Policyjne info

Działania „Prędkość”

Działania te, przeprowadzone 26 lutego br., miały charakter ogólnopolski. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Podczas działań policjanci kontrolowali pojazdy, które przekraczają dozwoloną prędkość. Z 31 przeprowadzonych na terenie naszego powiatu kontroli, w 14 przypadkach przekroczono prędkość. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. W tym dniu nie odnotowano wypadków drogowych.

 

Działania „Truck & Bus”.

16 lutego na drogach powiatu węgrowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Kontroli poddano 54 pojazdy, z czego 18 to pojazdy ciężarowe. Efekty działań utwierdzają w przekonaniu, że polscy kierowcy jeżdżą szybko pomimo wysokich grzywien za te wykroczenia. W wyniku podjętych działań policjanci ujawnili 38 przekroczeń prędkości, z czego do 10 z nich dopuścili się kierujący pojazdami ciężarowymi. W czasie działań nałożono 32 mandaty karne, zatrzymano 1 dowód rejestracyjny.

Wypadek na K62

Do zdarzenia doszło 9 lutego w Kalinowcu. Policjanci wstępnie ustalili, że 31 – letni kierujący oplem na zakręcie prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewą stronę drogi uderzając w barierę a następnie zderzył się z jadącym naprzeciwko samochodem ciężarowym z naczepą W wyniku zderzenia kierowca opla z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Zatrzymani podejrzani o udzielanie i posiadanie środków odurzających

Do zatrzymania doszło 8 lutego na terenie Węgrowa. Węgrowscy kryminalni pracując nad sprawą skontrolowali dwóch mężczyzn przebywających w zaparkowanym aucie. Podczas przeszukania zabezpieczyli marihuanę. Policjanci zatrzymali 17 i 20-letnich mieszkańców powiatu węgrowskiego. Podejrzani o udzielanie i posiadanie środków odurzających usłyszeli zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa