Archiwum

50 lat ŁKS Łochów

Stało się! Długo wyczekiwany dzień w łochowskim futbolu w końcu nadszedł i w sobotę 30 lipca w naszym mieście świętowaliśmy 50. rocznicę powstania najstarszego klubu w gminie - Łochowskiego Klubu Sportowego!

Na to święto wszyscy sympatycy gminnego futbolu czekali już od kilku tygodni. Z każdym dniem atmosfera rosła, bo w końcu nie codziennie do małego 6-tysięcznego miasteczka przyjeżdżają takie gwiazdy jak Leszek Pisz, Cezary Kucharski czy Maciej Szczęsny. Jednak po kolei...

 

Wszystko rozpoczęło się już o godzinie 8 rano w łochowskim kościele, gdzie wszystkie grupy ŁKS zebrały się i podziękowały Panu Bogu za minione 50 lat oraz prosiły o kolejne długie lata istnienia. Po Mszy Św. odprawionej przez ks. proboszcza Romana Kowerdzieja wszyscy przenieśli się na stadion miejski, gdzie burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski razem z prezesem ŁKS Marcinem Grędą otworzyli nowy budynek, który tak długo był wyczekiwany przez nasz klub.

Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy zebrani mogli podziwiać wystawę 50 lat łochowskiej piłki, która na stałe zagościła w naszym nowym "domu". Po kilkunastu minutach zwiedzania w końcu ruszyły rozgrywki piłkarskie dla roczników 2004 i 2006. Niestety, plany nieco popsuła pogoda i turniej musiał być początkowo rozgrywany tylko na jednym boisku (drugie nie nadawało się do gry z powodu zalania). Jednak po 2 godzinach organizatorzy ustawili również drugie i zawody zakończyły się tuż przed 15.

W kategorii młodszej zwyciężyli gospodarze, odnosząc cztery zwycięstwa i wyprzedzając AP Sokołów Podlaski (II miejsce), Czarnych Węgrów (III miejsce), Bóbr Tłuszcz (IV miejsce) oraz AP Ostrów Mazowiecka (V miejsce). W kategorii starszej wygrała ekipa AP Ostrów Mazowiecka, która wyprzedziła ŁKS Łochów 2005 i ŁKS Łochów 2004.

Po pięciogodzinnych zmaganiach prezes ŁKS Marcin Gręda uhonorował ludzi zasłużonych dla łochowskiego klubu: byłych prezesów, zawodników, trenerów, działaczy oraz władze samorządowe.

Tuż przed godziną 16 do boju ruszyły piłkarki Łochowskiego Klubu Sportowego, które mogły zaprezentować się szerszej publiczności. Dziewczyny za miesiąc przystąpią do rozgrywek czwartoligowych i mocno liczą na wsparcie kibiców na trybunach. Trener niejednokrotnie podkreśla, że w grę wchodzi tylko awans.

Po półgodzinnej prezentacji kobiecego futbolu w końcu przyszedł czas na to, na co wszyscy kibice czekali, czyli SUPERMECZ OLDBOJÓW. Wielkie gwiazdy, które przed 20 laty z powodzeniem rywalizowały w rozgrywkach Ligi Mistrzów pokazały, że cały czas grają na bardzo dobrym poziomie. Licznie zgromadzona łochowska publiczność mogła z otwartymi ustami podziwiać przepiękne trafienie Jerzego Podbrożnego z rzutu wolnego oraz kapitalne przerzuty Leszka Pisza, a także indywidualne akcje Grzegorza Lewandowskiego.

Sam mecz stał naprawdę na dobrym poziomie i mógł się podobać kibicom. Nie brakowało licznych sytuacji podbramkowych, starć, składnych akcji, a przede wszystkim goli. Ostatecznie Wojskowi wygrali z ŁKSiakami 4:1. Po meczu był czas dla najmłodszych, aby zebrać autografy i zrobić sobie zdjęcia z legendami warszawskiej Legii.

Na koniec czas umilił zespół Planeta, który wprowadził łochowiaków w taneczny nastrój przed występem gwiazdy zespołów, czyli formacji DEJW, która pobudziła zgromadzoną publiczność i pozwoliła w sympatycznej i miłej atmosferze zakończyć sobotni wieczór.

                Za: www.lkslochow-futbolowo.pl