w celu odkrycia mało znanych wartości krajobrazowych i turystycznych doliny Wisły jak również zagospodarowanie jej brzegów oraz ukazanie znanych i nieznanych miast i miejscowości.

Młodzież bardzo aktywnie włączyła się w ich realizacje. Przygotowania trwały wiele tygodni. Przez ten czas uczniowie wyszukiwali cenne publikacje dotyczące Wisły. W różnej formie graficznej zilustrowali znane legendy o Wiśle-najpiękniejsze zostały nagrodzone w konkursie.

Gościem specjalnym spotkania był kierownik wodociągu w ZGK - Wojciech Jabłoński, który w przystępny sposób zapoznał nas z działaniem stacji uzdatniania wody i zapewnił wszystkich, że woda w naszych kranach jest zdrowa i bezpiecznie możemy ją pić. W trakcie imprezy rozstrzygnięto Konkurs Wiedzy o Wiśle. Laureaci nagrodzeni gromkimi brawami otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy z zachwytem wysłuchali autorskich piosenek o królowej polskich rzek w wykonaniu  Ady Dobosz i Natalii Kowalczyk.

Dziękuję uczniom, rodzicom i fundatorom nagród: Nadleśnictwu Łochów i Burmistrzowi Łochowa - Robertowi Gołaszewskiemu za pomoc w organizacji wydarzenia.

Magdalena Piesio

 
Michal Krupa