Archiwum

Kącik wędkarski - come back

Niniejszym wznawiamy kącik wędkarski, prowadzony swego czasu przez kilka lat przez p. Sławomira Strąka, a obecnie p. Artura Ramuda:

Witam Serdecznie w kąciku wędkarskim "Gazety Łochowskiej"! Mam nadzieję ,że zainteresuje Państwa tematyka tego artykułu. A to głównie wędkowanie i ciekawe tematy, które tu poruszymy m.in. ekologia i ochrona środowiska na naszym terenie. A tereny wokół Łochowa mamy niesamowicie piękne! Nie wszyscy pewnie wiedzą, jak piękne zbiorniki wodne, torfowiska, bagna i strumienie znajdują się na naszym terenie. Postaram się opisać w następnym artykule kilka takich miejsc. Wprawny łowca może złowić tu pięknego karasia srebrzystego, karasia pospolitego, lina, szczupaka, itp.

Przy okazji będzie miał możliwość zaobserwować rzadko spotykane gatunki zwierząt takich jak kania ruda, myszołów, czasem w przelocie orzeł rybołów, żurawie, czaple siwe i dosyć rzadkie czaple białe. często też występuje chroniona traszka grzebieniasta, zaskroniec, padalec, żmija zygzakowata... To wiele gatunków, które występują w miejscach niemal nie odwiedzanych przez ludzi. A jest na co popatrzeć! Zachęcam do obserwacji, odwiedzin miejsc nie tylko "rybnych", ale będących miejscem schronienia wielu ciekawych gatunków zwierząt!

Wędkarzom polecam przygotowanie miejsc połowu poprzez kilkudniowe zanęcanie! Ziemniaki, groch, płatki owsiane… to tylko kilka propozycji zanęt. Można je stosować wszędzie! Nie tylko na torfowiskach, bagnach, czy rozlewiskach, ale też w łowiskach nad naszą przecudną rzeką Liwiec! Mimo, że nie jest głęboka, to w głębszych jamach czają się piękne klenie, płocie, jazie i inne gatunki ryb. Tyle tytułem wstępu. gdy okaże się, że jest zainteresowanie kącikiem wędkarskim, opiszę kilka ciekawych metod wędkarskich. Opiszę miejsca, gdzie łowienie okaże się bardzo skuteczne! Zapraszam Państwa do lektury Gazety Łochowskiej!

Artur Ramud