Archiwum

Biesiada Seniorów

Na Błoniach Pałacu Łochów 29 maja odbyła się „II Łochowska Biesiada Twórczości Seniorów” zorganizowana przez Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Na scenie zagrały lokalne zespoły ludowe, jak i goście z całego Mazowsza. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Łochowianie, który wprowadził biesiadników w imprezowy nastrój. Następnie wystąpili finaliści programu Must be the Music „Cała Praga śpiewa”, zespół składający się z młodych pasjonatów dawnej muzyki warszawskiej i licznej grupy seniorów.

Zaprezentowali oni starowarszawskie i staropraskie szlagiery podwórkowe. Kolejny zespół - Gwizdalanki - wystąpił tym razem gościnnie z Apolonią Nowak, śpiewaczką ludową operującą znakomicie białym głosem, techniką wokalną typową dla muzyki  folklorystycznej wielu zakątków świat. Nie zabrakło też takich gościnnych kapel, jak: Wiejska Spec Kapela z Cieksyna, Młodzieżówka z Sulejówka, Staynia – Wielopokoleniowy Klub z Warszawy. Zespoły porwały biesiadników do tańca, tak starszą, jak i młodszą widownię. Zdecydowanie jednak gwiazdą koncertu była Kapela Łochowska. Wykonali taneczny repertuar z zakresu folkloru miejskiego, głównie warszawskiego i lwowskiego. Biesiada zakończyła się odśpiewaniem przez wszystkich uczestników piosenki „Żyjmy pełnią życia” oraz zabawą integracyjno-taneczną przy ognisku.

Biesiada została zorganizowana w ramach Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego celem jest poprawa jakości życia osób starszych. Seniorzy mogą korzystać z programu dedykowanego właśnie dla nich: wykładów ze specjalistami z różnych dziedzin, nauki obsługi komputera, nauki języka angielskiego i niemieckiego, zajęć malarskich, koła poetyckiego, brydża, wycieczek oraz spotkań kulturalno-integracyjnych.

                R