W rytmie dojrzałego serca

7 lutego br. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie w ramach Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyły się już po raz drugi muzyczno-poetyckie walentynki, których pomysłodawcami są Stanisław Grądzki i Aneta  Kowalczyk. Organizatorami wydarzenia byli Łochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, wspomniany wyżej Ośrodek Kultury w Łochowie oraz Biblioteka im. Medarda Downarowicza w Łochowie. W tym roku wydarzenie zostało objęte patronatem  honorowym  Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Suchenka. Odbiorcami tego wspaniałego święta zakochanych byli słuchacze ŁUTW oraz zaproszeni goście. Na uroczystość przybyli: Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska.

Zaproszenie przyjęli również przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa, a zarazem dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Łochowie Andrzej Suchenek, pisarz, poeta, przewodniczący Rady Programowej Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Stanisław Grądzki oraz właścicielka Agencji Banku PKO BP w Łochowie Agnieszka Szewczyk, która była zarazem fundatorem tortu walentynkowego, ważnego elementu całego wydarzenia. Nie mogło zabraknąć również dyrektora Ośrodka Kultury w Łochowie, kierownika Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Artura Lisa, dyrektorki Biblioteki Publicznej im. Medarda Downarowicza w Łochowie Beaty Załeckiej, pełnomocnika do spraw Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a zarazem koordynatorki tej imprezy Anety Kowalczyk oraz przewodniczącej Łochowskiego Klubu Seniora Janiny Gałązki.

Dla przybyłych Gości i Seniorów przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji. Spotkanie poprowadziła Aneta Kowalczyk, nie zabrakło również wystąpienia burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego,  dyrektora MiGOK Artura Lisa, a także Stanisława Grądzkiego. Przepięknie o miłości opowiedział Andrzej Suchenek, który wzruszył swoją wypowiedzią przybyłych na uroczystość. W części artystycznej swoje wiersze zaprezentowali Seniorzy będący członkami Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Mariola Nadaj, Barbara Kowalczyk, Mariusz Kubat, Bogdan Mielecki oraz Stanisław Grądzki. Wiersze tych dwóch ostatnich zaprezentowała Anna Szcześnik. Poezja była wpleciona  w część muzyczno-wokalną, którą zaprezentowali znakomici artyści: Julia Jaroszewicz i Sławomir Naborczyk. Pani Julia jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalno- aktorskim, w klasie śpiewu, oraz studentką na tym samym kierunku w Akademii Muzycznej  im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jednocześnie na tej uczelni studiuje kierunek musical i choreografia, specjalność musical w klasie śpiewu. To bardzo zdolna wokalistka, która pomimo swojego młodego wieku (21 lat) brała udział w niejednym już musicalu, m.in.  „Jesus Christ Superstar”,  „Grease”, „17:44- przesłuchanie”,  „Musical Life Show”,  „Miss Saigon”,  „Łódź Story”.  Sławomir Naborczyk natomiast to Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Aktualnie uczestnik Akademii Operowej przy Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował w wielu spektaklach operowych, m.in. ,,Traviacie” Giuseppe Verdiego w Operze Nova w Bydgoszczy,  współpracuje także z chórem Musica Viva. Piosenkarz, jest finalistą i zdobywcą nagrody specjalnej za szczególne walory głosowe podczas konkursu Złote Głosy 2016 na Zamku Królewskim w Warszawie, laureatem trzeciej nagrody VII ogólnopolskiego konkursu wykonawstwa muzyki operetkowej i musicalowej im. I. Borowieckiej, laureatem nagrody specjalnej w konkursie solowej wokalistyki Ars Et Gloria. Zarówno uniwersyteccy poeci, jak i wokaliści podbili serca wszystkich gości. To było naprawdę przepiękne wydarzenie.

Po części wokalno-poetyckiej na wszystkich czekał przepyszny tort walentynkowy, ufundowany przez Agnieszkę Szewczyk z Banku PKO BP w Łochowie. To jednak nie była ostania atrakcja tego popołudnia. Jak na Walentynki przystało, nie obyło się bez serc z miłosnymi przepowiedniami. Część osób zdradziła, co św. Walenty przepowiedział im w wylosowanych „walentynkach”. Było przy tym pełno śmiechu i ciut nadziei, że może się jednak spełni, gdyż wiadomo, że na szczęście i prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno.

                Spotkanie zakończył konkurs na najszybsze rozwiązanie krzyżówki, którą opracował Stanisław Grądzki. Nagrodą główną była butelka czerwonego wina z nalepką plakatu walentynek. Zwyciężyła drużyna Danuty Grabowskiej, która dała najwięcej odpowiedzi, a tym samym zyskała największą ilość punktów. 

Przy świecach, w cudownej romantyczno-kawiarnianej atmosferze seniorzy spędzili Dzień Świętego Walentego. Nastrój tego dnia wzbogaciła aranżacja sali, która na ten dzień przyozdobiona została balonowymi serduszkami. 

 Praca, jaka została włożona w przygotowanie imprezy, bardzo się opłaciła. Potwierdziło to zadowolenie seniorów, którzy na pewno będą mieli co wspominać.

W przygotowania zostali również zaangażowani niektórzy seniorzy z ŁUTW (szczególne podziękowania należą się dla:  Zygmunta Tońskiego, Janiny Owsianko, Małgorzaty Kopani, Barbary Gołębiewskiej, Elżbiety Wróblewskiej, Wandy Pernach, Wandy Suchenek), były praktykant ŁUTW Michał Krawczyk, pracownicy MiGOK-u i Biblioteki Publicznej w Łochowie. Bez ich pracy trudno byłoby w tak krótkim czasie zorganizować tak wspaniałą imprezę.  

A.K.                                       

 
Michal Krupa