Olimpia na Czech Open

W dniach 11-14 sierpnia 2016 roku uczestniczyliśmy w międzynarodowym turnieju unihokeja Czech Open 2016 w kategorii seniorów przeprowadzonym w stolicy naszego południowego sąsiada. W turnieju tym udział wzięło blisko 300 drużyn z całego świata. Oprócz rywalizacji sportowej mieliśmy możliwość poznania grodu nad Wełtawą, podziwiania spektaklu na Krizikowych fontannach oraz w drodze powrotnej zatrzymać się na dłuższą chwilę we Wrocławiu.

Wyjazd do stolicy Czech był traktowany jako kolejny etap przygotowań do nowego sezonu w polskiej ekstralidze. Pojechaliśmy w lekko okrojonym składzie. Zabrakło Dawida „Dindusa” Skury, Pawła „Tweetyego” Stefana oraz Grzesia „Sowy” Marszała, który brylował w ataku Reprezentacji Polski, która również pod wodzą trenera Marcina Zmiarowskiego uczestniczyła w turnieju w najwyższej kategorii Elite. My zaś tradycyjnie już, do boju ruszyliśmy wraz z trenerem Pawłem Wróblem, menagerem drużyny Januszem Sternickim, a także wsparci przez kilku juniorów, w tym przez młodą gwiazdę unihokeja Kacpra „Ziutka” Skurę.

 

W fazie grupowej natrafiliśmy na Traverza Mukarov (CZE), Takatolppa (FIN) oraz IBK Guantanamo (CZE). Poniżej nasze wyniki w tej grupie:

Olimpia Łochów - Traverza Mukarov (CZE) 2:6 
Bramki: Rafał Szyszko, Michał Skura

Olimpia Łochów - Takatolppa (FIN) 3:1
Bramki: Sebastian Sternicki, Michał Skura, Karol Miszczuk

Olimpia Łochów - IBK Guantanamo (CZE) 4:2
Bramki: Michał Skura, Rafał Szyszko, Emil Filipowicz, Krystian Moleń

Zmagania w grupie zakończyliśmy na 2 miejscu z dorobkiem 6 punktów i bilansem bramkowym 9:9, przegrywając tylko z drużyną Traverza Mukarov. Niestety, w playoffach zabrakło nam szczęścia i zakończyliśmy swój turniej w 1/64 finału po porażce w rzutach karnych z drużyną Heineberg A.I.K.

Playoff: Olimpia Łochów - Heineberg A.I.K. (CZE) 2:3 (2:2, 0:1). Bramki: Rafał Szyszko x2, Karol Miszczuk (rzut karny).

Podsumowując, turniej jak najbardziej możemy zaliczyć do udanych. Mieliśmy możliwość zmierzyć się z solidnymi zagranicznymi drużynami, a także obejrzeć kilka meczów z najwyższej światowej półki, z udziałem ekip z najlepszych europejskich lig.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje kapitan naszej drużyny Rafał „Rufi, Szwagier” Szyszko, który znakomicie odnalazł się na nowej pozycji i siał spustoszenie w ataku, nie marnując żadnej „setki”. Dobre zawody rozegrali także nasi kadrowicze, czyli Sebastian „Marek” Sternicki i Michał „Skurek” Skura. Każdy z zawodników na pewno zdobył cenne doświadczenie na tym turnieju, które z pewnością zaprocentuje. Nie można oczywiście zapomnieć o deklaracjach, jakie złożyli trzej nasi zawodnicy: Kacper „Wiesiu, Wiesiunciu” Wierzchołowski, Karol „Lolek, Lolinek” Miszczuk oraz Jakub „Dżejkob, Szerszeń” Sternicki. W obecności całej drużyny zapowiedzieli przejście na ostrą dietę i znaczącą redukcję tkanki tłuszczowej, a także wzrost masy mięśniowej. Nie ukrywamy chłopaki, że przyda się wam to. Trzymamy kciuki i czekamy na pierwsze „selfie” przed lustrem.

Nowy sezon zapowiada się emocjonująco już przed jego rozpoczęciem. Obiecujemy, że damy z siebie wszystko. Do zobaczenia na łochowskiej arenie.

Karol „Lolek, Lolinek” Miszczuk

 
Michal Krupa