Policyjne info

Wiosenne wypalanie traw

W ubiegłym roku odnotowano wiele przypadków celowego podpalania suchej trawy, co często doprowadzało do niekontrolowanych pożarów, skutkujących nieraz dużymi stratami materialnymi, spowodowane przerzuceniem się ognia na zabudowania mieszkalne, gospodarcze lub lasy. Gęsty dym unoszący się nad jezdnią ogranicza też widoczność, stając się jednocześnie przyczyną kolizji i wypadków drogowych.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, informujemy, że wypalanie łąk i pozostałości roślinnej na nieużytkach rolnych może podlegać odpowiedzialności karnej

z Ustawy o ochronie przyrody (art. 124, 131), Ustawy o lasach (art. 30), Kodeksu Wykroczeń (art. 82), Kodeksu karnego (art. 163 i 164).

Pamiętajmy, wypalając trawy nie tylko niszczymy przyrodę, ale często narażamy również czyjeś życie i mienie.

Węgrowska Policja apeluje o reagowanie  w przypadkach ujawnienia pożarów. W takiej sytuacji należy powiadomić straż pożarną lub Policję.

Usiłowanie kradzieży samochodu

W nocy 1 kwietnia dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży auta z jednej z posesji na terenie gm. Łochów. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że sprawca wyjeżdżając BMW z posesji uderzył w betonowe ogrodzenie. Pojazd zawiesił się na elementach ogrodzenia a mężczyzna uciekł. Łochowscy policjanci pracując nad sprawą w kilka godzin od zdarzenia ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 21-leni mieszkaniec gm. Łochów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 21-latek usłyszał policyjne zarzuty usiłowania kradzieży samochodu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Podejrzani o włamanie i kradzież

Łochowscy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o włamanie i kradzież. Do pierwszego zatrzymania doszło w środę (29.03) policjanci z komisariatu w Łochowie pracując nad sprawą dotyczącą kradzieży z  włamaniem z ostatniego miesiąca ustalili podejrzanego mężczyznę. Zatrzymali 47-latka, podejrzanego o włamanie do domku letniskowego, kradzież sprzętu elektrycznego i AGD na terenie gm. Sadowne.29 marca łochowscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież telefonu, portfela oraz pieniędzy. Do kradzieży doszło w pociągu relacji Małkinia Górna – Warszawa Wileńska na początku marca. Zatrzymani to mieszkańcy pow. węgrowskiego i wyszkowskiego w wieku 25 i 31 lat. 47-letni mieszkaniec gm. Sadowne usłyszał policyjne zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia. Natomiast 25 i 31-latek usłyszeli zarzuty kradzieży. Kodeks za to przewinienie przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Trzeźwość w przewozie osób

Policjanci węgrowskiej drogówki 27 marca prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób" kontrolując trzeźwość kierowców. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących autobusami, busami, pojazdami nauki jazdy, taksówkami czy też innymi pojazdami realizującymi transport osób. Policjanci  sprawdzali także kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności. Sprawdzono90 kierowców, z czego 36 kierowców autobusów, busów. Zatrzymano jedno prawo jazdy.

Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa