Archiwum

Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody

Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoim blaskiem. Tak było również 18 czerwca 2016r w Łochowie. W sobotnie przedpołudnie  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie pary małżeńskiego z terenu naszej gminy świętowały swój jubileusz. 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili Państwo:

- Halina i Leon Wójcikowie - zam. Brzuza

- Teresa i Stanisław Kujawowie - zam. Laski

 

- Hanna i Stefan Górscy - zam. Łochów

- Jadwiga i Bogdan Przybyszowie - zam. Matały

- Stanisława i Zygmunt Skórkowie - zam. Łochów

- Henryka i Kazimierz Księżakowie - zam. Łochów

- Cecylia i Jan Przyborowscy - zam. Łojew 

- Wanda i Bogdan Ziółkowscy - zam. Gwizdały

- Ewa i Czesław Rytkowie - zam. Łochów

Jubileusz 55-lecia małżeństwa obchodzili Państwo Irena i Józef Fedorczykowie - zam. Matały.

Jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzili Państwo Jadwiga i Jan Dębkowscy (zam. Gwizdały) oraz Maria i Jan Korosiowie (zam. Budziska).

Jubilaci przybyli w towarzystwie rodzin i przyjaciół. Na uroczystości obecni byli również   przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa - Robert Gołaszewski, Wiceburmistrz - Małgorzata Łotarska, Starosta Węgrowski - Krzysztof Fedorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie - Andrzej Suchenek oraz Wiceprzewodniczący tej Rady - Mirosław Ziółkowski.

Już od samego początku o miłą atmosferę Jubileuszu zadbała „Kapela Łochowska” przygrywając biesiadne melodie. Uroczystość zorganizowano dla uhonorowania zgodnego pożycia małżeńskiego zaproszonych par, które mimo wielu przeciwności życiowych dotrzymały przyrzeczeń małżeńskich sprzed ponad pół wieku.

Jubilaci przyjęli z rąk p. Burmistrza medale przyznane im przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Małżonkowie otrzymali legitymacje, dyplomy i pamiątkowe księgi okolicznościowe. Całość dopełniały bukiety czerwonych róż.  Były serdeczne życzenia i gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych .                          

Jubilatom odśpiewano przy akompaniamencie Kapeli Łochowskiej gromkie „100 lat” oraz nagrodzono ich burzą oklasków. Występ kapeli uświetnił uroczystość ale też i wzruszył jubilatów, dodał  obchodom blasku i przywołał wspomnienia. Nie zabrakło toastu wzniesionego lampką szampana i okolicznościowego tortu „Jubileusz Małżeństwa”.                                                                               Ten szczególny dzień był wspaniałą okazją nie tylko do wspomnień, ale i do wzruszeń. Ożyły wspomnienia, powróciły chwile i obrazy z przeszłości: wspomnienie pięknych chwil z wesela, radość pierwszych wspólnych lat małżeńskich, chwile szczęścia gdy na świat przychodziły ich dzieci… momenty gdy dzieci „wyfruwały” z domu rodzinnego.                            Wspólny dom, rodzina, dzieci, wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim i mieć możliwość obchodzić tak piękne, kolejne jubileusze małżeńskie. Ich długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu i zmian w otaczającym świecie rodzina jest najważniejszą ostoją. Uświadamia nam, że zawsze powinniśmy do niej wracać, ponieważ  opiera się ona na wartościach ponadczasowych: miłość, szacunek, przyjaźń, postawy moralne.

Drodzy Jubilaci! Składam Wam raz jeszcze w imieniu Burmistrza Łochowa i całej społeczności Gminy Łochów  serdeczne życzenia: Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy. Pełen miłości, wiary i ufności…  Niech w Waszej dalszej, wspólnej drodze nie opuszcza Was uśmiech i wszelka pomyślność, niech jesień Waszego życia przyniesie kolejne, równie wspaniałe jubileusze.

Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi których kochacie, silni poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia… nierozłączni….

Beata Kokosza - Kierownik USC w Łochowie