System Powiadamiania SMS

System Powiadamiania SMS to szybki i skuteczny sposób dotarcia z ważną informacją do mieszkańców gminy. System przekazuje, za pośrednictwem SMS-ów, informacje urzędowe, informacje o zagrożeniach, awariach ale również o ciekawych imprezach kulturalnych i sportowych. W tej chwili mamy tylko dwie grupy „INFO” i „ALARM”. W niedalekiej przyszłości użytkownik będzie mógł wybrać rodzaj informacji dla siebie zapisując się do odpowiedniej grupy tematycznej.

Wyjątek będą stanowiły jedynie ważne komunikaty, które do Urzędu Gminy przychodzą z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie - komunikat o gwałtownej wichurze czy groźnej nawałnicy dotrze do wszystkich użytkowników, bez względu na wybraną przez nich grupę.

Warto podkreślić, iż otrzymywanie SMS-ów oraz wiadomości głosowych z gminy nie wiąże się z kosztami - jest bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można zrezygnować z usługi i wypisać swój numer telefonu z bazy.

Jak się zapisać do Gminnego Systemu Powiadamiania SMS?

1. Włącz w swoim telefonie komórkowym tryb wysyłania wiadomości SMS

2. Jako wiadomość wpisz z powyższej tabeli wybrany kod rejestrujący

3. Wpisując kod rejestrujący zwróć uwagę na

4. Wyślij SMS* na numer 530 266 699

5. Otrzymasz SMS z potwierdzeniem rejestracji w wybranym serwisie

6. Do wybranego serwisu rejestrujemy się przez wysłanie jednego SMS*

 * Koszt SMS za zarejestrowanie lub wyrejestrowanie z systemu zgodny z cennikiem właściwego operatora telefonii komórkowej, w którym Użytkownik posiada telefon komórkowy.

Serwis informacyjny

Treść SMS-a rejestrującego

Treść SMS-a wyrejestrowującego

Z działalności urzędu, aktualności, informacje, wydarzenia

INFO

INFO

zagrożenia kryzysowe takie jak: wichury, gwałtowne burze, katastrofy itp.

ALARM

ALARM

 

 

 
Michal Krupa