Archiwum

Elektronicznie wśród dębów

30 kwietnia w Łochowie odbył się Festiwal Muzyki Elektronicznej - Chill Trance&Magic w niezwykłym miejscu, Parku Miejskim „Dębina”, zwanym też wedle dawnej lokalnej onomastyki „Uroczyskiem”. Wieczór z muzyką elektroniczną, multimedialnymi i olejowymi wizualizacjami oraz laser show trwał od godz. 19.oo do 4.oo rano następnego dnia. Wystąpili: Globular Modular, Damez, Kapelmistrz, Atom Subreal, a gwiazda wieczoru - Oiler Room - zabrała uczestników w fascynującą podróż na analogowych syntezatorach poprzez różne wymiary i gatunki muzyki elektronicznej. Ogromne wrażenie robiły również dekoracje, fluidacje i malowanie światłem w wykonaniu Liquid Design i Morfogenezy. W ten sposób rozpoczął się w Łochowie długi majowy weekend.

 

Muzyka połączona z trójwymiarowymi instalacjami, wzorzystymi dekoracjami, kolorowymi światłami i ultrafioletem zadziałała energetycznie na wszystkich przybyłych. Gra świateł, zarówno z lamp, jak i z laserów, podsycana dymem, działała jak magiczne tło pod jeszcze bardziej niezwykłą muzykę poszczególnych wykonawców. Był to prawdziwy spektakl światła, muzyki i niesamowitego klimatu, widoczny i rozbrzmiewający w samym centrum miasta. Znany każdemu dębowy lasek obok Domu Kultury zamienił się w królestwo dźwięku, barw i niezapomnianych projekcji. To pierwsze wydarzenie tego typu w tej lokalizacji.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miejski w Łochowie, Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie i Pałac Łochów, wsparci przez OSP Łochów, Policję z Łochowa, SPZOZ w Węgrowie. Patronat medialny nad Festiwalem sprawowali Radio Fama, „Kurier W”, „Głos Węgrowa i Okolic”, „Tygodnik Siedlecki”, „Gazeta Łochowska” i „Węgrowskie Bądźmy Razem”. Serdeczne podziękowania należą się lokalnym sponsorom, tym razem byli to: My Center MIGAEL – Mirosław Miciukiewicz, Bank Spółdzielczy w Łochowie, Piekarnia Cukiernia ROBSON – Robert Marczak, P.T.H.U. Dar-BUS - Dariusz Denis, Sklep i serwis komputerowy - Dariusz Gnatowski, Ubezpieczenia Korporacyjne - Lucyna Dobosz.

R.Ż., K.Sz.