Piknik Rodzinny w Ostrówku

                W minioną niedzielę, dnia 20 sierpnia 2016 r. w Ostrówku pod Łochowem odbył się Wielki Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata”. Oficjalne otwarcie odbyło się o godzinie 15:00, tuż po meczu piłkarskim LKS Ostrówek, inaugurującym kolejny sezon ligowy. Tego dnia, oprócz pięknej pogody, czekało na mieszkańców bardzo dużo atrakcji.

                O organizację festynu zadbały Zespół Szkół im. Orła Białego w Ostrówku, Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrówku, klub sportowy LKS Ostrówek, sołectwa wsi Ostrówek i Majdan, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie.

                Oprawę muzyczną zapewniły zespoły WSB oraz Akolada, która towarzyszyła  mieszkańcom do samego końca imprezy. Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrówku przygotowała instruktaż udzielania pierwszej pomocy,

pokaz sprzętu ratowniczego oraz cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem gry i zabawy dla najmłodszych uczestników festynu. MiGOK w Łochowie zorganizował kino plenerowe, a także przygotował warsztaty ceramiczne i plastyczne. Oprócz tego dla starszych i młodszych czekała moc innych atrakcji (konkursy, wesołe miasteczko, stoiska handlowe, punkty gastronomiczne).

                Swoją obecnością zaszczycił mieszkańców Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski, wraz z zastępczynią Małgorzatą Łotarską.

                Podziękowania za udział w organizacji festynu należą się sponsorom, tj. samorządowi Gminy Łochów, oraz firmom JBB i Stokrotka.

                R

 
Michal Krupa