Archiwum

Policyjne info - Lipiec 2016

Zderzenie z dzikami

Do zdarzenia doszło 1 lipca na terenie gm. Sadowne. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 20-letnia kierująca skodą, aby uniknąć zderzenia z dzikami, które wtargnęły na jezdnię, zjechała na pobocze, a następnie dachowała. Kierującą wraz z 11-miesięcznym dzieckiem przewieziono do szpitala. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego  o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

 

Działania „Pasy”

28 czerwca na terenie powiatu węgrowskiego przeprowadzono działania „Pasy”. Głównymi aspektami, którymi zajmowano się podczas działań było zwrócenie szczególnej uwagi na korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie urządzeń do przewozu dzieci. Podczas działań policjanci ujawnili 9 naruszeń przepisów dotyczących jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, co stanowi niemal 28% spośród wszystkich skontrolowanych osób tego dnia.

W pierwszy weekend wakacji     

Podczas weekendu trwającego od 24 do 26 czerwca policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Podstawowym ich zadaniem było kontrolowanie na terenie powiatu węgrowskiego stanu trzeźwości kierujących oraz kontrolowanie prędkości z jaką się oni poruszają. Policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz sześć w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący i pasażerowie byli również sprawdzani pod kątem używania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze w miniony weekend odnotowali 1 wypadek drogowy. Na terenie powiatu doszło do 6 kolizji i zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących.

Wypadek w Brzuzie

Do wypadku tego doszło 15 czerwca. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letnia kierująca oplem z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem na łuku drogi i zjechała na pobocze, następnie do rowu, gdzie uderzyła w karpę i dachowała. W wyniku zderzenia 22-letnią kierującą z obrażeniami ciała przetransportowano pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie. Dwie pasażerki w wieku 24 i 4 lat zostały przewiezione do szpitali w Wyszkowie i Warszawie. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

O używkach przez teatr

14 czerwca podczas Przeglądu Spektakli Profilaktycznych gimnazjaliści powiatu węgrowskiego przez teatr wyrażali swoją postawę wobec używek. Młodzież propagowała  modę na życie bez uzależnień.

Celem przeglądu było zwrócenie uwagi uczniów na problemy związane z kształtowaniem właściwych postaw wobec wszelakich używek, po które młodzi ludzie często sięgają dla poczucia przynależności i akceptacji środowiska rówieśniczego lub, po prostu z nudów. Tym razem gimnazjaliści mogli wypowiedzieć swoje zdanie na temat narkotyków, dopalaczy i innych używek wykorzystując narzędzie jakim jest teatr. Grupy przygotowały spektakle na bardzo wysokim poziomie, w każdym z nich doskonale ujęta została problematyka używek i konsekwencje ich stosowania. Widoczne było również bardzo duże zaangażowanie ze strony młodzieży i opiekunów w przygotowane scenariusze, scenografie jak również grę aktorską.

I miejsce zajęła grupa z Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie. Młodzież wystawiła spektakl pt. „Twoje Życie - twój wybór”. II miejsce zajęła grupa z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ostrówku im. Orła Białego, która wystawiła spektakl pt. „Dziewczynko wstań”. III miejsce w konkursie zajęła grupa z Publicznego Gimnazjum w Łochowie za spektakl pt. „Pomiędzy”. VI miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół w Gwizdałach wystawiając spektakl pt. „Bez odwrotu”.

Uczestnicy przeglądu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez M/GKRPA w Łochowie i w Liwie.

                Za: KPP w Węgrowie