Archiwum

Garść medali z Mistrzostw

Łochowskie zespoły po raz kolejny przywiozły garść medali z Mistrzostw Polski Cheerleaders. W tym roku ta prestiżowa impreza organizowana była w Gdyni w dniach 9-10 kwietnia. Po raz pierwszy nasze miasto reprezentowała tak liczna grupa zawodników - na Mistrzostwach wystartowało ponad 70 cheerleaderek i cheerleaderów z Łochowa. 

Udział w zawodach tak wysokiej rangi jest dla zespołów ogromnym zaszczytem, możliwością zaprezentowania owoców swojej całorocznej pracy, zdobycia nowego doświadczenia i oceny profesjonalnych sędziów, dzięki której drużyny mogą poprawiać błędy i doskonalić swoje umiejętności. Poziom Mistrzostw w tym roku był bardzo wysoki, wciąż pojawiają się nowe zespoły, ale mimo to Łochów nadal znajduje się w czołówce polskiego cheerleadingu. Nasze najmłodsze drużyny –  „Jedyneczki” oraz „Trójka”, startujące w kategorii freestyle pom junior młodszy, zaliczyły udany debiut przed tak dużą publicznością. Ich kolorowe stroje i pompony błyszczały na parkiecie, jednakże uczennice łochowskich szkół podstawowych zakończyły zmagania na etapie eliminacji. Sporymi osiągnięciami może pochwalić się gimnazjalna grupa „Olimpia”, która, po raz pierwszy startując w dywizji cheer, zdobyła Wicemistrzostwo Polski w kategorii cheer all girls junior oraz wysokie IV i V miejsce w kategorii group stunt all girl junior. Dziewczęta mimo tremy perfekcyjnie wykonały swoje akrobatyczno-gimnastyczne prezentacje.

 

Na medal (i to nie jeden) spisała się również „Iskra”, w skład której wchodzą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i jego absolwentki. Na koncie tej grupy znalazł się brązowy medal w kategorii freestyle pom senior duetu Klaudyny Pogorzelskiej i Julii Bartosiewicz. W kategorii group stunt mix senior drużyna wywalczyła Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski oraz Mistrzostwa w kategoriach: cheer mix senior, cheer all girls senior i group stunt all girl senior. Tym samym „Iskra” obroniła zeszłoroczne tytuły zdobyte na Mistrzostwach Polski oraz otrzymała awans na Mistrzostwa Europy Cheerleaders, które w tym roku odbędą się we Wiedniu. To dla zespołu ogromny zaszczyt i powód do dumy, a także mobilizacja do dalszych działań. Mamy nadzieję, że nasi sportowcy stawią czoło wyzwaniu, a ich pasja zostanie przypieczętowana nowymi osiągnięciami. Warto dodać, że „Iskra”, dzięki Mistrzostwu zdobytemu w roku ubiegłym, miała szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych, co jednak z przyczyn finansowych nie doszło do skutku.

                Wielkim sukcesem może pochwalić się także duet studentek – Anety Szyszko i Emilii Wesołowskiej startujący w kategorii pom dance senior. Te dwie cheerleaderki z trzynastoletnim stażem po raz kolejny urzekły międzynarodowe jury swoją synchronizacją, precyzją i energią. Oryginalna autorska choreografia oraz muzykalność sprawiły, że w tym roku dziewczęta pokonały dziesięć duetów i w wielkim stylu zdobyły tytuł Mistrzyń Polski.

Bilans tegorocznych Mistrzostw Polski jest imponujący, dziewczęta i chłopcy od września trenowali pod okiem niezastąpionych trenerek: Małgorzaty Bardadyn, Aldony Guzek, Anny Tuszyńskiej, Anny Pękul, Karoliny Ziółkowskiej, Olgi Marciniak, Kingi Zach, Anety Szyszko, Emilii Wesołowskiej i Klaudyny Pogorzelskiej. Należy podkreślić, że jest to efekt wieloletniej pracy zespołów, wyjazdów, warsztatów i szkoleń.

Na Mistrzostwach nie zabrakło również wiernych kibiców naszych zawodników - ich doping i okrzyki cheerleaderek sprawiały, że hasło „ŁO-CHÓW!!!” rozbrzmiewało na całym wybrzeżu. Można już śmiało powiedzieć, że cheerleading stał się wizytówką naszej gminy.

Joanna Grabowska, Emilia Wesołowska