Uroczysko w MiGOK-u

16 września w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się koncert z  organizowanej corocznie serii Łochowskiej Sceny Alternatywnej „Uroczysko”. Było to już siedemnaste spotkanie muzyką alternatywną w Łochowie. Na kolejnych występach grała tu czołówka polskiej sceny muzycznej, m.in. Mazzoll, Tymon Tymański, Marcin Świetlicki, Trebunie Tutki, Pogodno, Naturok, Wojtek Mazolewski Quintet, Budyń, Pink Freud, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni.

O godz. 19.oo zgromadzoną publiczność rozgrzała swoim występem lokalna grupa WSB (Wysokie Stężenie Bluesa) grająca bluesa i rocka. Aranżacje znanych przebojów, a także własne kompozycje zespołu wszystkim bardzo się podobały.

Następnie sceną zawładnęli goście z Czech - bardzo energetyczna grupa Snap Call, której styl muzyczny można by określić jako progresiv rock. Charyzmatyczny wokalista i jego utalentowani koledzy wzbudzili zachwyt publiczności, która świetnie się bawiła podczas ich występu.

Na zakończenie tegorocznego „Uroczyska” wystąpiła gwiazda wieczoru, znakomity zespół Mamadou&Sama Yoon, której frontman Mamadou Diouf pochodzi z Senegalu. Grupa składa się z utalentowanych muzyków grających w różnych kapelach, takich jak T.Love, Kapela ze Wsi Warszawa czy Kayah&Transoriental Orchestra. Tworzą i wykonują utwory z pogranicza reggae, etno i folku, co daje niezwykły efekt, czego świadkami byliśmy na scenie MiGOK-u w piątkowy wieczór. Różnorodność utworów, ogrom instrumentów i profesjonalne wykonanie z pełnym zaangażowaniem muzyków dało wspaniałe przeżycia i zachwyciło zgromadzonych na koncercie ludzi.

Zespoły zagrały na wysokim poziomie i dały z siebie wszystko, piątkowy wieczór pełen był pozytywnych wibracji i można go zaliczyć do udanych. Kto nie był, niech żałuje, a Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie już dziś serdecznie zaprasza na „Uroczysko” za rok.

DK 

 
Michal Krupa