Archiwum

Zielono mi

21 kwietnia 2016 roku w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się kolejna impreza muzyczno-poetycka, tym razem zatytułowana „Zielono mi”, skierowana do Słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na spotkaniu tym seniorzy przywitali wiosnę w strojach, w których dominowały wzory kwiatowe lub kolor zielony. Sala również została ozdobiona tym kolorem oraz kwiatami z bibuły wykonanymi przez słuchaczki ŁUTW Małgorzatę Panek i Stanisławę Rzepczyńską. Impreza miała charakter kawiarniany, przygotowany został poczęstunek - owoce, wiśniowe ciasto, kawa i herbata. Swoją obecnością zaszczyciła seniorów Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska. Imprezę przygotowała i poprowadziła Aneta Kowalczyk - pełnomocnik Dyrektora MiGOK od spraw ŁUTW.

 

Program uroczystości był bardzo urozmaicony. Seniorom umilała czas zdolna wokalnie młodzież z Łochowa i okolic oraz wybrani członkowie zespołu Łochowianie, którzy śpiewali znane piosenki z dawnych lat. Na przemian z muzyką czytano wiersze ulubionych poetów słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Byli oczywiście seniorzy, którzy zaprezentowali własną poezję. Tak więc w programie muzycznym wystąpiły następujące osoby: Michał Woźniak, Jadwiga Górska, Krystyna Fedorczyk, Martyna Gawrych, Patrycja Wielgat, Paulina Kalinowska, Aleksandra Kalinowska, Rafał Krajewski, Jolanta Abramczyk i Wojciech Winogrodzki. Poezję zaprezentowały: Anna Szcześnik (wiersz autorstwa Stanisława Grądzkiego), Wanda Suchenek, Mariola Nadaj, Elżbieta Gadomska, Barbara Urmanowska, Barbara Ziółkowska, Wanda Kałuska i Barbara Kowalczyk.

Po programie artystycznym wszyscy Seniorzy mogli się sprawdzić jako poeci, mieli bowiem za zadanie napisać wiersz związany z wiosną. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ utwór poetycki musiał powstać w 10 minut. Nagrodę (tomik poezji lokalnych twórców) za najładniejszy wiersz poetycki poświęcony wiośnie otrzymała Barbara Grodkowska. Konkurs oceniało profesjonalne jury: Beata Załecka - dyrektorka Biblioteki Publicznej w Łochowie, a zarazem wiceprzewodnicząca Rady Programowej ŁUTW, Karina Szyszko - koordynator działań artystycznych MiGOK w Łochowie i Anna Szcześnik - podinspektor ds. BIP i promocji gminy Łochów.

Następnie wszyscy zebrani na sali uczestniczyli w konkursie przygotowanym i poprowadzonym przez Wandę Suchenek, w którym można było się wykazać wiadomościami na temat Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a także znajomością wiedzy o Łochowie. Najlepszy okazał się Andrzej Wróblewski, który zgromadził na swoim koncie największą ilość punktów. W nagrodę za prawidłowe odpowiedzi, jak na „zieloną” imprezę przystało, otrzymał zielony kwiatek. Spotkanie bardzo się podobało Słuchaczom Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po tym muzyczno-poetyckim doznaniu seniorzy z pełnym przekonaniem mogli powiedzieć „Zielono mi”.

A.K.