Bal nad bale

Uczestnicy balu CaritasuGdzieś w Polsce – konkretniej Łochów, 9 lutego 2013 roku, godz. 20 – rozpoczęcie X Balu Charytatywnego CARITAS. Tradycyjnie już bawiliśmy się w gościnnych progach PSP nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie.

 

Jeszcze w pierwszych dniach stycznia, mając na uwadze kilka odwołanych w okolicy zabaw sylwestrowych, mieliśmy wątpliwości czy organizować bal, czy też nie. Decyzja zapadła na tak i jak się okazało Duch Święty natchnął 64 pary, które przybywając na bal stały się głównymi wolontariuszami łochowskiego Caritas. Następnych 30 wolontariuszy służyło swoimi umiejętnościami przygotowując posiłki (Panie w kuchni pod kierownictwem Jadwigi Sichtowej), podający do stołów (młodzież KSM i nie tylko), muzycy (zespoły BACHUS i ADAM KUR-BAND). Salę pięknie przystroiła p. Marzena Sawera. Darami rzeczowymi bal wsparły firmy ROBSON, MIGAEL-AVANS, MIRPOL, EMTE-DRUK, VERBENA. Wszystkim wymienionym, jak również wszystkim innym, którzy nawet w najmniejszym stopniu przyczynili się do uświetnienia balu – BÓG ZAPŁAĆ.

Zabawa całą parąRozpoczęliśmy podwójną modlitwą, mianowicie pieśnią „Barka” a powiedziane jest, że kto śpiewa to jakby podwójnie się modlił. Taką formę modlitwy zaproponował otwierając bal, ks. Proboszcz Ryszard Nicpoń. Dalej to już tylko zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa, aż do białego rana. Około północy zabawę taneczną urozmaiciła kapela weselna STERDYNIACY przenosząc bawiących się w nastrój wesel z lat 60 i 70-tych. Kto nie był niech żałuje, ale wszystkich tych co byli jak i tych co nie byli, zapraszamy za rok.

Całkowity dochód z balu zasilił konto łochowskiego Caritas, kwotą 11 250 zł. oraz zebraliśmy 3200 zł na sfinansowanie koncertu finałowego Pikniku Rodzinnego „Anioły w Łochowie”. Już dziś informuję, że miejscem tegorocznej edycji Aniołów będą tereny przy PSP nr 3 w Łochowie, a termin to niedziela - 23 czerwca 2013 r.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem SZCZĘŚĆ BOŻE.

Marek Górniaczyk

 
Michal Krupa