Archiwum

Wielka Gala Letnia

16 czerwca br. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się Wielka Gala Letnia Ogniska Muzycznego oraz kół zainteresowań MiGOK w Łochowie – koła ceramicznego, plastycznego, modelarskiego oraz sekcji kolażu, baletu, tańca nowoczesnego, hip-hopu i zajęć sztuk walki MMA. Koncert poprowadził Piotr Kamiński, a wystąpiło w nim 23 wychowanków OM. W repertuarze znalazły się zarówno utwory dla dzieci, klasyczne, rozrywkowe, jak i ludowe.

 

Na początku Gali wzruszający pokaz umiejętności dały dwie grupy sekcji baletowej: młodsza i starsza. Baletnice, pod kierunkiem wychowawcy – Justyny Ostach (absolwentki szkoły baletowej), wykonały dwa wspaniałe układy baletowe: grupa młodsza „Tajemnice lalek”, a grupa starsza „Lekcja tańca”. Następnie wystąpili niemal wszyscy uczniowie poszczególnych klas instrumentów Ogniska Muzycznego: klasy fortepianu oraz akordeonu prowadzonych przez Pawła Ściebiora, fortepianu i skrzypiec prowadzonych przez Marka Rymarza, fortepianu prowadzonej przez Mateusza Pęciaka, fortepianu prowadzonej przez Magdalenę Kamińską (założycielkę OM) i klasy gitary pod kierunkiem Michała Grusa. Większość instruktorów to jedni z najzdolniejszych absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie. Na gali byliśmy jeszcze świadkami popisu umiejętności uczniów klasy wokalnej, prowadzonej przez Piotra Kamińskiego, absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, obecnie współpracującego z wieloma warszawskimi teatrami. Po trwającym półtorej godziny koncercie wszyscy goście mieli okazję obejrzeć przepiękny, bardzo dynamiczny i energetyzujący występ grupy tanecznej hip-hop prowadzonej przez utalentowanego instruktora – Rafała Snopczyńskiego.

Widzowie byli zachwyceni Galą, o czym świadczyły gromkie brawa, które otrzymywali artyści. Wszyscy wychowankowie Ogniska Muzycznego oraz sekcji i kół zainteresowań MiGOK otrzymali dyplomy, a wyróżniającym się uczniom  wręczone zostały nagrody książkowe.

             Na korytarzu i w galerii Ośrodka Kultury wyeksponowano prace uczniów koła ceramicznego prowadzonego przez Romana Kuzelyaka, koła plastycznego i modelarskiego, których instruktorem jest Klaudiusz Maselewski, oraz prace powstałe na warsztatach kolażu prowadzonych przez Karinę Szyszko.

Wielka Gala Letnia Ogniska Muzycznego i kół zainteresowań Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury pełna była wzruszeń, radości i ogromnej dumy z osiągnięć dzieci i młodzieży z Łochowa i okolic. Przepięknie wykonane utwory i tańce, a także prace plastyczne, modelarskie, ceramiczne i kolaże na długo pozostaną w naszej pamięci.

                Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok funkcjonowania Ogniska Muzycznego i kół zainteresowań MiGOK w Łochowie. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w szerokiej ofercie edukacyjnej łochowskiego ośrodka  kultury.

                R