Archiwum

Makuszyński – etap gminny

Już od rana 5 maja w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie rozpoczęto eliminacje gminne XXXIII Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. W tym roku zgłosiło się 48 uczestników z 6 szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej, Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej „Julin” im. H. i I. J. Paderewskich w Kaliskach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Baonu „Nadbużańskiego” Armii Krajowej, Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamionnie i Szkoły Podstawowej w Ostrówku. 

 

Jury konkursowe przy ocenie recytatorów brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja w składzie: Halina Filemonowicz (Dyrektor GOK w Jadowie), Magdalena Kamińska (Koordynator Ogniska Muzycznego w MiGOK w Łochowie), Anna Boguszewska (nauczycielka LO w Łochowie) oraz Łukasz Wójcik (instruktor GOK w Jadowie), postanowiła przyznać:

w kategorii klas młodszych I-III

I m-ce - Maja Gromadowska, SP nr 3 w Łochowie

II m-ce - Bianka Lis, SP nr 1 w Łochowie

III m-ce - Juliusz Jaroszewski, SP nr 1 w Łochowie

w kategorii klas starszych IV-VI

I. Julia Fabiniak, KPSP „Julin”

II. Inka Lis, SP nr 1 w Łochowie 

III. Julia Jankowska, SP w Gwizdałach

Komisja przyznała również wyróżnienie Dawidowi Wysockiemu z SP nr 3 w Łochowie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe. Zwycięzcy uczestniczyć będą w eliminacjach powiatowych w Węgrowie, zaplanowanych na 30 maja. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

R