Archiwum

Policyjne info

Wypadek w Łochowie

2 sierpnia w Łochowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letni kierowca fiata w czasie wyprzedzania zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z oplem, który skręcał w lewo. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały ranne. Dziewiętnastolatek z opla został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie a 21-letnia pasażerka do szpitala w Wyszkowie. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze.

Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Śmiertelny wypadek na K - 50

30 lipca na K- 50 doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem rowerzysty. Do wypadku doszło przed 22.00 w okolicy Płatkownicy, gm. Sadowne. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 58-letnia kierująca renault  na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi potrąciła rowerzystę, który nie posiadał elementów odblaskowych. 77-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego w wyniku zderzenia zmarł na miejscu wypadku. Rower  podczas wypadku odrzuciło na przeciwległy pas, gdzie dostał się pod jadącego seata, którym kierowała 22-letnia kobieta. Wypadek z udziałem rowerzystki

29 lipca w Łochowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierowca volkswagena wyprzedzał rowerzystkę a następnie skręcając w prawo zajechał jej drogę. 67-letnią kobietę w wyniku zderzenia z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

Święto Policji w Węgrowie

W piątek (22.07), podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 97 rocznicę  utworzenia Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice mniejszej w Węgrowie a następnie zostały wręczone odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Uroczystości z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie, władz państwowych, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych  oraz dyrektorów węgrowskich urzędów i instytucji rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej, koncelebrowaną przez Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Dalsza cześć uroczystości, w której wręczone zostały odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odbyła się Węgrowskim Ośrodku Kultury w Węgrowie. Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 30 policjantów, pełniących służbę na terenie miasta Węgrowa oraz gmin powiatu węgrowskiego. Akty mianowania wręczał Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula w towarzystwie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Liwa.

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Do pierwszego zatrzymania doszło 23 lipca na terenie gminy Sadowne. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast 24 lipca w Łochowie funkcjonariusze zatrzymali kierowcę citroena. 24-latek kierował mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę mężczyznom i zatrzymali ich prawa jazdy. Będą odpowiadać przed sądem. Kierującemu w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Zdarzenie drogowe w Łochowie

 Do zdarzenia doszło 20 lipca w Łochowie przy przejeździe kolejowym. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 21-letni kierowca land rovera wjechał w stojącą dacię kierowaną przez 70-letniego mieszkańca Warszawy. W wyniku uderzenia kierowca daci oraz pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Podejrzani o rozbój zatrzymani

Do rozboju doszło 18 lipca w Węgrowie. 31-letniego mężczyznę na jednym z osiedli zaatakowało dwóch napastników.  Pobili i uderzyli go w głowę. Po chwilowej utracie przytomności pokrzywdzony zorientował się, że z plecaka zginęły pieniądze, klucze i alkohol. Wezwał natychmiast pomoc. Węgrowscy funkcjonariusze pracując nad sprawą szybko ustalili podejrzanych i zatrzymali 22 i 25-latka. Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Zatrzymani to mieszkańcy Węgrowa. Usłyszeli prokuratorie zarzuty rozboju za co grozi kara pozbawienia wolności  do 12 lat.

Kierowali po alkoholu

Zatrzymania miały miejsce:

- 14 lipca na terenie gminy Sadowne, gdzie kierowca nissana został zatrzymany do kontroli drogowej - okazało się, że 29-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie;

- 15 lipca funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Łochowie kierowcę volkswagena - policjanci sprawdzili stan trzeźwości 37-latka, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał również zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę mężczyznom i zatrzymali ich prawa jazdy. Będą odpowiadać przed sądem. Kierującemu w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

„Bezpieczne przejście”

12 lipca na terenie powiatu węgrowskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczne przejście”. W ich trakcie szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęto przejścia dla pieszych. W okresie od stycznia do czerwca br. na drogach powiatu doszło do 26 wypadków, w których wzięło udział 7 niechronionych uczestników ruchu drogowego. 5 osób zostało zabitych i 25 zostało rannych. Z analizy wypadków wynika, że sprawcami wypadków na pierwszym miejscu są kierujący samochodami osobowymi. W 7 przypadkach sprawcami wypadków byli piesi i motocykliści. A główne przyczyny wypadków powstałych z winy pieszych to wyjście przed pojazd, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym. Piesi najczęściej wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem, zapominając, że nawet niewielka prędkość pojazdu nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania auta.

Areszt dla podejrzanych o rozbój

Łochowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do rozboju doszło w nocy 2 lipca w Łochowie. 48-letniego nietrzeźwego mężczyznę siedzącego w pobliżu PKP zaatakowało dwóch mężczyzn. Pobili i uderzyli go w głowę metalowym przedmiotem a następnie zabrali telefon, plecak i portfel. Mężczyzna po chwilowej utracie przytomności doszedł do najbliższego sklepu i poprosił o pomoc. Policjanci po zgłoszeniu interwencji przeszukali teren i znaleźli plecak i portfel. Łochowscy funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili podejrzanych o rozbój. Byli to mieszkańcy gminy Jadów. Zatrzymali ich i osadzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli prokuratorie zarzuty rozboju. Sąd wobec podejrzanych zastosował areszt tymczasowy. Mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności  od 3 do 12 lat.

Z dwoma promilami za kółkiem 

Do pierwszego zatrzymania doszło 17 lipca na terenie gminy Łochów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę passata. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugie zatrzymanie miało miejsce Łochowie. 9 lipca obywatel Łotwy kierował samochodem ciężarowym. Został zatrzymany do kontroli drogowej i okazało się, że 42-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni będą odpowiadać przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wypadki

6 lipca doszło do dwóch zdarzeń drogowych na ternie naszej gminy. Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed 19 w Jasiorówce. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go audi i doszło do zderzenia. Kierujący motorowerem został z obrażeniami ciała przewieziony do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej 62 w Kamionnie. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący oplem na zakręcie stracił panowanie nad autem i wjechał do rowu. W wyniku uderzenia pasażerka oraz 5-letnie dziecko zostali przewiezieni do szpitala.

                Za: KPP Węgrów