Archiwum

Dni Łochowa

Jak co roku w lipcu w Łochowie ma miejsce Festiwal Zbliżenia Kultur w ramach Dni Łochowa organizowany przez łochowski MiGOK. Tak będzie i w tym roku. To poważne i prestiżowe dla Łochowa wydarzenie artystyczne, będące sposobem na skuteczną promocję i reklamę kultury naszego rejonu oraz walorów turystycznych. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w sobotę 23 lipca i tak jak w roku ubiegłym na terenie targowiska „Mój Rynek”. Impreza ma charakter otwarty.

 

Organizatorzy przedsięwzięcia, za każdym razem starają się wzbogacić program koncertami gwiazd, spektaklami, plenerami artystycznymi, itp. W tym roku główną atrakcją mają być występy folkowo-rockowej grupy Brathanki, wykorzystującej elementy zarówno folkloru polskiego, jak i czeskiego oraz węgierskiego. Wystąpi również typowy zespół folkowy Vecordia, którego wokalista pochodzi z terenu naszej gminy. Artyści tej grupy łączą potęgę współczesnego brzmienia z pierwotną siłą drzemiącą w muzyce ludowej.

Zaprezentują się też zespoły bardzo mocno związane z MiGOK: Łochowianie, Gwizdalanki, Kapela Łochowska oraz młodzi artyści z Ogniska muzycznego działającego przy łochowskim domu kultury. Co roku na festiwalu gościmy artystów z Ukrainy, tym razem przybędzie do nas: Złota struna i Huculski Duet Akordeonowy.

Zatem warto uczestniczyć w zbliżaniu kultur, gdyż to chyba najlepszy sposób na łamanie barier i stereotypów między narodami.

                R