Policyjne info

Zdarzenia drogowe w powiecie

25.10  doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło w Płatkownicy (gm. Sadowne). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na zakręcie zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia kierowca opla z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce w Ludwinowie (gm. Liw). Policjanci wstępnie ustalili, że 23-letni kierujący renault w trakcie wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo BMW. W wyniku zderzenia kierujący obu pojazdów oraz pasażerka BMW z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

Podsumowanie działań NURD

Głównym zadaniem policjantów 18 października było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili 23 wykroczenia w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 5 wykroczeń, było to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o stosowaniu elementów odblaskowych.

Podejrzani o posiadanie marihuany

11 października policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Węgrowie opla, którym podróżowało trzech mężczyzn. Jeden z nich posiadł przy sobie marihuanę. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Węgrowa. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Narkotyki zabezpieczono, za posiadanie których odpowie ww. Ustawa za takie przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Podejrzany o posiadanie i uprawę marihuany

30 września w rejonie rzeki Liwiec policjanci zauważyli mężczyznę, który wycinał krzaki konopi. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 22-letni mieszkaniec Węgrowa. W worku miał ścięte krzaki konopi. Policjanci przeszukali jeszcze mieszkanie mężczyzny, w którym była marihuana. 22-latka funkcjonariusze osadzili w policyjnym areszcie. Ustawa za takie przestępstwa przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Z dwoma promilami za kierownicą 

Do zatrzymania doszło 9 października na terenie gminy Łochów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem i okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Udaremnili mu dalszą jazdę i zatrzymali prawo jazdy. Osiemnastolatek odpowiadać będzie przed sądem. Kierującemu w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję.

Działania „Znicz 2016”

W związku z dniem Wszystkich Świętych, węgrowscy policjanci prowadzili działania „Znicz 2016”. Akcja trwała od 28 października do 2 listopada. Podczas weekendu doszło do 5  kolizji i zatrzymano 2 nietrzeźwych rowerzystów na terenie powiatu węgrowskiego. W ubiegłym roku podczas długiego weekendu doszło do 3 wypadków drogowych, 4  kolizji i zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Odzyskanie skradzionego quada

Węgrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież quada. 26-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego usłyszał prokuratorskie zarzuty i otrzymał dozór policyjny. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Kolizyjny weekend w powiecie i zatrzymany za jazdę po alkoholu

Na terenie powiatu węgrowskiego w pierwszy weekend listopada doszło do 7 kolizji drogowych. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznej odległości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz zderzenia z ze zwierzętami.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło na terenie gminy Liw. 32-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze udaremnili mu dalszą jazdę. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

                Za: KPP Węgrów

 
Michal Krupa