Czarne parasolki

„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”.Chyba każdy Polak wie, kto to powiedział. Jednak myślę, że już nie każdy wie, kiedy i w jakich realiach historycznych. Czy odnowa się dokonała, czy też jeszcze trwa? Wielu myli pojęcia odnowić i odmienić. Powiedzą, że przecież gołym okiem widać, jak Duch oblicze tej ziemi odmienił.

Mamy super i hipermarkety z pełnymi półkami towarów, mamy banki, które chętnie udzielają nam kredytów. A my co robimy? A my …zadłużamy się w bankach, by w niedziele i święta robić zakupy w centrach handlowych. Mamy także więcej wolności słowa i religii. I co się dzieje w mediach? Posłużę się najświeższym przykładem z Internetu: 2 kwietnia 2017, godzina 21:37 – Facebooku. Wtedy to właśnie ma ruszyć profil pod nazwą "Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża".

Jacyś polskojęzyczni ludzie chcą w ten sposób „uczcić” wspomnienie czasu, kiedy św. Jan Paweł II odchodził do Pana. Skandal - to mało powiedziane! Ciekawe, jak na to zareagują zarządzający nim, ale także „żyjący” na tym globalnym portalu społecznoś-ciowym? Co myśli sobie Święty Jan Paweł II, patrząc ze swojego okna w niebie na demonstracje czarnych cór Palikota opowiadających się wprost za zabijaniem ludzi? Jednak patrzy też na nas, na Pokolenie JPII i ustami Papieża Franciszka mówi, żebyśmy przestali spać na wygodnych kanapach, żebyśmy założyli wyczynowe buty i poszli dawać świadectwo miłości życia. Jak widać nie wystarczy 500 tys. podpisów, by ochronić każde życie. Nie wystarczy pisanie projektów ustaw i listy poparcia pod nimi. Politycy, którzy mają je wprowadzać w czyn, nie mogą zostać osamotnieni w swych działaniach, muszą czuć nasze wsparcie. Przede wszystkim modlitewne. Dlaczego w tzw. „czarny poniedziałek” tylko w kilku katedrach w Polsce zostały odprawione Msze św.? A dlaczego my, zamiast wziąć urlop, by uczestniczyć w nich, poszliśmy do pracy? Wstyd się przyznać, ja, niestety, też. Dlaczego???

W tym wszystkim jest też dobra wiadomość, bo te działania potwierdzają, że w Polsce dzieje się coś dobrego, że jest odzyskiwana prawdziwa niepodległość i autentyczna wolność, również ta gospodarcza. Zawsze gdy w Polsce dokonują się dobre zmiany, budzą się postkomunistyczne demony, które wywołują tematy aborcyjne, atakowany jest Kościół, a my, wyznawcy Jezusa Chrystusa nazywani jesteśmy ciemnogrodem. Nie pozwólmy podcinać naszych chrześcijańskich korzeni.

            Marek Górniaczyk

 
Michal Krupa