Ferie zimowe za nami

Zakończyły się już organizowane przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie ferie zimowe dla dzieci. Wszystko co dobre, to się szybko kończy. Prawie każdego ranka na dużym ekranie wyświetlane były specjalnie dla najmłodszych bajki i filmy, a po godzinie 12.00 na uczestników ferii czekał ciepły posiłek w postaci zupy i pysznych kajzerek. W programie ferii pojawiło się wiele atrakcji, z których nasi mali uczestnicy chętnie korzystali. Wśród propozycji znalazły się: warsztaty ceramiczne, warsztaty teatralne, zajęcia muzyczne, zajęcia MMA, zajęcia taneczne hip-hop, warsztaty plastyczne, ognisko integracyjne, projektowanie masek karnawałowych oraz bal przebierańców z karaoke, konkursami i malowaniem twarzy.

 

                Warsztaty teatralne poprowadziła Elżbieta Pastecka, znana artystka pantomimy, krytyk i recenzent pantomimy i tańca, inscenizatorka teatru ruchu, wykładowca i pedagog. Na zakończenie warsztatów teatralnych odbyły się wspaniałe pokazy etiud, które przygotowały dzieci uczęszczające na zajęcia pod kierownictwem prowadzącej. Zajęcia taneczne hip-hopu prowadzone przez utalentowanego instruktora Rafała Snopczyńskiego również zakończyły się pokazem, na którym można były podziwiać umiejętności młodych tancerzy. Ponadto MiGOK w Łochowie zorganizował dwa spotkania edukacyjne. Towarzyszyły im prezentacje multimedialne oraz konkursy. Jedno z nich - „Pod krawatem czy w gumofilcach, czyli o pracy leśniczego” - poprowadził Łukasz Łopiński z Nadleśnictwa Łochów. Drugie - „Pszczoły są wśród nas” - przygotowali lokalni pszczelarze: Dariusz Kulesza, Janusz Wiśniewski i Dariusz Szczepanik z Terenowego Koła Pszczelarzy w Łochowie. Dodatkowo na deskach naszej sceny gościliśmy dwa teatry z przedstawieniami dla dzieci: Teatr Maska ze spektaklem „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce” i Teatr Zygzak ze spektaklem „Koronki i kordonki”. W ostatnim dniu ferii odbył się pokaz filmowy Koła Historycznego, zostało wyświetlone „Powstanie Warszawskie” w reż. Jana Komasy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania współorganizatorom i sponsorom: Gminie Łochów, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łochowie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łochowie, Nadleśnictwu Łochów, Terenowemu Kołu Pszczelarzy w Łochowie, Piekarni i Cukierni ROBSON - Robert Marczak. Dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że ferie w MiGOK-u były pełne wrażeń i niezapomnianych chwil. Zapraszamy za rok!

DK

 
Michal Krupa