Wydarzenia

Ligawkowe warsztaty

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Festiwal Zbliżenia Kultur - XV Mazowiecki Konkurs Gry na Ligawce Melodie Bożych Trąb” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w dniach 25-27 listopada przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.

To trwające trzy dni wydarzenie obfitować będzie w liczne atrakcje. Zaplanowane są m.in.: ogólnopolski konkurs gry na ligawkach, wystawa poświęcona ligawkom i innym instrumentom dętym, konferencja naukowa, jarmark bożonarodzeniowy, liczne warsztaty i cykl koncertów takich wykonawców i zespołów, jak Apolonia Nowak, Adam Strug i Kapela Huculska, Robert Lipka i Kapela Lipy, Kapela Hałasów. W projekcie wezmą udział również znawcy tematu: Piotr Dahlig, Piotr Dorosz, Andrzej Kajzerowicz, Iwona Kopiwoda, Roman Kryst, Wanda Księżopolska, Krzysztof Trebunia-Tutka.

Głównym celem projektu jest kultywowanie i popularyzacja tradycji gry na ligawkach, tańców i pieśni ludowych. Zostanie też nagrana płyta z muzyką oraz wydany folder pofestiwalowy. Działania projektowe adresowane są do szerokiego grona odbiorców.

Zapraszamy do uczestnictwa w proponowanych działaniach.

 
Michal Krupa