Archiwum

Policyjne info - Czerwiec 2016

Podsumowanie długiego weekend na drogach powiatu

W związku z długim weekendem i spodziewanym wzrostem natężenia ruchu węgrowscy policjanci od 25 do 29 maja przeprowadzili wzmożone działania na drogach powiatu węgrowskiego. Policjanci przede wszystkim sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Podczas weekendu doszło do jednego wypadku i pięciu kolizji drogowych. Zatrzymano również nietrzeźwego kierującego.

 

Do wypadku doszło w Łochowie  w piątek (27.05). Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 22-letnia kierująca Volkswagenem na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z Al. Pokoju nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu również Volkswagenem. W wyniku zderzenia pojazdów 39-letni kierujący oraz małoletni pasażer z obrażeniami  ciała trafili do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Łochowie.

Pomimo apeli Policji o zachowanie trzeźwości, w trakcie działań na terenie powiatu węgrowskiego  zatrzymano na terenie Łochowa nieodpowiedzialnego kierującego, którzy zdecydował się kierować na „podwójnym gazie”. Został on zatrzymany 26 maja. 25-letni kierujący fordem miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później ten sam kierujący zdecydował się kolejny raz wyruszyć samochodem będąc pod działaniem alkoholu. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wypadek na terenie Łochowa

27 maja doszło do wypadku na drodze krajowej 50 w Łochowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący BMW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w jadący prawidłowo Volkswagen. W wyniku zderzenia małoletni pasażer BMW z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Zatrzymany za jazdę po alkoholu

Zatrzymanie miało miejsce na terenie gminy  Łochów. 35-latek kierował Renault  pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd. Funkcjonariusze udaremnili jemu dalszą jazdę. Mężczyźni będą odpowiadać przed sądem. Grozi im nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie

Do zatrzymania doszło 16 maja na terenie Łochowa. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. 66-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad pól promila alkoholu w organizmie.

 Weekendowe działania  „Prędkość”  

W niedzielę 15 maja w ramach działań „Prędkość” węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 36 pojazdów i nie odnotowali wypadków i kolizji. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Takich kontroli było 30. Na kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli 25 mandatów karnych. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących.

Śmiertelne potrącenie pieszego

Dnia 13 maja w nocy doszło do wypadku na drodze K50 w Ostrówku. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący BMW na prostym odcinku drogi poza terenem zabudowanym uderzył pieszego prowadzącego rower, który wszedł na jezdnię. W skutek doznanych obrażeń 62-letni mężczyzna zmarł przed przybyciem karetki pogotowia. Na czas czynności policyjnych droga została zablokowana. Łochowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o korzystanie z dróg zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Podejrzany o kradzież sklepową

Dnia 13 maja dyżurny węgrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży sklepowej na terenie Ostrówka. Pracownicy sklepu ujęli sprawcę w sklepie i przekazali łochowskim policjantom. 47-letni mieszkaniec pow. węgrowskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży art. przemysłowych. Za kradzież kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości

12 maja dyżurny węgrowskiej Policji przyjął zgłoszenie o kierującym Volkswagenem, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Zgłaszająca utrzymywała stały kontakt i informowała o przemieszczaniu  się podejrzanego kierowcy. Łochowscy policjanci udali się w pościg za wskazanym pojazdem i zatrzymali go w Łochowie. Kierującym Volkswagenem okazał się 44-letni mieszkaniec pow. wołomińskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko pięć promili alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu i osadzili go w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Kodeks za to przestępstwo określa karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apel o rozwagę i ostrożność za kierownicą   

Dnia 8 maja na terenie Łochowa policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 32-letni kierujący motorowerem nie zachował należytej ostrożności i tracąc panowanie nad pojazdem zjechał na lewą stronę drogi. Tam potrącił pieszą, która została przewieziona do szpitala. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które podejmujemy.

Z promilami za kółkiem

Węgrowscy funkcjonariusze zatrzymali 6 maja kierującego pod działaniem alkoholu. Zatrzymany to mieszkaniec gminy  Łochów. 35-latek kierował Seatem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Konferencja o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni 

19 maja 2016 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się III z cyklu konferencja „Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży - cyberprzestrzeń”, która została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Komendę Powiatową Policji w Węgrowie. 

Wnioski, które nasunęły  podczas konferencji, to przede wszystkim szeroko rozumiana profilaktyka wśród dzieci i młodzieży, edukacja prawna społeczeństwa, wymiana informacji oraz wypracowanie wspólnych metod i form działań, współpraca z instytucjami powołanymi do zajmowania się tego typu problematyką oraz działania prewencyjne.

Działania NURD w powiecie węgrowskim

Węgrowscy policjanci prowadzili 19 maja wzmożone działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Węgrowska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach powiatu oraz reagowała na wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Głównym zadaniem policjantów w tym dniu było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Funkcjonariusze zatrzymywali kierujących pojazdami za przekraczanie prędkości. Ujawnili 25 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci sprawdzali również stan trzeźwości wszystkich kierujących. Wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci ujawnili 6 wykroczeń, było to m. in. przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

                Za: KPP Węgrów