Nadanie imieni

Podczas sesji Rady Miejskiej  w Łochowie jaka miała miejsce 31 sierpnia br. radni przyjęli uchwałę o nadaniu hali sportowej, znajdującej się przy ul. Wyspiańskiego 20 w Łochowie, imienia Mariana Dzięcioła - Burmistrza Łochowa.

Z inicjatywą nadania Jego imieniem tego obiektu wystąpiła Rada Pedagogiczna ZSP w Łochowie. W uzasadnieniu tej inicjatywy można przeczytać:

„Po konsultacjach oraz wysłuchaniu opinii wielu osób podjęliśmy decyzję o zaproponowaniu imienia Mariana Dzięcioła - Burmistrza Łochowa.

Sylwetka śp. Mariana Dzięcioła doskonale znana jest mieszkańcom Gminy Łochów oraz Powiatu Węgrowskiego. Marian Dzięcioł był budowniczym Gminy Łochów. Przez 23 lata pełnienia funkcji Burmistrza Łochowa udało mu się zbudować kilka ośrodków oświatowych, wiele kilometrów dróg, również przy współudziale Powiatu Węgrowskiego. Zapoczątkował budowę oraz w znaczący sposób rozwinął sieć kanalizacji na terenie Gminy Łochów.

W czasie jego kadencji na terenie Gminy powstały pierwsze kolektory słoneczne. Śp. Marian Dzięcioł znany był z tego, że w każdą sprawę angażował się całym sobą, ogrom spraw prowadzonych na stanowisku Burmistrza sprawił, że praca pochłonęła praktycznie większość ostatnich 23 lat życia Mariana Dzięcioła.

Hala Sportowa w Łochowie ma już 10 lat. Została zbudowana staraniami Burmistrza dzięcioła. Po wybudowaniu była jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Pełnowymiarowe boiska, trybuny oraz zaplecze sportowo-rekreacyjne robiło wrażenie nie tylko na mieszkańcach Łochowa ale również na gościach z Polski i zagranicy.”

Dalej dyrektor ZSP w Łochowie, Andrzej Suchenek uzasadnia:

„Jestem przekonany, że Marian Dzięcioł jako budowniczy oświaty oraz infrastruktury na terenie Gminy Łochów jest dobrym patronem dla Hali Sportowej w Łochowie. Wyrażam nadzieję na to, że decyzja obydwu Rad (Gminy Łochów i Powiatu Węgrowskiego) spotka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców.

Proponuję, aby od 30 października 2016 roku Hala Sportowa w Łochowie oficjalnie przyjęła nazwę: Hala sportowa im. Burmistrza Mariana Dzięcioła w Łochowie, ul. Wyspiańskiego 20.”

Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą uroczystość nadania imienia zaplanowana jest na 30 października br. w pierwszą rocznicę Jego śmierci. Czas biegnie nieubłaganie - to już prawie rok.

                R

 
Michal Krupa